PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

imaju jos 20dana po staroj tarifi, treba udarit u 3 smjene proizvodnju
bit ce plina preko 700milj m3 za ovu godinu

kupovanje udjela nije rashod..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/



Te rezervacije nisu za plin jer se on plaća iz tekućeg poslovanja, više vuku za kupovinu udjela u Luci Šibenik dakle udio od 26 posto….. budemo vidjeli za PTKM
prvi dio za plin će platiti u 3 mjesecu 2008. jer cijeli 1mjesec biti će godišnji remont u PTKM……. Pozdrav

Ne znam za sto su rezervacije (ako su rezervacije, pod time ide i vrijednosno uskladjenje). Nisam bas siguran da za kupovinu necega mozes rezervirati. Neka me ispravi netko vicniji knjigovodstvu, ali to je za mozebitne troskove u buducnosti.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


kupovanje udjela nije rashod..

Izmedju ostalog…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Mozes rezervirati, kako ne.
Rezervacije su samo dio kapitala kao i racun dobiti i gubitka, zar ne.
Ako se rezervacije otpuste taj dio ide u P&l u extraordinary.
Kao kod banak, zar ne??

Uglavnom meni je stanje casha 0.
Sa zanjom kunom uzimao jos PTKM na 270.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Mozes rezervirati, kako ne.
Rezervacije su samo dio kapitala kao i racun dobiti i gubitka, zar ne.
Ako se rezervacije otpuste taj dio ide u P&l u extraordinary.
Kao kod banak, zar ne??

Uglavnom meni je stanje casha 0.
Sa zanjom kunom uzimao jos PTKM na 270.

Kako mozes rezervirat nesto sto nejde kroz P&L? Kupis udjel, stroj, zemljiste, zgradu – nista od toga nejde kroz P&L. Banke su duzne rezervirati za rizike, kad postoji neizvjesnost naplate (znaci kad se ocekuje gubitak zbog toga).

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Pozdravljam Deimosa i Bluemana i baš mi je drago naći ih na topicu kojeg imam dionice. Ne dajte se omest, samo nastavite.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

Koliko sam ja shvatio ocekivali su trosak zbog plina pa su to stavili u rezervacije te ce ga otpustiti kada prodje..
Neznam sto bi drugo moglo biti…
Svejedno, neka opuste te rezervacije u cash opet se dize enterprise value.
Bilo kroz P&L ili bilancu sasvim je svejedno.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Vidim da je promakla jedna dobra vijest sto se tice glavne sirovine:
dobra vijest rezultati mjerenja u međimurju
Zalihe plina veće od očekivanih
Stručnjaci ne žele donositi zaključke naprečac, ali projekt eksploatacije plina mogao bi se pokazati isplativim
http://www.slobodnadalmacija.hr/20071128/biznis02.asp
[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

dok vlada ne amenuje poskupljenje plina nema od ove cijele price nista, bit ce tu jos kompromisa….


Koliko sam ja shvatio ocekivali su trosak zbog plina pa su to stavili u rezervacije te ce ga otpustiti kada prodje..
Neznam sto bi drugo moglo biti…
Svejedno, neka opuste te rezervacije u cash opet se dize enterprise value.
Bilo kroz P&L ili bilancu sasvim je svejedno.


I trošak rezervacije i kasniji prihod od ukinutih rezervacija prolaze kroz RDG. Zato smo i pričali tu na forumu o mogućnosti da oni skrivaju dobit u rezervacijama.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

pa platiti ce plin po visljoj cijeni i te rezervacije ce samo promjeniti ime u materijalne troskove? ili kako ste vi to zamislili?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close