PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

gospodin tržište…..[smiley1]


Ali pitanje je ZAŠTO nema na kupnji nikoga, misterija, x-files. Nema druge, idem po Muldera i Scully…

pa ptkm je narasla recimo od 280 do 300 zbog dobrog izvještaja. po meni je dobra vijest da je uopće rasla. pogledajte VIRO primjerice. izvješće super a cijena dole 15%. zima je uvijek bila banana za sve dionice pa tako i sada. a tu su još izbori (mada mislim da oni neće previše promijeniti stvari – možda kratkoročno). pa onda još korekcija u regiji i svijetu i hrpa IPOa koja je pomutila cijene na tržištu. da ne govorimo da su se fondovi povukli i pripremaju se da u prvih par tjedana 2008 ostvare 10% dobiti kako bi ljudi dalje nastavili uplaćivati. a HYPO da i ne spominjem, samo njihove reklame mi dižu kosu na glavi. zato ohladite i ako možete pretočite nešto u PTKM. trigger će biti FI za 4q a on je još daleko.

Pozdrav!

Jel slučajno netko pročitao novi business u tiskanom izdanju?

Hell is Empty and all the Devils are Here

Mesarić na 3 stranice govori kako PTKM ne treba privatizirati i nitko od vas nije kupio novi business? Idem ga ja onda kupiti

Hell is Empty and all the Devils are Here


Mesarić na 3 stranice govori kako PTKM ne treba privatizirati i nitko od vas nije kupio novi business? Idem ga ja onda kupiti

Ne dam 25kn za to smeće tiskano na WC papiru.
Radije tebi platim pivu, a ti pročitaj, pa nam prenesi bitno? [smiley2]

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

ovakvo stanje je normalno kad znamo da su do prije 6 mjeseci neki ugledni menađeri iz fondova govorili gadosti o petrokemiji tipa trebala bi vrijedit 0 kuna i slično.Da li namjerno ili iz neznanja nije čak niti bitno.Relativno malo običnih ljudi još uvijek raspoznaje domete ove dionice. Najveći gubitnici biti će mali dioničari i to tako što neće kupovati po ovim cijenama zato što je netko prodao po jednu dionicu u 3 transakcije. Da nema ovakvih foruma mali čovjek ne bi znao apsolutno ništa o ovakvim dionicama. Sad predstoji samo čekati jer uz ovakve financijske rezultate i uz ovakvu potražnju za gnojivom nema teorije da bude ispod 4 znamenke. Ja mirno sjedim doma sa bilancom petrokemije u krilu i ljubim je ko bebu.

živjeli.

Mesarića cijenimo, i ako bude dobar možda ga Rusi ostave u sedlu.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Da, to bi bilo super, čisti Monthy Phyton [smiley2] Ali pitanje je ZAŠTO nema na kupnji nikoga, misterija, x-files. Nema druge, idem po Muldera i Scully…

Zato sto prevladava bearish raspolozenje, depresija, cijene padaju, ljudi placu i kukaju, a kad je takvo raspolozenje nitko ne voli kupovat, dapace, svi prodaju u strahu da se ne desi neko sranje pa im se umjesto brze dobiti koju su sanjali ne dogodi bas ono na sto su ih siromasni ljubomorni susjedi upozoravali – oni budu ti koji su najebali jer su sve cijene pale.

Nakon kise dolazi sunce, pa ce sigurno bit onih koji ce htjeti jeftino dokupiti, ali ocito da prevladava misljenje kako cijena jos nije pala onoliko koliko bi mogla. Ja nemam odredjenu cijenu po kojoj bi kupovao, vec pratim stanje na drugim (susjednim) trzistima, kad se tamo krene vedriti i ja cu se baciti u shopping. [smiley2]

Važeći podaci za uredovni dan 31.10.2007 .

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 208.022 6,23 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 101.814 3,05 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 54.902 1,64 Skrb. račun +1115
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 50.975 1,53 Skrb. račun -500
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 38.750 1,16 Skrb. račun +850
10. HPB D.D. 37.203 1,11 Skrb. račun
Ukupno: 80,23

taj dan (26.10.) se protrgovalo 3869 komada.


… Ja mirno sjedim doma sa bilancom petrokemije u krilu i ljubim je ko bebu.

E jesi lud, majke mi [smiley1]

Hoću lovu:

Ali pitanje je ZAŠTO nema na kupnji nikoga, misterija, x-files. Nema druge, idem po Muldera i Scully…

pa ptkm je narasla recimo od 280 do 300 zbog dobrog izvještaja. po meni je dobra vijest da je uopće rasla. pogledajte VIRO primjerice. izvješće super a cijena dole 15%. zima je uvijek bila banana za sve dionice pa tako i sada. a tu su još izbori (mada mislim da oni neće previše promijeniti stvari – možda kratkoročno). pa onda još korekcija u regiji i svijetu i hrpa IPOa koja je pomutila cijene na tržištu. da ne govorimo da su se fondovi povukli i pripremaju se da u prvih par tjedana 2008 ostvare 10% dobiti kako bi ljudi dalje nastavili uplaćivati. a HYPO da i ne spominjem, samo njihove reklame mi dižu kosu na glavi. zato ohladite i ako možete pretočite nešto u PTKM. trigger će biti FI za 4q a on je još daleko.

Pozdrav!

Mislim da bi trebao ponovo pročitati FI Vira, a što se tiče PTKM mislim da je izvješće OK. Samo je sad problem postala najava prodaje dionica radnicima ( nešto slično kao na INI )
IMHO

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go


Mislim da bi trebao ponovo pročitati FI Vira, a što se tiče PTKM mislim da je izvješće OK. Samo je sad problem postala najava prodaje dionica radnicima ( nešto slično kao na INI )
IMHO

iskreno nisam ni pogledao izvješće vira jer nemam namjeru kupovat al vidim da svi pričaju da je izvješće dobro tako da mi se nije ni dalo otvarat [smiley1]


Važeći podaci za uredovni dan 31.10.2007 . PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa 1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun 2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun 3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 208.022 6,23 Skrb. račun 4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 101.814 3,05 Skrb. račun 5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun 6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 54.902 1,64 Skrb. račun +1115 7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 50.975 1,53 Skrb. račun -500[/b] 8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun 9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 38.750 1,16 Skrb. račun +850 10. HPB D.D. 37.203 1,11 Skrb. račun Ukupno: 80,23 taj dan (26.10.) se protrgovalo 3869 komada.

Još 13772 dionice i ove više ne vidimo u top ten. A Bank Austria je izgleda odlučila zamjeniti braću iz Austrije u ovoj dionici.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close