PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gorane8 nikakvi inreres nije u pitanju nego eto cisto sam mislio da napisem nesta pa makar to bilo u skislu “diste,jeste li zivi, sta ima…….Sta se tice interese to je ono sta nas zajedno veze a to je PTK i cekamo da se lavina pokrene.

Mika, to bi bilo super mada nista znacajnije nije proslo preko burze . [undecid]


Gorane8 nikakvi inreres nije u pitanju nego eto cisto sam mislio da napisem nesta pa makar to bilo u skislu “diste,jeste li zivi, sta ima…….Sta se tice interese to je ono sta nas zajedno veze a to je PTK i cekamo da se lavina pokrene. Mika, to bi bilo super mada nista znacajnije nije proslo preko burze . [undecid]

Prijatelju razlog je jasan, nemaju od koga kupiti veću količinu dionica zato skidaju po malo koliko uspiju. New York ne prodaje, KD ispod 800 ne prodaje, HYPO je izgleda stao i ne prodaje, Kapitalni fond ne prodaje, par fizičkih osoba koje imaju veću količinu ne prodaju nego čekaju 1000 i iznad. Par skrbničkih ispod top ten imaju također malo dionica. Kad bi neki mirovinski upucao 15 milja kuna kupio bi po ovim cijenama 53500 dionica. To ne mogu kupiti nikako. Odnosno cijena mora značajno gore da bi netko veći prodao i to je ključno. Mirovinci da kupe i po 800 kuna isplatiće im se jer će ova dionica za koju godinu vrijediti danas nezamislive novce. Kako Savage piše skupljati svaki dan po malo i to je to dok ima po ovim cijenama.

živio.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Savage kaze “ne hvali dionicu i ne nagovaraj ljude na kupnju, sto manje ljudi kupuje to su vece sanse da se kupi ispod 280”. Jer ovako ljudi zaključe “Mika nas nagovara da kupujemo zato da bi on imao kome prodati, kao sto nas prodavatelj auta nagovara da kupimo auto, da on zeli kupiti šutio bi i skupljao u tišini.”


Savage kaze “ne hvali dionicu i ne nagovaraj ljude na kupnju, sto manje ljudi kupuje to su vece sanse da se kupi ispod 280”. Jer ovako ljudi zaključe “Mika nas nagovara da kupujemo zato da bi on imao kome prodati, kao sto nas prodavatelj auta nagovara da kupimo auto, da on zeli kupiti šutio bi i skupljao u tišini.”

pa zar tako prijatelju, dajem ti takve informacije koje ne možeš dobiti nigdje o petrokemiji i to na jednom mjestu. Sve ono gore su činjenice i provjerene informacije koje sam podijelio s tobom,a ti me gadiš ko da sami ti LADU i sve 4 zimske gume zapalio. Zbog tebe razmišljam da prestanem pisati na ovom forumu o ovoj dionici. Jako blizu sam te odluke.
[angry]

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


da prestanem pisati na ovom forumu o ovoj dionici[angry]

ima drugih foruma[thumbsup]

cartmann:

Savage kaze “ne hvali dionicu i ne nagovaraj ljude na kupnju, sto manje ljudi kupuje to su vece sanse da se kupi ispod 280”. Jer ovako ljudi zaključe “Mika nas nagovara da kupujemo zato da bi on imao kome prodati, kao sto nas prodavatelj auta nagovara da kupimo auto, da on zeli kupiti šutio bi i skupljao u tišini.”

pa zar tako prijatelju, dajem ti takve informacije koje ne možeš dobiti nigdje o petrokemiji i to na jednom mjestu. Sve ono gore su činjenice i provjerene informacije koje sam podijelio s tobom,a ti me gadiš ko da sami ti LADU i sve 4 zimske gume zapalio. Zbog tebe razmišljam da prestanem pisati na ovom forumu o ovoj dionici. Jako blizu sam te odluke.
[angry]

Ne moras kukat, ja ti samo pomazem da popravis pogresku i skuzis sto je Savage napisao, evo ti copy prve njegove recenice, ako mi ne vjerujes “Rađe budite pametni i nemojte više ovdje (peviše) pisati.

quote=Savage]
Rađe budite pametni i nemojte više ovdje (peviše) pisati. Neka ove dionice budu čvrstim rukama. Pogledajte samo KODT i koliko se na njemu pisalo a koliko je rastao. Isto ako ne i veći potencijal ove godine ima PTKM. Pričajate da druge dionice skoče i pomalo prodajte i skupljajte PTKM. S druge strane isto dobra firma BZJK ima lošu dionicu jer je u njoj hrpa drhtavih ručica i jer se o njoj previše pisalo. Jako dobar pokazatelj je da se u zadnjih godinu dana drastičnu smanjio broj dioničara u ptkm. Ovdje još mogu i mirovinci ulagat i ima velik free float tako da bojazni nema. Ako se pokaže dobit od 50 milja uz P/E 30 cijena bi trebala biti bar 450 kn. Pustite neka tema padne na zadnju stranicu i polako skupljajte ispod 280 ako će se još moć.
[/quote]

Kolega,
Mnogi od nas su ovoj dionici više od 1- 1,5 godine i mi smo pisali o PTKM i onda kada je rasla i kada je padala. Osobno pišem da bih nešto naučio i svoje znanje-razmišljanje i javno dostupne informacije podijelio sa kolegama sa foruma, i svim ljudima dobre volje.
Kako stvari stoje PTKM je ove godine narasla za više od 50% a to je dobar rezultat i ja sam zadovoljan prinosom, a nadam se istom ili znatno boljem (jer joj dobit od cca 50 mil i još puno puno toga ide u prilog).
Tko prati svjetska kretanja vidi da je kriza i recesija zahvatila mnoge sektore, a prije ili poslije sve što je “tamo dođe i ovdje”

Pozdrav kolegi i prijatelju miki i ne daj se isprovocirati jer sve informacije koje si podijelio sa nama u vezi poslovanja i progresa proizvodnje su bile točne,
To što je cijena stagnirala zadnjih 6 mjeseci nije Tvoja a ni naša greška jer tržište vrlo često sporo reagira na nastale promjene.
Kada je 13.07.2006 ]AZTN odobraila dokapitalizaciju (oprost duga) razmotrila je plan rasta i razvoja tvrtke gje je za 2010 bila planirana dobit od 40.259 mil kuna i rast proizvodnje u narednih 5 godina na 1.350 mil tona.
http://www.aztn.hr/slike/PETROKEMIJA.pdf
Pa da nam je netko 2006 rekao da će Petrokemija imati dobit od cca 50 mil kuna za 2007 godinu i prebačaj dobiti 30 puta u odnosu na plan uprave a proizvodnja 1.3 mil tona zvučalo bi nevjerojatno – isto kao što sada izgleda nevjerojatan Tvoj potpis ” dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Vjerovali to neki ili ne, bili sretni ili tužni Petrokemija će poslovati pozitivno

p.s.
“možda” ovo nema veze sa Petrokemijom ali uz HEP i INA je firma od posebnog državnog interesa,
a nakon akon što završi prodaja dionica sadašnjim i bivšim zaposlenicima, Vlada će u Ini imati udio od 44 posto . http://www.suvremena.hr/5273.aspx

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

pa ljudi, ajde se smirite malo, božični su praznici a vi čete se ovih dana posvađat, pa to nije u redu…..[cry]

kako ste svi nestrpljivi, siguran sam da nas u novoj 2008, čekaju ljepi dani i ako izgleda da baš kod ove dionice nije bilo prave nagrade krajem godine, pogotovo koliko su neke cenjene kolege uložile truda….
pa ko do sada nije skupio dovoljno, nikad nije ni vjerovao u ovu dionicu….pa se može stvarno prestat pisat o ovoj temi….***obrisano***

pozdrav i Sretan Božič imaocima Petrice

s ovih 50milj dobiti za ptkm, diok-i mi zasad izgleda preskupa “igracka” prema ptkm

Gorane pohvalno je što pišete svi toliko o dionici i to u potpunosti podržavam – zato i postoji ovaj forum. Ono što hoću upozoriti jest neželjeni kontraefekt – a to je da će onda svaki tudum ući u ovu dijonicu i prodavati je sa možda 15% dobiti i izlaziti po bidu u najmanjim korekcijama i panikama. Kao primjer sam dao KODT gdje se skoro ništa nije pisalo a u međuvremenu je narasla 300% i to se u 90% slučajeva lupalo po asku. Za kontraprimjer BZJK koja realno vrijedi bar 3x više ali je zbog drhtavih ručica u ovakvoj situaciji u kojoj je. Na duge staze će sve to doći na svoje ali kratkoročno gubite jer pretpostavljam da novac želite u što kraćem roku zaraditi. Opet pozitivna strana “pretjeranog pisanja” jest da je na valovima može zaraditi u kratko vrijeme par puta po 8-10% za one koji imaju malo živaca i hrabrosti. Pozdrav!

Petrokemija očekuje 50 milijuna kuna dobiti u 2007. godini

Business.hr
24.12.2007 10:06
Pročitaj komentare(0)

Predsjednik Uprave kutinske tvornice gnojiva Petrokemije Boris Mesarić na sjednici Nadzornog odbora najavio je završetak poslovne 2007. godine s 50 milijuna kuna dobiti.
„Ove godine smo, nakon dugo vremena, imali dovoljne količine plina i to je uz dobru kondiciju postrojenja rezultiralo visokom proizvodnjom“, izjavio je Mesarić na Nadzornom odboru objavljeno je na web stranicama Petrokemije.

Dobru sezonu Petrokemija može zahvaliti relativno toploj prošloj zimi zbog koje je potrošnja plina u kućanstvima, koja imaju prioritet pred industrijskim postrojenjima, bila smanjena.

Govoreći o planu za 2008. godinu Mesarić je upozorio na nedostatak svih vrsta sirovina na svjetskom tržištu te upitnu cijenu energenata.
„Iduća godina bit će vrlo teška i nitko ne može predvidjeti što će se sve događati, ali mi planiramo proizvodnju i prodaju otprilike na nivou ove godine. Smatramo da je realno očekivati da ćemo poslovati s pozitivnom nulom», zaključio je Mesarić.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

ne znam jel ovo bilo vec, ne citam temu prevec.. no nek se zna:

Zbog zahlađenja i povećane potrošnje plina Ina je smanjila isporuke plina najvećim potrošačima – Hrvatskoj elektroprivredi i kutinskoj Petrokemiji, neslužbeno se doznaje u Ini. Potvrđuju to i u Ministarstvu gospodarstva u kojem ističu da se s obzirom na vremenske prilike preventivno krenulo u smanjenje isporuka velikim potrošačima kako bi se osigurale dovoljne količine plina za kućanstava. Kutinskoj Petrokemiji pak, prema neslužbenim informacijama, nakon jučerašnjeg smanjenja s oko 80.000 prostornih metara na sat na 64.000, danas su isporuke dodatno smanjene na 15-20.000 kubika na sat što su količine potrebne za hladni pogon. Uz to, kako se doznaje, Petrokemija će ranije u redovan godišnji remont i u njega će krenuti sada, dok je ranije bilo planirano da u remont krene u siječnju. (Hina)

New Report

Close