PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Netko sad s 5 komada ide spustati na 310kn….. cccc[angry]

Ne laje pas zbog sela.

PETROKEMIJA TRAŽI HITAN SASTANAK NA TEMU PLINA
10. siječanj 2008

Nadzorni odbor Petrokemije prvu je sjednicu u 2008. posvetio plinu. «Žao mi je što jubilarnu godinu počinjeno na ovaj način, ali dočekao nas je opet problem na koji ne možemo utjecati. Taj problem se sastoji od dva dijela: količina i cijene plina», istaknuo je predsjednik Uprave Boris Mesarić. Dodao je kako INA vrši snažan pritisak u vezi cijene plina, te da se bez pomoći Vlade RH ne može doći do rješenja. «Možemo im platiti ne znam koju cijenu, ali u zimskim uvjetima opet nećemo dobiti plin. Situacija je gora nego što je bila prije tri godine, a naredne godine bit će još gora», upozorio je Mesarić.
Predsjednik Uprave Petrokemije smatra kako tvornici ove zime može pomoći samo Bog, odnosno da ona ovisi o tome kakve će biti temperature u veljači. Remont se trenutno odvija prema planu i bit će završen u predviđenom roku, do 1. veljače. No, pitanje je hoće li i tada u plinoopskrbnom sustavu Hrvatske biti dovoljnih količina plina da se pokrene proizvodnja. Iz Petrokemije zahtijevaju od Ine i Vlade RH da im do 1. veljače osiguraju isporuku potrebnog plina.
Drugi problem o kojem je izvješten Nadzorni odbor tvrtke je enormno poskupljenje sirovina na svjetskom tržištu. Zbog toga, kao i najavljenog poskupljenja plina, u Petrokemiji su prisiljeni razmotriti ozbiljno povećanje cijena gnojiva. Zaključeno je da se s nastalom situacijom upozna Vlada RH, te da se već sljedeći tjedan organizira hitan sastanak na ovu temu s potpredsjednikom Vlade zaduženim za gospodarstvo, kao i novim ministrima gospodarstva i poljoprivrede. Naredna sjednica Nadzornog odbora Petrokemije zakazana je za kraj siječnja.

Eto nije baš do plina već do isporuke plina, stoga ako PTKM kupi ruski vlasnik sve jasno………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

PETROKEMIJA TRAŽI HITAN SASTANAK NA TEMU PLINA
10. siječanj 2008
Eto ovo je dokaz kako uprava iz PTKM prati situaciju i pravodobno reagira…
Bravo[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Rješenje nastale situacije je privatizacija ili vlastito skladište plina, najlakše je sve prebaciti na Vladu RH tako bi svatko mogao biti član ili predsjednik Uprave.

Buco:


E, pa sad, kad svi znamo da je HEP leglo naša 2 predsjednika (Ivek i Štef), mislim da je jasno da se tako katastrofalni rezultati poslovanja kao što su tokom 2007. bili, neće kvariti dodatnim ekstra poskupljenjima i nabijanjem troškova… to bi jako jako ružno zvučalo! Zamislite da HEP, jedna trutovska i parazitna firma, koja radila ne radila ima cca 8-9.000.000.000kn prihoda objavi gubitak!!?? Mislim da bi padale glave samo tako!

Znam da ovo nije HEP tema ali ne mogu a da ne komentiram ovakav uvredljiv način pisanja.
S kojim pravom i kojim argumentima HEP nazivate trutovskom i parazitskom firmom? Da HEP ne radi ne biste vi imali prilike na internetu iznositi ovakve komentare. Cijena struje nije se mijenjala tri godine a razmislite malo što se u međuvremenu desilo s cijenom nafte i plina.


Gimli, meni je žao ako se netko našao uvrijeđenim na osobnoj razini (osim članova uprave)!

Ali da je tako, zna svatko tko je imalo upućen u oslovanje HEP-a. Pročitaj još jednom zašto sam to rekao. Usporedi prihode, dobit, ulaganja… čista katastrofa. HEP se ne mora mučiti da bi prihodovao te silne milijarde. Pravih ulaganja gotovo da ni nema, tu mislim na postrojenja (osim HE Lešće koja se financira kreditom Europske Banke). Sjeti se članka od prije godinu dana, kada su objavili podatak da je na reprezentaciju potrošeno 90.000.000kn u 2 godine. Mogao bih sada napisati knjigu o tome što je tamo loše, kao i u ini, ali nemam vremena[undecid]

A što se tiče NEposkupljenja struje–>pa to je još jedan dokaz nesposobnosti, pogledaj INU koja svaka 2 tjedna mijenja cijenu goriva. Govorim naravno iz perspektive uprave jedne firme, ne malog građana koji plaća struju…

Ponovit ću: Dobit HEP-a u 1q bila je na razini zidarske firme sa 15 zaposlenih!

Pozdrav


ajde neka mi netko objasni ovu siuaciju…potraznja ogromna…a nikak da pređe 311. i onda netko, a zna se tko, uleti i pošodra 400 dionica po 308

Znači da očito netko ima potencijala za prodaju, a pretpostavljamo da se radi o Hypačima, koji se polako istresaju već neko vrijeme. Prodaju malo po malo da si ne ruše cijenu

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

Nije ni u Rusiji bas sjajna situacija s plinom …

Stalker, 10.01.2008. u 12:54
Uzbekistan Rusiji poskupio plin
Business.hr/Hina
10.01.2008 12:11

Uzbekistan je odlučio u 2008. povisiti cijenu svojeg prirodnog plina za isporuke u Rusiju i do 50 posto, prenosi u četvrtak ruski dnevni list Gazeta, pozivajući se na izvješće jedne uzbekistanske ulagačke tvrtke.

Avesta Investment Group u svojem izvješću navodi da će cijena isporuka uzbekistanskog prirodnog plina u prvoj polovici 2008. iznositi 130 dolara za tisuću prostornih metara, dok će u drugoj polovici godine dodatno poskupjeti na 150 dolara.

Ruski plinski monopolist Gazprom odbio je komentirati to izvješće, navodi dalje ruski dnevni list.

Rusija se u potpunosti oslanja na uvoz iz srednjoazijskih država Turkmenistana i Uzbekistana i za zadovoljenje svojih domaćih potreba za prirodnim plinom i za ispunjenje svojih sporazuma o izvozu plina, kojeg po višim cijenama isporučuje u Ukrajinu i zapadnu Europu.

U 2007., Uzbekistan je Gazpromu prodao devet milijardi prostornih metara plina po cijeni od 100 dolara za tisuću prostornih metara.

Turkmenistan je također povisio cijenu svojih isporuka plina Rusiji za 2008., na 150 dolara.

Očito je da takvim postupcima (najave o 60% poskupljenja) INA ide na strategiju rekli-smo-60-posto-pa-kad-poskupimo-samo-30-bit-će-sretni. Više manje ko da smo na nekom grčkom placu… plin ide gore max 30% a gnojiva 15%. Rashodi zbog plina veći 200 milja, a prihodi zbog gnojiva 300 milja i tu smo još u plusu… ljudi moji sve poskupljuje ko blesavo, sirovine su petrici poskupjele lijep postotak, a gnojivo stoji na ovim cijenama još neznam kolko… nakon izbora sve poskupljuje! 15% skuplje gnojivo je mačji kašalj naspram ostalom… da ne govorimo da INA nije fer prema petrici i HEPu jer da nije njih nebi imali kud s plinom u toplijim mjesecima.

Pozdrav!

kad cemo na 320??[huh]


kad cemo na 320??[huh]

Pocisti prodaju do 320 pa cemo doci na tu vrijednost cim ti se izvrsi nalog.
[tongue]

[thumbsup]

Trenutni odnos k/p tek daje naslutiti šta će se u buduće zbivati. Naime, oni koji su kupovali desetke tisuća dionica prije dva-tri mjeseca na razinama 310-320 kn imali su “good hunch” i znanje (bilo inside ili outside).
Osim nas koji dokupljujemo ima ulagaća, velikih i manjih koji znaju da je PTKM po zakonu spojenih posuda firma koja može ići samo na bolje. Poljoprivreda i sve vezano uz istu postaje zakon globalno, regionalno još i prije. Treba nahraniti 7 mlrd. svjetskog pučanstva, siromašnog naročito a o bogatima da ne govorim jer oni imaju otvorene opcije. Samo Kina i Indija mogu progutati desetak petrokemija………….da ne nabrajam ostale.[thumbsup]
Još ako HSS dobije ministarstvo…………
P-S- gledam trutni odnos k/p……..borba za svaku lipu, kunu je u tijeku, konačni rezultat prihoda će biti ogroman[bye]

marcello

New Report

Close