PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Špekulira se da će transadrija prodati udjel u šibenskoj luci do kraja ove godine
Može biti da su zato ona rezerviranja za udio u luci i dio za kaparu plina …………. Pozdrav Mika[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

quote=cartmann]
True, ali ne zna što bi u ovom trenutku moglo potaknuti rast petrokemije. Rezultati su izašli i to dobri rezultati, cijena je ostala ista, sindikati i Mesaric nedvojbeno i izravno kaze “privatizacije nece biti”, najavljuje se da ce radnici dobiti dionice po cijeni od 114kn….Ne znam, voliko bi da mi netko kaže koji bi okidać mogao “okinuti” PTKM u visine.. [smiley10]
[/quote]

Pođimo od pretpostavke da neće biti privatizacije (osobno ne vjerujem čak sam i siguran što se vidi iz mojih postova ).
Što onda upitali bi se fond menadžeri i kako dalje???
Fondovi i skrbnički računi kontroliraju samo u prvih deset više od 18% vlasništva + koliko još ima fondova ispod prvih top 10 i koji je to broj dionica ne znam ali sigurno nije mali broj.
U tom slučaju jedino što im preostaje da se zajednički udruže i da dignu dionicu na puno veću razinu (što u ovom trenutku ima podršku u fundamentima u odnosu na prosjek trežišta )
Rast i neka pristojnija cijena je mamac za male investitore i onda bi uslijedio možda polagani iskrcaj fondova iz dionice, pa imali smo puno ovakvih slučajeva na tržištu.

Pitanje zašto nisu to već učinili je jednostavno:
– Hypo iskrcava i ne dozvoljavaju mu da proda iznad 290 kn. Iskrcaj traje već nekoliko mjeseci
– Na ovim razinama već par mjeseci veliki skupljaju značajne količine što od Hypa to i od malih dioničara.
– Neki kažu da je to zbog radničkih dionica međutim ne bih se složio jer će po meni sigurno biti lock up ili ESOP koji je dovoljan period za dizanje dionice.
– čekaju rasplet o privatizaciji i načinu iste
– postoji realna mogućnost da netko ima interes da blokira cijenu blizu nominale baš zbog tendera i početne cijene iste .
– mnogi fondovi čuvaju ovu (podcjenjenu dionicu u odnosu na prosjek tržišta) za slijedeću godinu jer vrlo će teško fondovi ostvariti ovakve prinose slijedeće godine.

Čak i ako ne dođe do privatizacije očekujem rast cijene dionice PTKM .

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

ptkm i bez privatizacije slijedece godine moze imat ROE od 5-10%, pogledajte u FI-u pod stavkom rashodi “Vrijednosno usklađenje i rezerviranja”, to samo Mesaric i revizori znaju zasto se iz kvartala u kvartal “pumpa”, a brijem da se na taj nacin skriva dobit da bi se uhvatile sto bolje pozicije u pregovorima s INOM.Slijedece godine
trend rasta potrosnje gnojiva bi se trebao nastavit uz povecanje cijene.Ovo je odlicna prilika za pojacavanje pozicija i vec na proljece ce nam ova cijena biti smijesna.


mika: ” ” Špelulira se da će transadrija prodati udjel u šibenskoj luci do kraja ove godine…………. Pozdrav Mika[smiley2]

Petrokemiji je najmanji problem osigurati novac za takve transakcije. Pored toga očekujem i ozbiljne investicije u povećanje proizvodnih kapaciteta.Sad je vrijeme za to jer iduću godinu tvornica će raditi punim kapacitetom. Petrokemija postaje značajan igrač u ovom biznisu, a mnogi toga nisu svjesni jer žive u vremenu od prije 15 godina.

živio mi prijatelju 100 godina.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

– mnogi fondovi čuvaju ovu (podcjenjenu dionicu u odnosu na prosjek tržišta) za slijedeću godinu jer vrlo će teško fondovi ostvariti ovakve prinose slijedeće godine.


Evo.Upravo to je bit.
Samo na čađari KD Viktorija može bildati prvu trećinu godine.
Bilo privatizacije do ljeta ili ne…
Slažem se Gorane.
pozz

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]


ptkm i bez privatizacije slijedece godine moze imat ROE od 5-10%, pogledajte u FI-u pod stavkom rashodi “Vrijednosno usklađenje i rezerviranja”, to samo Mesaric i revizori znaju zasto se iz kvartala u kvartal “pumpa”, a brijem da se na taj nacin skriva dobit da bi se uhvatile sto bolje pozicije u pregovorima s INOM.Slijedece godine trend rasta potrosnje gnojiva bi se trebao nastavit uz povecanje cijene.Ovo je odlicna prilika za pojacavanje pozicija i vec na proljece ce nam ova cijena biti smijesna.

KD će ju napumpati blizu 1000 kuna i tako će si osigurati da mirno može izaći do 800 kuna. Poslovanje bez problema opravdava cijenu preko 1000 kuna i kad jednom dođe do te cifre nema teorije da padne ispod 800.
Sličnu evoluciju imao je KONČAR koji više nema teorije da padne ispod 1000 kuna bez obzira što se desilo.
Na kraju godine rezervacije moraju preći u dobit i tu nema spora. Neto dobit bi mogla biti i realno morala minimalno 50 000 000 kuna.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Goran8: ” – mnogi fondovi čuvaju ovu (podcjenjenu dionicu u odnosu na prosjek tržišta) za slijedeću godinu jer vrlo će teško fondovi ostvariti ovakve prinose slijedeće godine. ” Evo.Upravo to je bit. Samo na čađari KD Viktorija može bildati prvu trećinu godine. Bilo privatizacije do ljeta ili ne… Slažem se Gorane. pozz

a nek se fondovi naljute i nek svoje dionice direktno prodaju npr. Gazpromu i ovi maznu preko 25% na burzi onda će biti belaj. Kad Putin onda pokuca na vrata Rumenog i dečaka iz sindikata i priupita ih za junačko zdravlje. Ljudi, petrokemija je postala preozbiljna akcija jer se tu vrti gadna lova.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

nklecak:

ptkm i bez privatizacije slijedece godine moze imat ROE od 5-10%, pogledajte u FI-u pod stavkom rashodi “Vrijednosno usklađenje i rezerviranja”, to samo Mesaric i revizori znaju zasto se iz kvartala u kvartal “pumpa”, a brijem da se na taj nacin skriva dobit da bi se uhvatile sto bolje pozicije u pregovorima s INOM.Slijedece godine trend rasta potrosnje gnojiva bi se trebao nastavit uz povecanje cijene.Ovo je odlicna prilika za pojacavanje pozicija i vec na proljece ce nam ova cijena biti smijesna.

KD će ju napumpati blizu 1000 kuna i tako će si osigurati da mirno može izaći do 800 kuna. Poslovanje bez problema opravdava cijenu preko 1000 kuna i kad jednom dođe do te cifre nema teorije da padne ispod 800.
Sličnu evoluciju imao je KONČAR koji više nema teorije da padne ispod 1000 kuna bez obzira što se desilo.
Na kraju godine rezervacije moraju preći u dobit i tu nema spora. Neto dobit bi mogla biti i realno morala minimalno 50 000 000 kuna.


privatizacija trenutno nije nuzna i ne vidim razlog zasto su neki u teskoj depresiji, esop-ove dionice ce se u najbolju ruku na burzi pojavit za 1,5 godinu ,a svi znamo gdje ce Petrica onda biti 🙂


Ne znam, da imam 100.000 kuna s kojima ne znam gdje bi mislim da bi prije otisao u DIOKI nego PTKM..[smiley6]

tamo je okidać LNG terminal, ovde [smiley3][smiley7]


“U skladu s svim nabrojanim osobno se ne bih upustio u kupovinu dionica PTKM, ali, za kockare i one koji imaju višak novca koji mogu izgubiti bez posljedica možda i nije tako loš izbor, jer ako se desi čudo i situacija preokrene u korist Petrokemije cijena dionice bi opet mogla jurnuti, i to ovaj put preko knjigovodstvene vrijednosti.
hr.digg|prijavi”

majstore , po meni je dioki trenutno prava kockarska dionica jer ako krene “stozer za obranu Krka” ode Dioki ispod BV-a
slicno ruletu crveno-crno (KRK-ISTRA)

Pozdrav Priki,

Ne mogu čekati da Vas odmoderiraju.
Laku noć

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Ako im ovo nisu signali koliko PTKM napreduje i još ima prostora
1. Bilanca drastičan porast prihoda a time i dobiti
2. Nema dosta gnojiva kolika je potražnja u svijetu a PTKM 60 posto izvozi van
3. Preuzimanje Luke Šibenik
4.Najava o privatizaciji PTKM

Onda stvarno svašta, što bi poduzeće trebalo da još izbacuje zlato i srebro da se prepozna pravilan rad……….. [smiley2][smiley2]
Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

nklecak:

Ako im ovo nisu signali koliko PTKM napreduje i još ima prostora
1. Bilanca drastičan porast prihoda a time i dobiti
2. Nema dosta gnojiva kolika je potražnja u svijetu a PTKM 60 posto izvozi van
3. Preuzimanje Luke Šibenik
4.Najava o privatizaciji PTKM

Onda stvarno svašta, što bi poduzeće trebalo da još izbacuje zlato i srebro da se prepozna pravilan rad……….. [smiley2][smiley2]
Pozdrav


mozda lng terminal u Kutini 🙂

New Report

Close