PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1.
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU
1.210.822 36,24 Osnovni račun
2.
MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA
869.396 26,02 Osnovni račun
3.
PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN
208.022 6,23 Skrb. račun
4.
HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND
101.814 3,05 Skrb. račun
5.
HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D.
68.581 2,05 Skrb. račun
6.
ZAGREBAČKA BANKA D.D.
59.415 1,78 Skrb. račun
7.
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG
46.406 1,39 Skrb. račun
8.
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB
40.112 1,20 Skrb. račun
9.
RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV
40.000 1,20 Osnovni račun
10.
HPB D.D.
37.147 1,11 Skrb. račun
Ukupno: 80,26

Zanimljiva vijest od 12.11.2007 nisam je primjetio prije.

Petrokemija će se privatizirati kao Ina

Model privatizacije Petrokemije, najuspješnije kutinske tvrtke, bit će jednako transparentan i korektan kao što su to bili privatizacijski modeli u slučaju HT-a i Ine. Tim je modelima ova Vlada pokazala kako se treba provoditi privatizacija i od toga neće odustati i kada se počne s privatizacijom Petrokemije. U svakom ćemo slučaju voditi računa o interesima zaposlenih.

Izjavio je to Ivan Šuker, ministar financija, na svečanoj sjednici Gradskog vijeća Kutine u povodu obilježavanja 751. rođendana toga grada. Šuker je naglasio da je Kutina primjer kako Vlada RH i gradska vlast mogu surađivati i raditi u zajedničkom interesu

http://www.limun.hr/main.aspx?id=212642

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Zanimljiva vijest od 12.11.2007 nisam je primjetio prije.

Petrokemija će se privatizirati kao Ina

Model privatizacije Petrokemije, najuspješnije kutinske tvrtke, bit će jednako transparentan i korektan kao što su to bili privatizacijski modeli u slučaju HT-a i Ine. Tim je modelima ova Vlada pokazala kako se treba provoditi privatizacija i od toga neće odustati i kada se počne s privatizacijom Petrokemije. U svakom ćemo slučaju voditi računa o interesima zaposlenih.

Izjavio je to Ivan Šuker, ministar financija, na svečanoj sjednici Gradskog vijeća Kutine u povodu obilježavanja 751. rođendana toga grada. Šuker je naglasio da je Kutina primjer kako Vlada RH i gradska vlast mogu surađivati i raditi u zajedničkom interesu

http://www.limun.hr/main.aspx?id=212642

Moram priznati da mi nije bas jasno jer INA i HT su imale IPO sto kod PTKM ne moze biti slucaj

Ali moze biti SPO plus 7% radnicima po povlastenim cijenama plus neki ESOP program.

On je samo rekao da ce biti transparentan i korektan – ne da ce biti isti.


On je samo rekao da ce biti transparentan i korektan – ne da ce biti isti.

To je nekaj kaj bi se trebalo podrazumijevati samo bo sebi

Di ti zivis?


http://www.limu….aspx?id=212642
” Moram priznati da mi nije bas jasno jer INA i HT su imale IPO sto kod PTKM ne moze biti slucaj

Prijatelju,
1. Iz navedenog linka vidljiva je odlučnost predhodne Vlada da privatizira Petrokemiju što je i najavaila u izjavama za Vjesnik,

2.Pogledaj tijek događaja privatizacije INE i THT pa je vrlo lako podvući paralele – tipa i redosljeda
strateški partner – IPO- radnici
Meni sve jasno:
Budući da je dio PTKM već na burzi IPO je Isključen
Po meni jedino moguće ovo:
Strateški partner pa djelatnici
A ako država zadrži dio može ga kasnije (za koju godinu) prodati strateškom partneru
ili ponuditi (ukoliko želi prije) kroz državni fond koji će na burzu kroz IPO u slijedećoj godini.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

25 GODINA PRERADE VODA
28. studeni 2007

Petrokemija je obilježila 25 godina od puštanja u rad svog Postrojenja za preradu, obradu i distribuciju voda. Ovo postrojenje u tom je razdoblju obradilo 198 milijuna kubnih metara vode, istaknuto je. Nekoliko dana nakon njega startalo je s proizvodnjom i Postrojenje Dušična kiselina 2, koje je u 25 godina proizvelo 2, 7 milijuna tona stopostotne kiseline. Ostala postrojenja druge faze startala su početkom 1983. godine, pa će se njihovih 25 godina rada obilježiti zajedno s proslavom 40 godina proizvodnje mineralnih gnojiva u Kutini.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ne pratim ovu temu, ali nekako mi se čini da ako Friščić bude sjedio u vladi ništa od privatizacije u sljedeće 4 godine. Ali mislim da je gore od toga što on neće dozvoliti povećanje cijene gnojiva zbog svog biračkog tijela, što zbog povećanja cijena energenata gura PTKM dolje. Nez obzira na osiguran plin u dogledno vrijeme.

Money talks, mankind listens... It's raining cash outside, and I'm not getting any wet!



Eto opet nečije mišljenje, budemo vidjeli ali tiskanjem prospekta čini se vjerovatnost koja naginje privatizaciji, što se tiče povećanje cijena gnojjiva ono će biti ali za van jer 65 posto proizvodnje jeste izvoz pa ti računaj a ovdje u Hrvatskoj se može očekivati povećanje 10-20 posto, …………[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Ne pratim ovu temu, ali nekako mi se čini da ako Friščić bude sjedio u vladi ništa od privatizacije u sljedeće 4 godine. Ali mislim da je gore od toga što on neće dozvoliti povećanje cijene gnojiva zbog svog biračkog tijela, što zbog povećanja cijena energenata gura PTKM dolje. Nez obzira na osiguran plin u dogledno vrijeme.

ako ste vidjeli kroz medije program i zahtjeve gosp. Friščića svakako ćete se zapitati koji je izvor u budžetu za željena sredstva,
odgovor je jednostavan od poreza i privatizacija.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close