PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

snupy:

eto zbog ovakvih vijesti sutra smo opet ispod 300kn mislim da je sada privatizacija sve izglednija a i vlada nece dati bas zbog toga razloga povecanje od 60% ptkm se mora prodati i zato vjerujem da je ovih 50mil kn dobiti samo sminkanje pred prodaju

ne kolega na 300 nego malo dublje prema dolje, 280…tako nesto…
a kad sam ja govorio da veliki poput npr. Hypo koji se iskrcavao u prosli petak….veliki prodaju a raja i sitne ribe kupuju…
tak je to uvijek bilo i bit ce…
mozda je upravo i zbog toga doslo do ovoga rasta preko 300 da se neki mogu iskrcati..i to oni insajderi…

Panda ponovo si me razočarao i ponovo navlačiš prema dolje
Već sam rekao ovakve stvari su normalne da se pišu i govore stvara se problem plina kojeg nema

Koalicija je dogovorila da HEP neće u privatizaciju

Pročitaj post koji sam poslao o DDJM
U petrokemiji su radnici također odustali od kontrolnog paketa i odlučili se da uzmu cca14%
I u jednom i drugom slučaju su to učinili da bi država ostala većinski vlčasnik(51%)

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

panda:

Tko se boji bolje mu je da ne kupuje dionice…… Ako radiš kako treba ne treba bojati, jer strah uništava……..

ma ja se ne bojim, ja kupim po jeftino, prodam po skupo i izadjem…
kao i sada..tako da nema straha kolega…

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

kad sam usao u ptkm gledao sam fundamente i cijenu bezobzira sto se jos nezna cijena plina privatizacija je neminovna a sa njom i druge prilike za daytrejdanje nisam a za dokup na nize nemam para prodat necu jer trziste je tako da nekad i na ne bas dobre vijesti reagira suprotno mojim ocekivanjima a ptkm kad bude isla gore ide za 50% pa cu je cekati neka pliva prodat sutra pa zaraditi neku mizeriju neka doce ona kad tad na svoje

gorane mislim da radnici mogu dobiti mAX 12% nisam siguran provjeri

snupy,snupy…..
Nema zabrinutosti ako i padne bit ce prilike za jos jeftinji dokup ali mislim da nazalost od toga NISTA[cool]


gorane mislim da radnici mogu dobiti mAX 12% nisam siguran provjeri

Prijatelju napiso sam onako na brzinu radnici će kupiti sve preko 51% od države

Povlačim paralelu s situacijom DDJM gdje se radnici odriču mogućnosti kupovine 25%+1 dionicu da bi zauzvrat dobili garanciju još 3 godine sigurna radna mjesta
U petrokemiji su se također odrekli mogućnosti kupovine 25% + 1 dionicu

Nema privatizacije do kraja ove godine

Izvor: Večernji list, Powered by PressCut

10.11.2007 – Dva sindikata Petrokemije, podružnice HUS-a i EKN-a, te Udruga hrvatskih branitelja, energično su protiv brze privatizacije Petrokemije, do kraja godine, koju je najavio potpredsjednik Vlade za gospodarstvo Damir Polančec. Pozivaju da se poštuje sporazum o privatizaciji sklopljen 1998. godine.

Ne želimo da se brzom privatizacijom učine krivi koraci, koji bi mogli imati trajne negativne posljedice na gospodarsko-socijalno stanje ove regije. Zbog mnogih nepoznanica, privatizacija do kraja godine, koju je najavio Polančec, ne dolazi u obzir.

Cijeli članak, Večernji list, 10. studenog 2007.

Gdje se vidi da su svi svjesni da Petrokemija ide u privatizaciju

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Evo svim dioničarima PTKM, na dnevniku ništa negativno nije rečeno već samo je prenijeta vijest o mogućem uvozu u veljači u iznosu 26 milijuna m3 plina to je oko 26 milijuna Kn plina i da INA traži nerealno visoke cijene, da INA neracionalno posluje zimi uvozi a ljeti izvozi umjesto da skladišti plin, i na kraju da sve odlučuje vlada….
Imate ovdje dnevnik hrt-a odite pred kraj dnevnika gdje je ta vijest…….

http://www.hrt.hr/raspored/dnevnik/

Pozdrav dioničarima PTKM[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

gorane kada vladi bude gorjelo po petama ide ta privatizacija do pocetka ljeta vremena se mijenjaju a pitanje ko im je izvor a 10.11. se nije znalo ko i pod kavim se uvijetima vlada sastavlja te koji su im zahtjevi a novaca se nema a i vlada vidi da je opskrba i ina problem

Mislim da se iz dnevnika daju zaključiti 2 stvari:

1. Uprava i kompletni management INE već godinama rade katastrofalan posao… Uvezi skupo, izvezi jeftino talijanima… to je ok, ali svojima popust ne daj… Hrvatska priča. Još govore o 100.000.000 dolara za skladište k’o da je 100.000.000.000… Nisu čuli za kredite, leasinge…itd.itd. A kad treba obnoviti upravnu zgradu i obnoviti vozni park…onda je ok zadužiti se. Mislim da to proizlazi iz jedne stvari—> ne znaju; ja istinski vjerujem da svi…SVI inženjeri u INI skupa neznaju napraviti takvo skladište, ne samo to nego neznaju niti naručiti vanjskog izvođača! Nakon ovakvog priloga dođe mi da rasprodam sve dionice INE. A s druge strane, ako se držimo (INA-R-A) uz ovakve bisere, gdje bi nam bio kraj da imamo nekoga s mozgom na čelu?![pray]

2. Petrokemija se ne spominje sama već uz HEP (jako bitno)… Ta priča ne bi bila toliko važna da HEP nije imao dobit u 1Q (ako se dobro sjećam) bijednih par milijuna kuna,,, Znači sličan scenarij poput ine što se tiče uprave… E, pa sad, kad svi znamo da je HEP leglo naša 2 predsjednika (Ivek i Štef), mislim da je jasno da se tako katastrofalni rezultati poslovanja kao što su tokom 2007. bili, neće kvariti dodatnim ekstra poskupljenjima i nabijanjem troškova… to bi jako jako ružno zvučalo! Zamislite da HEP, jedna trutovska i parazitna firma, koja radila ne radila ima cca 8-9.000.000.000kn prihoda objavi gubitak!!?? Mislim da bi padale glave samo tako!

Zato vjerujem u kompromis… poskupljenje da, ali ne veliko, kao i poskupljenje gnojiva, također ne veliko!

Eto, to je moje viđenje priloga u dnevniku!

P.S. Jadno je da se 100 miljuna dolara spominje kao da je neznam šta, a toliko košta pola jedne rukometne dvorane! Sramota—> no: Kruha i igara! ->>zlo mi je od državnih mastodonata![angry]



Trebala bi izgraditi država plinsko skladiše, to će se uskoro i ostvariti………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Buco:

Trebala bi izgraditi država plinsko skladiše, to će se uskoro i ostvariti………

Ma da smo mi normalna država i ljudi bez kompleksa sa pametnim bankama…izgradio bi ga malo jači poduzetnik… I kupovao ljeti (kao talijani od ine[lol] ) ili direkt od rusa, a prodavao skupo zimi… Baš mi se ne da računati, ali vjerujem da je isplativo…
Samo nas generacijama uče da ništa ne vrijedimo i da smo slabi…

Rupu iskopa bilo tko, kotlove/cisterne/šta već naprave Đuro Đaković i Končar…elektroniku Tesla, bla bla!
Ili jednostavno iskopaš rupu i nazoveš neku žnj firmu u teksas i kažeš : “Good morning, America, how much is a natural gas storage/warehouse/tank, for aproximately 1 000 000 000m3?” Banka plati,amer montira, a ti otplaćuješ!
Tako to rade pravi kauboji![thumbsup][thumbsup]

Ako bi jedno novo skladište plina riješilo sve probleme ove države i ptkm zajedno s njom, naprosto nevjerovatno izgleda da ga nitko nije počeo raditi. Očito je da su to malo kompleksnije igre nama običnim smrtnicima nerazumljive. 100 milja USD svake zime radi takve probleme u državi da to nije normalno.
Gospodo iz Vlade privatizacija ptkm do kraja je jedino rješenje, a onda nek INA po ljeti pali plin ili što već hoće, a ne da mole ptkm da ga troši.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close