PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.bankamagazine.hr/dnevnevijesti/petrokemija-13-7-mil-kuna-dobiti/?searchterm=petrokemija


http://www.bankamagazine.hr/dnevnevijesti/petrokemija-13-7-mil-kuna-dobiti/?searchterm=petrokemija

I šta nije sada očito da se manipulira. Čekao se kraj trgovanja za ovaj tjedan i onda vijest, sada 4 dana pauze, a onda ako se i 30% sjeti koji su to pročitali, bit će super

Stabilizator cijene za ove razine:
“Dionicom Petrokemije u srijedu ujutro se na Zagrebačkoj burzi trgovalo oko razine od 300 kuna što je nepromijenjeno u odnosu na zaključnu vrijednost od utorka. Ovoj je dionici u posljednjih nekoliko dana vrijednost porasla za gotovo 30 kuna, odnosno za više od 8%. Od početka godine cijena joj je porasla za više od 60%.”

Kad ljudi vide uh 60%, bate je pa dosta je narasla, a ptkm je i gubitaš bila, bla bla bla…

Tako je bilo i prošli kvartal, dobro izvješće bez puno pisanja po medijima i sve se brzo zaboravilo. Izgleda da se još jedno vrijeme moramo strpiti.[smiley6]
Ako ovako ostane, očekujem za kraj godine vrijednost dionice oko ATH (320 kuna ako se netko ne sjeća.


Kad ljudi vide uh 60%, bate je pa dosta je narasla, a ptkm je i gubitaš bila, bla bla bla…

Iznenadili bi se, misle da je još uvijek. [smiley7]


nklecak: ” http://www.bankamagazine.hr/dnevnevijesti/petrokemija-13-7-mil-kuna-dobiti/?searchterm=petrokemija ” I šta nije sada očito da se manipulira. Čekao se kraj trgovanja za ovaj tjedan i onda vijest, sada 4 dana pauze, a onda ako se i 30% sjeti koji su to pročitali, bit će super Stabilizator cijene za ove razine: “Dionicom Petrokemije u srijedu ujutro se na Zagrebačkoj burzi trgovalo oko razine od 300 kuna što je nepromijenjeno u odnosu na zaključnu vrijednost od utorka. Ovoj je dionici u posljednjih nekoliko dana vrijednost porasla za gotovo 30 kuna, odnosno za više od 8%. Od početka godine cijena joj je porasla za više od 60%.” Kad ljudi vide uh 60%, bate je pa dosta je narasla, a ptkm je i gubitaš bila, bla bla bla…

između redaka se da pročitati što gospodin Japa misli o budućnosti ove dionice. Ne govori puno ali oni koji malo dulje prate ovu dionicu znaju koji je Japin target. Japa prijatelju mislim da si ga i digao poslje ovakvog izvještaja. Target, naravno.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


” između redaka se da pročitati što gospodin Japa misli o budućnosti ove dionice. Ne govori puno ali oni koji malo dulje prate ovu dionicu znaju koji je Japin target. Japa prijatelju mislim da si ga i digao poslje ovakvog izvještaja. Target, naravno.

http://www.bankamagazine.hr/dnevnevijesti/petrokemija-13-7-mil-kuna-dobiti/?searchterm=petrokemija

Hrvoje Japunčić, predsjednik Uprave KD Investmentsa, kaže kako tamo smatraju da su ovogodišnji rezultati na ‘dobrom’ putu te dodaje da su očigledno i vremenske prilike utjecale na ostvarenje dobrih prodajnih rezultata. “Mišljenja smo da će i godišnji rezultati biti više nego dobri, a za nadati se da će se i segment privatizacije sljedeće godine ‘raspetljati’.” (Bankamagazin)

Sve što više čitam to mi je jasnije !!!!![smiley1][smiley1][smiley1]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


mika: ” … Ja mirno sjedim doma sa bilancom petrokemije u krilu i ljubim je ko bebu. ” E jesi lud, majke mi [smiley1]

Bez brige budi, Mika nije lud sigurno. Problem je pojedinih ulagača starih ili novih:
1. Ako su prodali dali su dobro prodali, ili se zahebali…..(mnogi se jesu iz straha i neznanja)
2. Ako nisu, da li su dobro napravili ili su se zahebali…..
3. Novi ulagaći ne mogu razlučiti o čemu se radi ako nisu informirani, nemaju dovoljno info.
4. Veliki igrači znaju šta rade pa na tu vodu tjeraju mlin dokle ide…..
———-
I ja sjedim (i odmaram uz glupi program TV-a) i u miru čekam odluku politike koja tek što nije donešena….možda još neposredno prije izbora ili neposredno poslije izbora.
Da li je oportuno prodati PTKM stranim ulagačima (koji mudro čekaju) ili eventualno domačem (Toda i sl.) to je samo pitanje po kojoj cijeni prodati državno srebro i po kojoj cijeni. Jeftino ne će biti………Petrokemija previše vrijedi da bi se u ovom trenutku “kockali” otvorenim kartama. Nisu blesavi, i oni čekaju najbolji trenutak.
Potencijalni predsjednici vlada (budućih) moraju još popiti nešto pelina prije nego dođe trenutak odluke!
Tko će jamiti…….? Poboljšanje FI se ne prikazuje slučajno baš sada, moglo je to biti i puno ranije, ovisi kako se okrenu brojke i stavke izvješća, ne?

marcello


Nakon kise dolazi sunce, pa ce sigurno bit onih koji ce htjeti jeftino dokupiti, ali ocito da prevladava misljenje kako cijena jos nije pala onoliko koliko bi mogla. Ja nemam odredjenu cijenu po kojoj bi kupovao, vec pratim stanje na drugim (susjednim) trzistima, kad se tamo krene vedriti i ja cu se baciti u shopping. [smiley2]

Vjerujem kako bi se mnogi nakupovali danas po 270-280 da nije bilo izvješće kakvo je bilo, uzevši u obzir jakost i opseg korekcije.

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

Dečki, dajte se skoncentrirajte da li je flaša u lijevoj ili desnoj ruci[smiley8] U mojem portfelju…….u obadvije!

marcello

evo citam mesarica u business hr-u
ukratko radnici bi da im drzava ostane poslodavac tj min 51% i da im pripadne 12-13% firme
pravo na upis uz popust ima 8500 bivsih i sadasnjih radnika ,a cijena bi se kretala od 114-213kn
drugim rijecima boje se privatnog vlasnika da nebi ugasio proizvodnju i jeftino dosao do trzista

Lijepa vijest je da u Luci Šibenik zele povecat udio od 25%, gdje im 90% prihoda cini Petrokemija.Spomenuo je da je u tijeku i 20milj kn ulaganje u pogon amonijaka, a do 2015 ce se jos ulagat oko 50-60milj kn.Ostatak razgovora je protekao uglavnom o povecanju proizvodnje ,prihodima i izvozu.Uskoro krecu i pregovori o cijeni plina za 2008 s Inom, ovaj put bi ekipa iz Petrokemije htjela ugovor do 2010 pa vjerujem da su rezerviranja i ovaj put narasla radi INE tj. nisu prikazali realnu dobit.
Bit ce zanimljivo kako ce se rasplest situacija oko privatizacije u igri je i da drzava ostavi 25+1dionicu ,a to bi znacilo i dolazak strateskog partnera.

drugim rijecima boje se privatnog vlasnika da nebi ugasio proizvodnju i jeftino dosao do trzista

Kakve li nelogicnosti u ovoj recenici. Ako bi privatni gazda ugasio proizvodnju onda mu ne bi trebalo trziste. Dakle, ako zeli trziste onda nema teorije da bi gasio proizvodnju.

nklecak:
“drugim rijecima boje se privatnog vlasnika da nebi ugasio proizvodnju i jeftino dosao do trzista

Kakve li nelogicnosti u ovoj recenici. Ako bi privatni gazda ugasio proizvodnju onda mu ne bi trebalo trziste. Dakle, ako zeli trziste onda nema teorije da bi gasio proizvodnju.


evo sto tocno pise:
Mesaric:
“Povlacenjem drzave iz vecinskog vlasnistva PTKM nosi opasnost da neka inozemna kompanija preuzme PTKM, ugasi proizvodnju i uzme si trziste, ne samo HR nego i SLO te BIH”

pa se sad ti frende misli

New Report

Close