PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=29690

ides
za koju godinu petrokemija kupuje shell, agip, inu, mol 🙂


Dobro si uzeo ovaj primjer, a postoji još jedna sličnost s JDPL-om, a to je da su ti koji su prodavali i štopali cijenu bili HYPO. To bi značilo da će potegnut bar do 400 nakon što izađu iz PTKM

Hypo mi se gadi. Razvaljuje po dobrom dijelu dionica na trzistu. DLKV isto tako.

skype - ivek1234

Hypo mi se gadi. Razvaljuje po dobrom dijelu dionica na trzistu. DLKV isto tako.

Zavisno o tome koliko je već prodao u ova zadnja 2 dana Hypu u Petrokemiji je ostalo cca 15mil kn što nakon današnjeg briljantnog izvještaja neće to biti problem progutati.
Uz malu pomoć fondova Hypa na kraju sljedećeg tjedna više nema u Petrokemiji

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Još se ne vide transakcije ovih dana, promet je jak i moguće je da HYPO ima već dosta manje. Ovo nije neka ogromna količina za prodati, ako se pojačaju volumeni, lagano se riješi za cca. dva radna tjedna ili 5000 dionica dnevno.
Puno više se čudim KD-u, nije mi jasna njihova strategija. Ako se dobro sjećam, kupovali su Petrokemiju po svim cijenama, i po ATH. Da im fond stagnira ne mjesecima možda bi im i ovaj porast mogao biti dovoljan, ali ovako…Što planiraju?
edit: evo, kolega misli da HYPO može i brže rasprodati

ides:

Dobro si uzeo ovaj primjer, a postoji još jedna sličnost s JDPL-om, a to je da su ti koji su prodavali i štopali cijenu bili HYPO. To bi značilo da će potegnut bar do 400 nakon što izađu iz PTKM

Hypo mi se gadi. Razvaljuje po dobrom dijelu dionica na trzistu. DLKV isto tako.


Izlaze iz gomile dionica, istina je, možda bježe iz Hrvatske [smiley2]

Mogu si zamisliti scenario sutra ujutro, nakon ovakvog izvještaja.
Stvarno je započeta nova stranica PTKM-e, i svaka čast na čekanju svim imaocima. Dočekali su[smiley11]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


ivek123: ” ides: ” Dobro si uzeo ovaj primjer, a postoji još jedna sličnost s JDPL-om, a to je da su ti koji su prodavali i štopali cijenu bili HYPO. To bi značilo da će potegnut bar do 400 nakon što izađu iz PTKM ” Hypo mi se gadi. Razvaljuje po dobrom dijelu dionica na trzistu. DLKV isto tako. ” Izlaze iz gomile dionica, istina je, možda bježe iz Hrvatske [smiley2]

teško je ući u razlog zašto HYPO prodaje ovakvu dionicu i to po ovim cijenama. Kakva je to kriza ili šta se vrti u mozgu analitičara koji odlučuju o prodaji ovakve dionice po 300 i ispod kuna. Nadam se da imaju kalkulator koji ima množenje i da će izračunati da tvornica na ovom nivou cijene vrijedi malo iznad mlrd. kuna.

Problem HYPA su zapravo drugi igrači koji znaju da ovi izlaze van i žele im uzeti dionice po najmanjoj mogućoj cijeni. Čim cijena krene gore neko krajnje stupidno prodaje par kuna niže manji broj dionica. Tako se i drugi kupci odvrate od kupnje dionica i tjera se prodavatelja na snižavanje cijene.To se radi namjerno sa ciljem stopiranja rasta cijene. Odluku HYPA treba poštivati iako sa ekonomskom logikom i zdravom pameti nema nikakvih dodirnih točaka, a nama ostaje strpiti se još koji dan da cijena krene prema realnim razinama.Poslije ovakvog izvještaja to neće biti problem.

Nikad mi neće biti jasno zašto HYPO nije naprašio ptkm do 800 i onda sve rasprodao do 600.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

da ovim tempom hipo bi mogao lako van do kraja sljedeceg tjrdna a onda up pa poslje izbora smo na 500-600kn u ovom moentu razmisljam prodati ili ne pojedine dionice i ulupati sve na jednog konja samo sa nadam galopu

Mozda se prestrasio banja luke i kosova, jer u slucaju takvih nereda fondovi panicno bjeze iz rizicnih podrucja. Nama je Hr trziste likvidno, ali njima nije, moze im se u svakom trenu povuci kupnja da se nadju u gov.. [smiley7][smiley6]

Al ako bude tako – super, fino cemo pokupovati ono sto smo propustili. [smiley2][smiley1]


Mozda se prestrasio banja luke i kosova, jer u slucaju takvih nereda fondovi panicno bjeze iz rizicnih podrucja. Nama je Hr trziste likvidno, ali njima nije, moze im se u svakom trenu povuci kupnja da se nadju u gov.. [smiley7][smiley6]

Al ako bude tako – super, fino cemo pokupovati ono sto smo propustili. [smiley2][smiley1]


prije bi rekao izbori i mrtva utrka za vlast

Ulaz/povečanje broja dionica Zagrebačke B. po količini – broju dionica (tokom ovog mjeseca mjeseca) gotovo je jednak iznosu izlaska Hypo B. Mislim si da nije možda dogovoreni “swap” izmedju njih, za neku drugu dionicu?

marcello

samo se nadajte kolege..dajte malo uzmite ..i proučite plin..

javlja se i konkurencija iz osijeka..

ja je ne mislim više kupovat..mogu čak reći .nikad…samo sam htio reći da napravite malu swot analizu

New Report

Close