PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Stalker: ” BigBoss: ” Omjer kupnje i prodaje 10931/3860 ” Hm, razmisljam da puvucem svoj nebulozno visoki nalog na prodaji da jos malo povecam raliku. [proud] ” Gdje je, na 1500? [wink]

na 1500 nije nebulozno, sigurno je malo više

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Imate na http://www.hera.hr, cijena plina za povlastene potrosace.
kao sto rekoh 0.799+transport Plinacrou.
To ti je tih 0.92.

ako zbilja plaća 0,92 a sve mi se čini da je tako onda je tih 50 milja kn dobiti daleko bolji rezultat nego što sam očekivao i još više dobiva na težini. A poskupljenja će bit, barem sam tako čuo od ljudi iz vlade. govori se 20-30% i tako piše u člancima. Uz poskupljenje od 30% plina cijene gnojiva moraju bar 10% gore da se pokrije razlika. A kad plin bude na 1,2 kn po m3 a cijena gnojiva ode 10% gore više nitko neće moći pričati o jeftinom plinu, ali ćemo još uvijek moći pričati o jeftinom gnojivu. U biti griješim – o jeftinom plinu možemo pričati ali samo onom iz rusije. Kad bi dobili partnera iz rusije plin bi koštao daleko ispod 0,5 kn po m3, a to već na sadašnju cijenu znači jedno 300 milja kn uštede!

Ja sam zadovoljan kako se držimo jučer i danas! Očito je da je u igri neki jači novi/stari kupac!

Iako smo više puta prelazili 300 kn, ovaj put je ipak drugačije… što po količinama,što po ” stilu “!

Evo, baš i ja zadao neki nalog, ali nisam u prvih 5[undecid]- valjda sam toliko izgubio razum na ovoj dionici da sam postao podvojena ličnost! Ja bih da raste, ali da ja još mogu kupovati ispod 300![tongue]

Pozdrav svima!


Evo, baš i ja zadao neki nalog, ali nisam u prvih 5[undecid]- valjda sam toliko izgubio razum na ovoj dionici da sam postao podvojena ličnost! Ja bih da raste, ali da ja još mogu kupovati ispod 300![tongue]

Tako se i ja osjećam. Zadnja 2 dana nisam htio kupovat jer sam mislio da bi opet paničari ispod 300 povuć no to se ni danas nije dogodilo pa krenuo u dokup. Čini mi se da smo zacementirali 300 i kusur kuna i može još jedan val uskoro – prema gore naravno. bumo videli…mislim da će probijanje ATH imati priličan psihološki učinak…

TwinSpark:

Stalker: ” BigBoss: ” Omjer kupnje i prodaje 10931/3860 ” Hm, razmisljam da puvucem svoj nebulozno visoki nalog na prodaji da jos malo povecam raliku. [proud] ” Gdje je, na 1500? [wink]

na 1500 nije nebulozno, sigurno je malo više

Ok, ipak sam malo realniji pa je manji iznos od 1500 kn, no govorim o nebuloznom iznosu u odnosu na sadasnju cijenu, a ne o potencijalo realnom ili podcijenjenom iznosu. A do tada treba proci jos puno blokada prema gore, te puno zivaca i strpljenja, pa bih sigurno stigao X puta modificirati nalog u medjuvremenu. [proud]


blueman: ” Imate na http://www.hera.hr, cijena plina za povlastene potrosace. kao sto rekoh 0.799+transport Plinacrou. To ti je tih 0.92. ” ako zbilja plaća 0,92 a sve mi se čini da je tako onda je tih 50 milja kn dobiti daleko bolji rezultat nego što sam očekivao i još više dobiva na težini. A poskupljenja će bit, barem sam tako čuo od ljudi iz vlade. govori se 20-30% i tako piše u člancima. Uz poskupljenje od 30% plina cijene gnojiva moraju bar 10% gore da se pokrije razlika. A kad plin bude na 1,2 kn po m3 a cijena gnojiva ode 10% gore više nitko neće moći pričati o jeftinom plinu, ali ćemo još uvijek moći pričati o jeftinom gnojivu. U biti griješim – o jeftinom plinu možemo pričati ali samo onom iz rusije. Kad bi dobili partnera iz rusije plin bi koštao daleko ispod 0,5 kn po m3, a to već na sadašnju cijenu znači jedno 300 milja kn uštede!

cijena gnojiva je več 10% up…… zovi u petricu i narući…

[wink]


Molio bih sve starije forumaše da napišete privatnu poruku Vjeku u svezi odmoderiranja Vilme
Vilma piše već više od godinu i nije napisao ni jednu glupost zbog koje bi trebao biti moderiran
Hvala

Ali sam primjetio da je imao nekoliko tipfellera [tongue]
Javno se pridružujem apelu [smiley]

Vilma, gdje se mogu naći informacije o cijeni gnojiva?

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]


hvala, svima

saznao sam primjerice urea n46 – 50kg u 11. mjesecu cca 1800 kn
a več kraj godine 2007….. 2000 kn
info je provjeren, a može vjerovatno svako saznat cijenu ko nazove ptkm, nije to tajna ili…
neznam jedino ako su ovo brutto ili neto cijene ili ima neko još kakav skonto ili nešto slično….
pozdrav

bilo brutto ili neto povećanje je veće od 10%. Mogao bi ovo biti dobar 1Q ako je to zbilja istina. Budem i ja sutra nazvao pa se raspitao.

evo dugo nije bio top 10 za evidenciju…

Važeći podaci za uredovni dan 08.01.2008 .

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 208.022 6,23 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 101.814 3,05 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 59.415 1,78 Skrb. račun
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 43.395 1,30 Skrb. račun
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 40.112 1,20 Skrb. račun
9. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
10. HPB D.D. 37.147 1,11 Skrb. račun
Ukupno: 80,17

već sam upozorio moderatora, da se nadam, da nisam zaveden, pa je možda ipak bolje, još jednom na više strana provjeriti info (možda i brisat moj post), da ne bi koga zavodili ili navlaćili ali mislim, da bi uprava ipak ovakve činjenice trebala objaviti javno, da se ne zavodi javnost ovako bitnim ćinjenicama…



Stavi uz dopis da su službeno nepotvrđene informacije, ali ja sam u vezi tih špekulacija pisao prije dva mjeseca, i ispalo je da je istina…..
Treba i ovo staviti
Poruke objavljene na forumu predstavljaju mišljenje njihovih autora, a mi se ne možemo držati odgovornim za njihov sadržaj. Ne se preporuča ulaganje na temelju informacija s foruma bez dodatne provjere istih.

Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


vilma: ” ” Stavi uz dopis da su službeno nepotvrđene informacije, ali ja sam u vezi tih špekulacija pisao prije dva mjeseca, i ispalo je da je istina….. Treba i ovo staviti Poruke objavljene na forumu predstavljaju mišljenje njihovih autora, a mi se ne možemo držati odgovornim za njihov sadržaj. Ne se preporuča ulaganje na temelju informacija s foruma bez dodatne provjere istih. Pozdrav

thnx, nadam se da su svi shvatili
[thumbsup]

Već danas je dnevna temperatura porasla naročito u unutrašnjosti. Na jednoj od TV danas predviđaju povečanje temepratura od početka idućeg tjedna. To će smanjiti potrošnju plina, naročito ako potraje i pretvori se u vremenski sindrom koji je ustoličio na pr. 2007 godinu kao najtopliju u posljednjih 10 godina.
Možda će PTKM ubrzati remont i pomoći INA-i oko potrošnje plina i pripremi proljetnog gnojenja, sjetve?
Ovih dana sam čuo da je u Iranu pao snijeg……..ne znam točno u kojim predjelima [embarass] Sve se smotalo u svijetu oko vremenskih prilika………[kiss] Upside down!

marcello

New Report

Close