PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Petrinjo: ” Je li netko od iskusnijih može prokomentirati ovo??[undecid] Vaš link ” ma ne treba brinuti uopšte, sutra u ponedeljak idemo opet na 290-300( možda i ne) zato je pušten ovaj info, da bi za 14 dana npr. objavili, da če podiči cijenu proizvoda za 22%, pa idemo na 320-350 i tako dalje, da bi krajem godine, stigli na fer price 400-450 u ovom trenutku, jedino ako hrana poskupi novih 100% na global marketu, stižemo do moguče cijene 800 kn, ovako otprilike je moj target (2god.)….. sve ostalo je navlačenje na gore i na dole (i ak bude nekakav crni scenario, ostajemo na prošlim cijenama) a g. mika kojeg rad izuzetno poštujem (osim brojke 2020kn godine 2020), treba znati da na ovom marketu niko ne ulaže na 15 godina, možda 15 dana zato je bilo ovo dizanje sa par komada, jer nitko u hr i okolini nije ulagač ako zaradi samo 20-40% (320 na 450kn) godišnje, mora biti najmanje 100% i to u kratkom roku, zato i ulazak posljednjih dana velikih igrača u pojedine dionice, nema više špekulacija i tako je i sa ptkm, zato nam i svaki dan stavljaju ovakve vjesti…. neke stvari se mogu kod ptkm ubrzat samo mogućum privatizacijom i to je to….. al sve su to goran8 (svojima linkovima), mika i ostali več po xx puta iznjeli…a gimli, karaoje i ostali provokativno pitali…. jasno je da se mnogi neće složit s time, to je samo moj pogled na ova dnevna prepucavanja…. evo toliko od amatera pozdrav svima [thumbsup]

prijatelju ovdje se ne radi o ulaganju u dionice nego o investicijskoj studiji koja analizira poslovanje ptkm i mogućnost profita. S obzirom na vrstu opreme i veliki iznos kredita ovakve investicije se ne rade na period manji od 15 godina.

živio.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Mika, imas li objasnjenje zapocetek rasta? Vidis li ikakvu slicnost sa rastom Todoricevih perjanica ?


Mika, imas li objasnjenje zapocetek rasta? Vidis li ikakvu slicnost sa rastom Todoricevih perjanica ?

rast se možda skriva u tome, da su proizvodi petrice skuplji za 10% u novoj 2008 i po većim cijenama se i prodaju, plus objava 50 milja dobiti, pa računaj dobit a to nije jedino poskupljenje ove godine u šta sam siguran, dolazi najmanje još jedno ….tako da cijena plina neće imat puno negativnog utjecaja…..
ostalo če vam mika objasnit…..

i mika naravno ja tebe razumijem sasvim dobro, al za baš sve ulagače nisam siguran, da su investitori…
pozdrav svima

[thumbsup]

Da nebi krivoshvatio pitanje,uvjeren sam u njezin potencijal ali mi nije jasno kako je bas pocela rast zajedno sa Todoricevim perjanicama.Pogledajmo Mlinara i Zitnjak rastu zbog navodnog strateskog partnersva ili moguceg preuzimanja a zadnjih dana rastu zajedno sa Ledom ,Zvijezdom……. a raste i PTKM. Mozda grijesim ali vrijeme ce pokazati .

dali je vec doslo do poskupljenja gnojiva u hrvatskoj nigdje nisam procitao ako neko ima link neka ga dtavi molim ljepo


Mika, imas li objasnjenje zapocetek rasta? Vidis li ikakvu slicnost sa rastom Todoricevih perjanica ?

Prijatelju, činjenica je da je rast bio paralelan. Jedina razlika po meni je što je ptkm strahovito podcjenjena pa je i logično da raste. Da li postoji neka jača veza trenutno između Tode i petrokemije teško je reći. Kako kažeš vrijeme će pokazati.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

znam ali danas je crobex potonio 2,5% a PTKM ostala cak je i jedno vrijeme 317.49 a za sutra imamo bolji prosijek . Nedavna naslovnica Mesariceva intervijua u Business glasi da bi BILA STETA PTKM prepustiti strancima dok dalje navodi kako je Toda njihovnajveci kupac……Zasto raste Mlinar ako ga nije jos preuzeo?
Koje su to igre.Sta ako neuspije sa Turcima di ce novce plasirat.????Znam da mora izvrsit trzisnu kapitalizaciju a vec je pšodigao vrijednost preko 30%

Nemojte dečki sol na ranu…ja sam i Belje prodao za Petricu…[pray]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

a ja dio petriice za belje[undecid]

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1.
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU
1.210.822 36,24 Osnovni račun
2.
MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA
869.396 26,02 Osnovni račun
3.
PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN
208.022 6,23 Skrb. račun
4.
HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND
101.814 3,05 Skrb. račun
5.
HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D.
68.581 2,05 Skrb. račun
6.
ZAGREBAČKA BANKA D.D.
59.415 1,78 Skrb. račun
7.
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG
43.395 1,30 Skrb. račun
nema promjene, upetak nije prodavao
8.
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB
40.112 1,20 Skrb. račun
9.
RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV
40.000 1,20 Osnovni račun
10.
HPB D.D.
37.147 1,11 Skrb. račun
Ukupno: 80,17

7.,
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 43.395 1,30 Skrb. račun[/b] nema promjene, upetak nije prodavao

a kako ti znaš da u petak je ili nije prodavao?

pivac uz najveće strpljenje, ne može snit jaje

http://www.kutina.hr/Default.aspx?tabid=59&newsid=2218

..........................................................................................

New Report

Close