PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Gorane može on danas tako pisati za sve dionice a ne za PTKM………….. Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Za mene je Petrokemija pobijednik dana.Uz ogromni pad crobexa od -3% ,dobro smo se drzali.Zelim vam veseli i ugodan vikend.

Reiffeisen prodao 18 komada…8 RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 40.112 1,20 Skrb. račun


…Tvrdim i dalje da nema volje investitora za ulazak u ovu dionicu. Takva „mlitava“ situacija bila je i prije ovog aktualnog stanja na tržištu. Razlozi su malo dublji od toga da HYPO prodaje. [smiley6]

A ti razlozi su…? Ako nije tajna pa da to podijelite s nama.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

http://www.vjesnik.hr/html/2007/11/17/Clanak.asp?r=gos&c=5

http://www.vjesnik.hr/html/2007/11/17/Clanak.asp?r=gos&c=4

dok je najveći pad, kao posljedica smanjenog izvoza plina, zabilježen kod izvoza u Italiju (za 4,7 posto).

izgleda da su Dragicevic i drustvo shvatili da im se jeftin plin digicima ne isplati:-)

Uhvatio sam se jučer igrat s forumom, ne cartmann.com jer tog mislim pobrisat (nema članova), već drugim kojeg ne mislim aktivirat (jer neće bit članova), ali može poslužit za anketu, s obzirom da je ovdje ne mogu stavit, a na mojnovac ne mogu glasovat svi odavde i ne znam da li bi moderator pristao..

pa ako imate vremena/volje..

http://www.cartmann.com/vb/showthread.php?t=3


Uhvatio sam se jučer igrat s forumom, ne cartmann.com jer tog mislim pobrisat (nema članova), već drugim kojeg ne mislim aktivirat (jer neće bit članova), ali može poslužit za anketu, s obzirom da je ovdje ne mogu stavit, a na mojnovac ne mogu glasovat svi odavde i ne znam da li bi moderator pristao..

pa ako imate vremena/volje..

http://www.cartmann.com/vb/showthread.php?t=3


svaka cast, bolje jedan pametan nego 100 budala


Uhvatio sam se jučer igrat s forumom, ne cartmann.com jer tog mislim pobrisat (nema članova), već drugim kojeg ne mislim aktivirat (jer neće bit članova), ali može poslužit za anketu, s obzirom da je ovdje ne mogu stavit, a na mojnovac ne mogu glasovat svi odavde i ne znam da li bi moderator pristao.. pa ako imate vremena/volje.. http://www.cartmann.com/vb/showthread.php?t=3

Hvala na trudu i zanimanju za naše dionice.
Glasovao sam za PTKM jer sam pristrasan onosno imam dionice PTKM i nenamjeravam ih olako prodavati.
O Dioki-u neznam puno, pa će mi sigurno trebati 4-5 dana da izanaliziram ovu tvrtku – naravno ako mi posao dozvoli.
Sve u svemu rado ću pročitati komentare koji će uslijediti uz ovu anketu jer me svakako zanimaju i mišljenja onih forumaša koji nisu aktivni na podforumu PTKM kako bi sazano razloge zbog čeka oni ne bi htjeli imati PTKM u svom portfelju.
Svakako anketa i ideja je za pohvalu.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



To što vi pišete da postoji mogućnost da neko tko ima 1% cca 33.000kom prodaje po meni ne dolazi u obzir jer u tom slučaju je jako ozbiljan investitor koji je zasigurno dobro proučio firmu i sve njene potencijale koji joj nadolaze.

Nije mi namjera provocirati nego pokušavam stvar sagledati i iz drugog kuta. Kažete da ozbiljan investitor prouči firmu i sve njene potencijale. To je točno ali ozbiljan investitor prouči i rizike koji joj nadolaze pa potom podvuče crtu i donosi odluku. Ova vaša kategorička tvrdnja stoji na klimavim nogama. Jednostavno zato što ne znate koji je motiv prodaje pojedinog investitora. Možda mu naprosto u ovom trenutku treba gotovina. Razloga može biti stotinu. Možemo mi pisati što god hoćemo ali to neće potaknuti veći broj investitora na ulazak u ovu dionicu dok se ne riješi radnički paket i država odredi što će sa svojim dijelom.


gimli: ” …Tvrdim i dalje da nema volje investitora za ulazak u ovu dionicu. Takva „mlitava“ situacija bila je i prije ovog aktualnog stanja na tržištu. Razlozi su malo dublji od toga da HYPO prodaje. [smiley6] ” A ti razlozi su…? Ako nije tajna pa da to podijelite s nama.

Prelistati par stranica u nazad pa pogledati što sam napisao. Nije mi do ponavljanja.


Goran8: ” … To što vi pišete da postoji mogućnost da neko tko ima 1% cca 33.000kom prodaje po meni ne dolazi u obzir jer u tom slučaju je jako ozbiljan investitor koji je zasigurno dobro proučio firmu i sve njene potencijale koji joj nadolaze. …

” Nije mi namjera provocirati nego pokušavam stvar sagledati i iz drugog kuta. Kažete da ozbiljan investitor prouči firmu i sve njene potencijale. To je točno ali ozbiljan investitor prouči i rizike koji joj nadolaze pa potom podvuče crtu i donosi odluku. Ova vaša kategorička tvrdnja stoji na klimavim nogama. Jednostavno zato što ne znate koji je motiv prodaje pojedinog investitora. Možda mu naprosto u ovom trenutku treba gotovina. Razloga može biti stotinu. Možemo mi pisati što god hoćemo ali to neće potaknuti veći broj investitora na ulazak u ovu dionicu dok se ne riješi radnički paket i država odredi što će sa svojim dijelom.

Dragi prijatelju,
Na ovom forumu je mnogima sve jasno,
ali ako Vi stvarno mislite da će neki investitor koji ima po Vama cca 35.000 dionica podavati po sili slučaja 100 – 150 komada i to po ovim razinama samo da bi izašao u keš a nije prodavao u par navrata kada je imao priliku istovariti 15000- 20000 komada onda je znanje i invormiranost njegovog tima upitana ipak dozvolit ću sebi za pravo i reći da bi bilo stvarno nerealno i nevjerojatno da netko sa toliko para sve prepušta slučaju i šali se sa novcem.
Pođimo pod pretpostavkom da je Vaša ideja o radničikim dionicama i neizvjesnosti koja po Vama slijedi točna probajte se upitati kako bi ste vi postupili i koju opciju bi izabrali i :

1 . da li bi postupili isto kako su fondovi postupili u u slučajevima drugih firmi koje su omogućile povlaštenu kupnju radničkih i braniteljskih dionice,
2 . Ili bi čekali pa što dragi Bog da.

Svakako bi zamolio Vas i sve one koje to zanima da provjere na forumu ili na internetu kako se kretala cijena istih dionice u zadnjih 12-18 mjeseci a za sve to vrijeme se u tisku spominjalo o povlaštenoj prodaji dionica.

Mnogi su pisali razloge zašto je ovako malena cijena PTKM na burzi a firma je napravila zaokret za 180 stupnjeva.
Sve neću nabajat ali jedna od opcija je i
nominala – ( a gle čuda to je baš ova cijena od 270 kn.) i po meni jedino u tom slučaju bi Vaša teorija o prodaji nekog iza top 10 koji po Vama imaju nekih 33-35 tisuća dionica imala smisla o tome se također pisalo u zadnjih 1058 stranica foruma

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close