PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa što je ovo ? Ni kupnje ni prodaje !!!

možda -zatišje pred buru?


možda -zatišje pred buru?

Kako stvari stoje prije će biti zatišje pred lahor.

[color=blue][b]Dovoljno... nikad nije dovoljno.[/b][/color] [i][/i]

Kad nas nije dobar FI dignuo, ne vidim što bi moglo u neko najskorije vrijeme.

[color=blue][b]Dovoljno... nikad nije dovoljno.[/b][/color] [i][/i]

Rekao sam vam ja vec da je u ovu cijenu vec ugradjena i privatizacija i dobri poslovni rezultati[smiley1]!


Rekao sam vam ja vec da je u ovu cijenu vec ugradjena i privatizacija i dobri poslovni rezultati[smiley1]!

To baš i nije tako gospon crnjak.

[color=blue][b]Dovoljno... nikad nije dovoljno.[/b][/color] [i][/i]


Rekao sam vam ja vec da je u ovu cijenu vec ugradjena i privatizacija i dobri poslovni rezultati[smiley1]!

Drago mi je da ste prodali PTKM.
Čestitam, kad kupite bolju dionicu i perspektivu svakako nam javite pa da se i mi pridružimo.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

I ja isto čestitam………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Nisam prodao dionicu, nego realno kazem da sad toliko vrijedi i da nece gore, jedino kod najave o privatizaciji, a tad ce otici gore premda na natjecaju nece postici cijenu preko 400kn, i to je max.
Medutim ja sam realan i kupio sam dionicu na min 3 godine.
Mislim da nije ispravno odmah napadati ako netko kaze svoje misljenje i gleda objektivno na stvari.
Pozdrav



Napravi benchmark PTKM i firmi u svijetu i onda se javi sa znanjem da nam objasništ što to tvrdiš………
Ako misliš da PTKM vrijedi 400 Kn napiši zašto a ne samo lupati cifre bez argumenata. Pokaži nam što ne znamo a da ti znaš.
Pozdrav[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Želite dionice s najvećim prinosom u 2007? Provjerite zaduženost kompanija!

Business.hr/Hina
07.11.2007 11:57
Pročitaj komentare(1)

Dionice s najboljom izvedbom na Wall Streetu u ovoj godini dionice su kompanija s odličnim bilancama, a snažan rast njihovih cijena odražava oslabljenu sklonost ulagača riziku nakon potresa na kreditnim tržištima i tržištima nekretnina.
Među 31 kompanijom koje nisu opterećene dugovima, a čije su dionice sadržane u američkom burzovnom indeksu Standard & Poor’s, nalaze se Apple Computer, Google, Microsoft i T. Rowe Priceare. Primjerice, Appleova dionica od početka ove godine dobila je na vrijednosti 120 posto, a Googleova 57 posto.

“S obzirom da kreditna tržišta i dalje pokazuju znakove slabosti, tvrtke koje se oslanjaju na tržišta dugova kako bi financirale svoje redovno poslovanje, odnosno programe otkupa dionica, suočit će se s rastom svojih troškova pozajmljivanja”, kazao je Paul Hickey, suutemeljitelj Bespoke Investment Groupa u Mamaronecku.

Nastavi čitatiOglas:

“Kako će to utjecati na njihove dionice?”, pitao je klijente u svojem nedavnom izvješću i odgovorio – “očigledno, u velikoj mjeri”.

Hickey je ustvrdio da dionice kompanija koje su sadržane u burzovnom indeksu S&P a nisu opterećene dugovima zasad bilježe najbolju izvedbu, s dobitkom na cijeni iznad 17 posto od početka godine.

Nasuprot njima, dionice kompanija čiji je odnos duga i dioničarskog uloga veći od 10 posto ove su godine ostvarile rast cijena do svega 4,0 posto, dodao je. Nadalje, pripadnici korporativne Amerike s niskom razinom zaduženosti, čiji odnos duga i dioničarskog uloga ne premašuje 10 posto, bilježe više nego dvostruko veći rast cijena, od 9,29 posto, tumači Hickey.

“Razine zaduženosti kompanija uvijek su važne, no u uvjetima kada gospodarstvo usporava rast naglasak se pojačano stavlja na opterećenost dugovima”, kazao je Keith Wirtz, iz Fifth Third Asset Managementa.

Ne iznenađuje da 24 od tih kompanija s najboljom izvedbom, sadržanih u S&P indeksu, pripada tehnološkom sektoru. Tehnološke tvrtke sklone su lučiti goleme količine novca zahvaljujući vlastitoj sposobnosti za stvaranje dodatnog bruto profita uz marginalne troškove. Da i ne spominjemo da taj sektor godinama bilježi malo aktivnosti na područjima spajanja i akvizicija. Osim toga, zbog slabog tečaja dolara njihovi su proizvodi jeftiniji u drugim zemljama.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Dobro ja znam da Ptkm vrijedi vise od 400kn. Namjerno izvlacite moje rijeci iz konteksta[smiley2]!
Ono sto kazem da u ovom trenutku toliko ne vrijedi, odnosno vrijedi koliko je netko spreman platiti za nju[smiley1]! Medutim Ptkm je dugorocno isplativa investicija i stabilno ce rasti, nece eksplodirati kako neki od vas spekulanata prizeljkuju kako bi brzo zaradili i pobjegli van. Sad vrijedi toliko, medutim za godinu dana nece vrijediti duplo, mozda za 2-3 godine!

New Report

Close