PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I opet treba dodati Gorane da ako bi radnici kupili dionice oni je ne bi prodavali jer njima je u interesu da PTKM ostane u državnim rukama, a ne kod nekog privatnika………..[color=blue] I time se odbacuje mogućnost pojave novih dionica od strane radnika PTKM na burzi[/color]
osim u slučaju privatizacije i ove podatke neki ne žele vidjeti jer im nije u interesu da ih vide….. NEGO stavljaju samo štivo s kojim žele doći u posjed dionica PTKM. Ja ne bi imao interesa na ovoj temi a da nemam dionice PTKM, jedino da podržim dioničare PTKM ili bilo koje druge dionice i da unaprijedim temu tako što dajem konstruktivne prijedloge a ne destruktivne i negativne….. Stoga takvi ljudi nisu dobro došli jer hoće da naškode, pokazuju crno kada je sve bijelo ili kada je sve crno kao živi pijesak te vuku dolje umjesto da se orijentiraju na udruživanje i slogu i da vidimo koje su mogućnosti i rješenja.. A oni proslijeđuju paniku i strah……. Dosta je takvih dana i ljudi ja hoću i znam kako biti bolji ako vi želite biti gori i nemate dionica PTKM i samo dajete svoje mišljenje, prestanite ga davati ja ih ne želim čitati i da postoji gumb na forumu koji briše vaš nick rado bih ga filtrirao……….. Stoga zahtjev POSLOVNOM DNEVNIKU dajte nam filter da određujemo koje ćemo korisnike čitati a koje ne……….
Pozdrav dioničarima PTKM………….[smiley2][smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Hvala na trudu i zanimanju za naše dionice.
Glasovao sam za PTKM jer sam pristrasan onosno imam dionice PTKM i nenamjeravam ih olako prodavati.
O Dioki-u neznam puno, pa će mi sigurno trebati 4-5 dana da izanaliziram ovu tvrtku – naravno ako mi posao dozvoli.
Sve u svemu rado ću pročitati komentare koji će uslijediti uz ovu anketu jer me svakako zanimaju i mišljenja onih forumaša koji nisu aktivni na podforumu PTKM kako bi sazano razloge zbog čeka oni ne bi htjeli imati PTKM u svom portfelju.
Svakako anketa i ideja je za pohvalu.

Ovdje nije pitanje zasto ne kupiti PTKM ili DIOKI, vec koju od te dvije, naravno, ima tu jos hrpa dionica, ali slucajno su se te dvije nasle u mom “centru pozornosti”.

Dapace, u slucaju lng terminala ce rasti obe, ali opet dioki mnogo vise. PTKM mi djeluje sigurnija (manje sanse da se strmoglavi), ali DIOKI s mnogo vecim potencijalnim rastom u vrlo bliskoj buducnosti (odmah nakon izbora).

http://www.cartmann.com/vb/showthread.php?t=3

* Važeći podaci za uredovni dan 15.11.2007 .
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92 Osnovni račun 0
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.975.219 24,04 Osnovni račun 0
3. ŠKOJO FRANJO 30.300 0,37 Osnovni račun 0
4. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 27.113 0,33 Skrb. račun 0
5. CENTAR BANKA D.D. 12.517 0,15 Skrb. račun 0
6. HPB D.D. 12.230 0,15 Skrb. račun 0
7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 10.478 0,13 Skrb. račun 0
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 8.897 0,11 Osnovni račun +135
9. PBZ D.D. 6.255 0,08 Skrb. račun + 308
10. KUNIĆ DRAGUTIN 5.700 0,07 Osnovni račun 0
Ukupno: 93,34

ovo su podaci za Belje, tak da ne bi mislili da Hypo sve dionice prodaje, evo Belje kupuje.
Tako da su ocito neki drugi razlozi sto Hypo prodaje.


* Važeći podaci za uredovni dan 15.11.2007 .
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92 Osnovni račun 0
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.975.219 24,04 Osnovni račun 0
3. ŠKOJO FRANJO 30.300 0,37 Osnovni račun 0
4. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 27.113 0,33 Skrb. račun 0
5. CENTAR BANKA D.D. 12.517 0,15 Skrb. račun 0
6. HPB D.D. 12.230 0,15 Skrb. račun 0
7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 10.478 0,13 Skrb. račun 0
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 8.897 0,11 Osnovni račun +135
9. PBZ D.D. 6.255 0,08 Skrb. račun + 308
10. KUNIĆ DRAGUTIN 5.700 0,07 Osnovni račun 0
Ukupno: 93,34

ovo su podaci za Belje, tak da ne bi mislili da Hypo sve dionice prodaje, evo Belje kupuje.
Tako da su ocito neki drugi razlozi sto Hypo prodaje.

DALEKOVOD D.D./REDOVNA DLKV-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa

9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 21.587 0,94 Skrb. račun

KONČAR D.D./REDOVNA DIONICA KOEI-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa

10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 31.584 1,23 Skrb. račun

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa

7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 47.595 1,42 Skrb. račun

Mislim da uviđaš razliku

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Poštovani kolega, nije mi bila nakana da iznosim teorije kako netko s 1% prodaje. To je bila samo ilustracija za činjenicu da POJMA NEMAM tko prodaje i s kojim motivom (osim HYPO-a, ali ta tema je već obrađena). Kao što sam napisao razloga je stotinu, od kupovine auta pa do straha od daljnje korekcije. Možda vi raspolažete informacijama tko kupuje i prodaje ali to je onda neka sasvim druga tema. Komentar se odnosio na vašu kategoričku tvrdnju o investitorima koji prodaju. Ono što ja mogu zaključiti iz podataka s burze je da postoji veća volja za prodajom nego za kupnjom uz ispodprosječni volumen. Htjeli mi to ili ne ali trenutno situacija je takva. Koji je to okidač koji će preokrenuti situaciju (pitao nedavno i cartmann)?
Sad kad navodno HYPO ne prodaje (na ovim razinama) ipak netko prodaje. Zapravo ne zanima me tko i koliko prodaje ako s druge strane imamo još veću i jaču ekipu koja je spremna ući u dionicu. Ako i kad ta ekipa odluči da uđe osjetit će se to i na cijeni i volumenu. Nama ostalima jedino preostaje da strpljivo čekamo.


….. NEGO stavljaju samo štivo s kojim žele doći u posjed dionica PTKM. Ja ne bi imao interesa na ovoj temi a da nemam dionice PTKM, jedino da podržim dioničare PTKM ili bilo koje druge dionice i da unaprijedim temu tako što dajem konstruktivne prijedloge a ne destruktivne i negativne….. Stoga takvi ljudi nisu dobro došli jer hoće da naškode, pokazuju crno kada je sve bijelo ili kada je sve crno kao živi pijesak te vuku dolje umjesto da se orijentiraju na udruživanje i slogu i da vidimo koje su mogućnosti i rješenja.. A oni proslijeđuju paniku i strah……. Dosta je takvih dana i ljudi ja hoću i znam kako biti bolji ako vi želite biti gori i nemate dionica PTKM i samo dajete svoje mišljenje, prestanite ga davati ja ih ne želim čitati i da postoji gumb na forumu koji briše vaš nick rado bih ga filtrirao……….. Stoga zahtjev POSLOVNOM DNEVNIKU dajte nam filter da određujemo koje ćemo korisnike čitati a koje ne………. Pozdrav dioničarima PTKM………….[smiley2][smiley2]

Obzirom da se ovaj komentar očito odnosi na mene imao bi pitanje.
Gdje ste u mojim postovima pročitali da sam, kako vi kažete, ocrnjivao PTKM? Zar napisati svoje mišljenje da HYPO nije jedini uzrok stagnacije cijene znači ocrnjivati (u prijevodu lagati, iznositi neistine, navlačiti na prodaju)? Napisati da neizvjesnost oko načina privatizacije može držati investitore podalje od dionice – zar je to destruktivno djelovanje, sijanje straha i panike? Ja si osobno ne dajem toliku važnost i moć da bi mogao sijati strah i paniku na tržištu. Treba li ovaj forum biti navijačka skupina? Po vama bi to onda bilo sasvim u redu i to ne bi bilo navlačenje na kupnju. Neki dan na ovom forumu čitamo post o izgradnji vjetrenjača za proizvodnju struje. To je kao pozitivna vijest za Petrokemiju. Na takve postove ne reagirate jer se „orijentiraju na udruživanje i slogu“. Mišljenja sam da bi morali malo poraditi na problemu uvažavanja tuđeg mišljenja koje se ne poklapa s vašim. Da postoji gumb za filtriranje osobno ga ne bi koristio jer smatram da treba čuti svako mišljenje pa makar ono bilo o vjetrenjačama i PTKM. Naprijed s argumentima a bez uvredljivih napada na pojedinca.

Braco gimli…….daj se skoncentriraj! Post o gradnji vjetro elektrana je vezana na smanjenje potrošnje plina koji sad generira HEP-ovu proizvodnju struje. Smanjenje potrošnje plina………plus za PTKM! Smanjena potrošnja – niža cijena……?
Kratko i jasno. Ako to nisi shvatil onda bolje da se ne laćaš burzovnih poslova. Imao dionice Petrice ili ne……[smiley16]

marcello


Braco gimli…….daj se skoncentriraj! Post o gradnji vjetro elektrana je vezana na smanjenje potrošnje plina koji sad generira HEP-ovu proizvodnju struje. Smanjenje potrošnje plina………plus za PTKM! Smanjena potrošnja – niža cijena……?
Kratko i jasno. Ako to nisi shvatil onda bolje da se ne laćaš burzovnih poslova. Imao dionice Petrice ili ne……[smiley16]

Prijatelju marcello u potpunosti sam koncentriran što i vama preporučam. Prije nego što ovako s visoka patronizirate bilo bi dobro da se informirate a i da o temi o kojoj govorite nešto i znate. Tvrditi kako će buduća izgradnja vjetroelektrana smanjiti HEP-ovu potrošnju plina nema veze sa stvarnošću. Nakon toga još i izvesti zaključak kako će zbog toga padati cijena plina (super za Petrokemiju) zaista je jadno. HEP već gradi ili namjerava graditi cca 1200 MW nove snage u elektranama i to dobrim dijelom na plin. Godišnja stopa rasta potrošnje el. energije od oko 5 % traži i pored ovog gore navedenog nove proizvodne kapacitete. Vjerovati kako će HEP-ova potreba za plinom padati naivna je. Kad već pišete o tome trebali bi nešto znati i o struci. Energetski gledano vjetroelektrane su nepouzdani izvori energije (ima vjetra – nema vjetra) pa iz razloga sigurnosti energetskog sutava za svaki MW iz vjetroelektrane morate imati MW pokrića u konvencionalnim izvorima energije (HE, TE, NE).

I vi stvarno vjerujete da će izgradnja vjetroelektrana sniziti cijenu plina Petrokemiji?

Taman sam mislio reci kako se dobro drzimo[smiley1][smiley16]

Ne laje pas zbog sela.

kao što bi Bing rekao cijena prava sitnica.

Netko mi prodao 2×100 komada na 250 Kn ako može još jeftinije neka spusti cijenu[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

PTKM-R-A Vrijeme: 11:57:58
Kupnja Ukupno ponuda 5
Ukupno dionica 476

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
Prodaja Ukupno ponuda 81
Ukupno dionica 9788

5 najboljih ponuda
Cijena Količina

250,00 295
246,40 46
246,00 75
242,03 60

263,00 30
265,00 98
272,99 28
273,00 50
273,50 25

Transakcije
Cijena Količina Vrijeme
253,00 87 11:57:13
251,00 250 11:57:13
250,00 89 11:57:13
250,00 61 11:52:36
250,00 100 11:47:41
250,00 23 11:38:49
250,00 100 11:38:33
251,10 7 11:38:33
251,10 68 11:35:16
251,22 30 11:35:16
265,00 37 11:30:08
266,00 10 11:26:43
266,00 185 11:26:43
266,00 40 11:19:13
266,00 42 11:15:53
266,01 110 11:15:53
270,00 3 11:13:39
266,00 33 10:15:53

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

New Report

Close