PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

te=Simone]
Simone: ” marcello: ” Meni je uvijek bitan prosjek cijene tokom proteklog dana. To je danas bila 290,93 kn! Za ovo predizborno razdoblje – vrlo dobro. Čeka se samo jedna mala vijest……….. ” Mislim da nije bitna nikakva vijest, već je ovo trenutna depresija koja zahvaća sve dionice i cijelo tržište. Nažalost, bojim se opće depresije uzrokovanje zveckanjem oružja na kosovu i u makedoniji. Ipak, Petrica je čak i tu dobar pick jer nije dosad odradila ništa s obzirom na vrijednost. ” Dostra sam dugo s vama dečki da mogu primijetili jednu nelogičnu stvar. Kad postoji realna opasnost od loših vijesti, komentara nema, samo pozitiva, neki put i nerealna, dajte da malo i o opasnostima popričamo[smiley10]
[/quote]

Mislim da nema većih opasnosti ali ovo je moj komentar;
Prva stvar koja je bitna kod dionice PTKM je ta da je već u 4 i 5 mjesecu 2007 dostigla svoje najveće vrijednosti, od tada pa do danas puno je pozitivnih vijesti i puno je toga u firmi krenulo nabolje – da sad sve ne nabrajamo.
Najveći broj novih investitora je ulazio u navedenom razdoblju i nije uspio kapitalizirati dobit. Svi oni koji su ulazili prije ili su izašli ili još vjeruju i drže dionicu.
Dodatno veći broj malih ulagača je ušao na mig o privatizaciji i a nakon toga na pozitivan izvještaj 3Q po razinama iznad 290 – 305 kn.
Korekcije za HT, Veterinu, Atlantik su pokazale da je dno 260 kn pa je na razinama od 260 – 280 vrlo malo protrgovano dionica.
Tako je vrlo mali broj ulagača koji su u zadnjih 3-5 mjeseci kapitalizirali dobit, novi ne žele izlazit sa gubitcima od 3-8% a stari vjeruju u vrijednost ove dionice.
Hypo izlazi a neki iz top 10 skupljaju na ovim razinama što im je dugoročno u interesu.
Mnogi znaju da Petrokemija vrijedi više a svakako bih napomenuo da je knigovodstvena vrijednost PTKM cca 281 kn, P/S cca 0,5, a zadnji paket po kojem je država sanirala (dokapitlaizirala) Petrokemiju je bio 270 kn.
Radnici ako budu dobijali dionice da nekažem 100% ali vrlo je vjerojatno da će biti lock up od najmanje 1 godine a ako bude ESOP i više.
Da bi Ptkm drastično pala dolje morao bi se dogoditi neki veliki potres na burzi.

Međutim ja vjerujem da će se trend promijeniti kad najmanje budemo očekivali ,pogledajte indexew u regiji pogotovo u RS BIH pa je vrlo vjerojatno da će političko rješenje vrlo blizu te da će se oblaci razići.

Imam dionice Ptkm i ovo nije nagovor na kupnju i prodaju PTKM već iznosim samo svoje viđenje.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ja znam samo jedno: nema šanse da je prodam ispod 1000 pa makar čekao 2 godine…to je prešlo na osobnu razinu, više nije samo business…[smiley2]

U mojoj familiji se o petrokemiji govori sa poštovanjem……[smiley2][smiley2]

Kruha i dionica.....


Još fali par natjecatelja svaki po 20 milijuna Kn i ode cijena, odlični podaci i novi dolaze iz PTKM, i ja ne prodajem za jeftino…………..

HYPO ima još u PTKM 13 milijuna Kn

Autor teksta ima dionice PTKM, stoga ovo nije poziv na prodaju niti kupnju……….

Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ma ne prodajem je više ni na 1000 kn,toliko mi je živaca potrošila.
Od danas se riješavam svih dijonica koje me ne živciraju i sve ubacujem u PTKM, [smiley2]
A nešto i u SNHO.[smiley2]
I malo što ostane nadokupim JDPL.[smiley2]
I posjetim ovaj forum za 2 godine i slatko se nasmijem.[smiley2]
Autor već posjeduje sve ove dijonice i par drugih koje nisu spomenute u gornjem tekstu i nema namjeru nikoga nagovarati ni na što jer ne želi nikome da proživljava drama i trilere kroz koje je autor prolazio i najvjerovatnije će i dalje prolaziti.[smiley2]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

Pozdrav svima imaocima naše petrice, kao što je netko gore naveo petrokemija je postala obiteljska svakodnevnica, cijela obitelj je u njoj i svi sa nestrpljenjem išćekuju njenu budućnost koja nije upitna.
Moje mišljenje je da se cijena neće mijenjati puno sve do ukupnog izvješća za 2007 kada će ” ako ” uprava rezervacije i ostale stavke poslovanja prebaci u dobit.
Kao što je MIKA rekao prije nekoliko tjedana , možda nas i sa dividendom obaduju, a to bi bilo lijepo za izgubljene živćeke na petrici.

Autor ovog teksta je imaoc Petrice i imati će ju još i više ako se domogne sredstava.

Jeli može prije otvaranja K/P
Hvala

Ja vam moram priznati da sam razočaran što se nismo prebacili u zonu
od oko 350 kn..
Ako ovo hlađenje stane,sve će se manje više vratiti,a
miljenica će i dalje spavati u razinama od 260-290…
A onda,kada jednog dana odrede cijenu dionica i uvjete za radnike iste,e onda
bi moglo biti svakakvih reakcija.
Jako dugo imam ovu dionicu,a danas sam nešto pesimist…
Nadam se vlastitoj greški u pogledu na čađaru…[smiley3]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]


To ti je jednostavno takva dionica i možeš se slikati….spava po godinu dana, a kad bubne – bubne za 100% i onda općenarodno veselje…..zato se đubar ima otvoren račun u ljekarni za voltarene i mir u kući…[smiley2]

Kruha i dionica.....

Već je više puta elaborirano da je danas Petrokemja u potpuno različitom položaju, opskrba sirovinom je osigurana (gradnja plinovoda iz više pravaca) i imat će svakim danom sve više ponuda/izvora. S toga je za očekivati da je ovu firmu vlada ostavila za jednu od jakih karata (prije izbora) iznoseći konstrukciju prodaje na takav način da i radnicikma i dioničarima bude osigurana buduća dobit. Ako će ignorirati potencijalne glasove, onda sam ja u krivu. Strateška važnost i potencijali osiguravaju prodaju firme i bit će više zainteresiranih…….zato nema mjesta pesimizmu, upravo suprotno. Tko još ima keša neka iskoristi priliku kupnje ispod 300 kn dok ima……….Promet dionicama je jučer smanjen na svega 385 kom. pa će trebati umješnosti!

marcello

Ono što je bitno reći i što predstavlja ključnu stvar za one koji prepoznaju vrijednost ove dionice je da što više dobrih vijesti izađe cijena to sve manje prati. Dugoročno takvo stanje nije održivo i mora doći do eksplozije cijene prema gore. Ja mislim da se realna cijena približila 1500 kuna i ne mislim prodavati ispod toga (jedino ako najbolja ponuda na tenderu bude ispod 1500 kuna). S druge strane burzovna cijena je ispod 300 kuna što daje nenormalno veliku razliku od preko 1200 kuna po dionici. Takvo stanje govori da bi cijena u par dana mogla rasti i do 100% bez ikakvih problema. Dok postoji veći prodavatelj kao npr. HYPO cijenu dionice ne mogu dići mali ulagači nego samo veliki. Naravno da veliki u takvoj situaciji nisu zainteresirani za porast nego žele jeftino kupiti od velikog prodavatelja. Doći će vrijeme kad će velikima biti stalo do porasta i onda će do izražaja doći velika rupa između trenutne tržišne cijene i realne cijene petrokemije s obzirom na poslovanje.

Brzo će se veći broj naloga za prodaju početi stavljati na cifre preko 1000 kuna.

živjeli.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ne znam jel tko gledao poslovni klub jučer, ali bilo je spomena da se cijene plina trebale padati te da se na svjetskom tržištu radi na tome da cijena ne prati ovisnost o cijeni nafte

Pa što je ovo ? Ni kupnje ni prodaje !!!

[color=blue][b]Dovoljno... nikad nije dovoljno.[/b][/color] [i][/i]

New Report

Close