PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ulaz/povečanje broja dionica Zagrebačke B. po količini – broju dionica (tokom ovog mjeseca mjeseca) gotovo je jednak iznosu izlaska Hypo B. Mislim si da nije možda dogovoreni “swap” izmedju njih, za neku drugu dionicu?

Nemojte samo nabrijavat situaciju, biće već sutra koja tisućica na prodaju malo iznad 300 kn i kad se to pojavi opet nebu niko sljedeća 2,3 tjedna kupoval ništ jer kaj bu kupoval kad i sam vidi da neće u skoro vrijeme porast od tih silnih tisućica na prodaji…..
PTKM, definitivno da, ali kupi i nemoj gledat 2-3 godine…i to je to nema drugo……

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Nikad mi neće biti jasno zašto HYPO nije naprašio ptkm do 800 i onda sve rasprodao do 600.

Puno sam razmišljao o ovome jer ako nisu mogli do 800kn , svakako su mogli do 550kn (2x Book).
Već im se sutra pruža prilika učiniti nešto u tom smjeru, jer za to imaju argument u pozitivnom izvješću i priliku u velikoj količini “novo-investiranog” novca koji kruži od dionice do dionice.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

mika:

Nikad mi neće biti jasno zašto HYPO nije naprašio ptkm do 800 i onda sve rasprodao do 600.

Puno sam razmišljao o ovome jer ako nisu mogli do 800kn , svakako su mogli do 550kn (2x Book).
Već im se sutra pruža prilika učiniti nešto u tom smjeru, jer za to imaju argument u pozitivnom izvješću i priliku u velikoj količini “novo-investiranog” novca koji kruži od dionice do dionice.

Mislim da se odgovor namece sam od sebe… Ali necu provocirat da mi vjernici ptkm ne naprave neku sacekusu…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Kolega Trotter uvijek je poželjno čuti drugo mišljenje[smiley2]


Goran8: ” mika: ” Nikad mi neće biti jasno zašto HYPO nije naprašio ptkm do 800 i onda sve rasprodao do 600. ” Puno sam razmišljao o ovome jer ako nisu mogli do 800kn , svakako su mogli do 550kn (2x Book). Već im se sutra pruža prilika učiniti nešto u tom smjeru, jer za to imaju argument u pozitivnom izvješću i priliku u velikoj količini “novo-investiranog” novca koji kruži od dionice do dionice. ” Mislim da se odgovor namece sam od sebe… Ali necu provocirat da mi vjernici ptkm ne naprave neku sacekusu…

slobodno podijeli svoje mišljenje sa nama ali uzmi u obztir i sve dionice zbog kojih se Hypo iskrcava u zadnjih 5 mjeseci.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Malo je reć da je ovo trenutno potcijenjena dionica. Čitajući ove postove među njima se može naći i onih koji su bili najljući neprijatelji Petrokemije. Bacali drvlje i kamenje po njoj, a sad su unutra.
No ne znam koliko treba čekati da cijena ode na zasluženu visinu. Svojedobno sam imao cijeli portfielj u Petrokemiji. Danas nemam toliko, al opet imam dosta.
Trenutno mislim da je ovo prvi pick na našoj burzi koji ima mogućnosti odraditi 100%….

Evo kod DLKV-a se Hypo iskrcavao, ali ga je ipak pustio prema gore.
Danas očekujemo Petrica up up, hypo down down.[smiley11]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Malo je reć da je ovo trenutno potcijenjena dionica. . No ne znam koliko treba čekati da cijena ode na zasluženu visini. Trenutno mislim da je ovo prvi pick na našoj burzi koji ima mogućnosti odraditi 100%….

Po meni rizik gubitka je mali, puno,puno manji od mogučeg rasta.[smiley7]Slažem se sa kolegom flyerom[smiley2]

Recite vi kaj hocete ali ja necu biti miran doklegod Hypo ima municije za istovar. A mislim da svi znamo sto nam je priredjivao zadnjih vise od pola godine.

Ako fondovi podrže hypov istovar još malo će on biti u našem gradu.Sretan mu put.[smiley7]


flyer: ” Malo je reć da je ovo trenutno potcijenjena dionica. . No ne znam koliko treba čekati da cijena ode na zasluženu visini. Trenutno mislim da je ovo prvi pick na našoj burzi koji ima mogućnosti odraditi 100%…. ” Po meni rizik gubitka je mali, puno,puno manji od mogučeg rasta.[smiley7]Slažem se sa kolegom flyerom[smiley2]

Rizik gutka uvijek postoji, ali je ovdje jako jako mali…

1. Godišnji izvještaj će biti pozitivan, ako ne i superpozitivan
2. 1q 2008 će ovisiti o duljini remonta i količini zaliha koje se do njega stvore da se pokrpa zaustavljanje dijelova pogona. Ako vlada dozvoli povećanje cijena 20-30% od 1. 1. 2008 kako se špekulira i ono bi moglo biti barem na nuli.
3. 2,3 i 4 q 2008 bi mogli biti još bolji nego ove godine jer prava potražnja u regiji tek slijedi (repica u SM županiji je samo dio projekata)
4. Zima s puno kiše a malo snijega i niskih temperatura
5. Rezervacije
9/2006 24.194
9/2007 73.913
Iz ovog je vidljivo da je lova za eventualne probleme oko cijene plina u kasici prasici isto kao i lova za remont. To je lova koju i nije logično prikazati kao dobit jer ode 25% državi.
6. Uz sve nabrojeno Hypo nije ni bitan
7. Pojava novih i starih nickova na forumu dokaz je ponovnog stavljanja dionice u fokus (pročitajte i post o bakulazovom ćakulanju s kolegama investitorima na sljemenu).
8. A toliko sam toga i fulao dosad da po zakonu velikih brojeva ovo mora biti OK

[smiley1][smiley1][smiley1]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

u novom broju business.hr naslovnica: opasno je ako stranci preuzmu Petrokemiju – clanak na 3 strane

New Report

Close