PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Smatram da danas nije bio problem u Hypu nego u KD jer nitko nije dao potporu na kupnji
Kad se vi KD fondovi nakrcaju do maximuma cijenu neće moći nitko zaustaviti

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Smatram da danas nije bio problem u Hypu nego u KD jer nitko nije dao potporu na kupnji
Kad se vi KD fondovi nakrcaju do maximuma cijenu neće moći nitko zaustaviti

KD je vec odavno nakrcan do maksimuma. Zato i je u banani zadnjih 6 mjeseci

evo stavljam tablicu o prihodima PTKM-a u prosle nepune 4 godine. Evidentno je da me pad prihoda koji se dogadjao u prosle dvije godine u 3.kvartalu zaustavljen, a takodjer mozemo vidjeti da je u posljednje 3 godine 4.kvartal je bio u uzlaznoj putanji, sto naravno ocekujemo da se dogodi i u ovoj godini i to sa jos vecim nagibom nego sto je to prije bio slucaj, upravo zbog vec spomenute promjene trenda u 3. kvartalu.

Pozdrav!!

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE


Smatram da danas nije bio problem u Hypu nego u KD jer nitko nije dao potporu na kupnji
Kad se vi KD fondovi nakrcaju do maximuma cijenu neće moći nitko zaustaviti

Dijelim mišljenje

imamo dakle 3 fonda koji skupa smiju imati 25% firme, do 10% udjela svaki

– KD Victoria trenutno 3,05%
– KD Nova Europa
– KD Balanced


Goran8: ” Smatram da danas nije bio problem u Hypu nego u KD jer nitko nije dao potporu na kupnji Kad se vi KD fondovi nakrcaju do maximuma cijenu neće moći nitko zaustaviti ” KD je vec odavno nakrcan do maksimuma. Zato i je u banani zadnjih 6 mjeseci

Ipak, nije zbog toga jer im je Petrokemija cca 3% portfelja, a nedavno se KD pojavila u top 10 JDPL.
Nikako se nebi složio da KD VIctoria radi loše, već opreza radi po mom mišljenju se pozicionira vrlo dobro tako da će krajem godine i početkom slijedeće ostvariti nadprosječne rezultate.
Pogledajte oko sebe ;
– građevinari narasli prosječno 3 a neki i do 5 puta
– brodari su u uzletu i očekuje se daljnji rast istih (mnogi predviđaju da je ovo godina brodara)
– neke nelikvidne dionice su narasle najmanje 2 puta
mnoge od navedenih skupina dionica ne mogu obraniti te cijene na burzi a fondovi su natrpani istima, niti lako mogu izaći, a teško da će ih moći dalje dizati

+
– ina je zaštopana radničkim dionicama
– telekom u koreciji svjetskih telekoma

Cilj svakog fonda je “mali” ali kontinuirani rast , stoga sam mišljenja da KD ima vrlo mudru strategiju.
Vjerojatno je čuvala neke od svojih dionica pa će ih upotrijebiti kad bude trebalo za KD “majku i svoje kćeri”

Evo jedan od primjera na burzi;
Prijatelj mi je do grla u JDPL i opisao mi je stanje nakon 2Q, tada je JDPL ostvario veliku dobit u odnosu na gubitak iz istog perioda lani. I umjesto da naraste on je padao sa 530 na čak 460 kuna kažu zbog velikog pritiska na prodaji ali postojale su tu vjerojatno drugi interesi.
Nevjerojatno situacija je tako trajala sve do kraja 9 mjeseca kada je zadnji put bio na 500 kn, danas se trži od cca 800 -840 kn.
Kako su iskusniji investitori govorili prije ili poslije dionica dođe tamo gdje joj je mjesto.

Ove godine nismo čuli niti jednu lošu vijest o Petrokemiji, novine su pune blago optimističnih naslova i komentara o potcjenjenosti dionice, 50 tak zadnjih naslova možete vidjeti na http://www.limun.hr/main.aspx?http://www.limun.hr/main.aspx?id=91753&Ticker=PTKM-R-A&Source=Z

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ne znam kolega kak to vi gledate ali kad meni neki fond u 6 mjeseci ne da ne napravi nista nego minus (ajd izvukao ih je prosli cetvrtak i petak u smijesni plusic od 1,nekaj %) onda je to sve samo ne dobro poslovanje. Sto su onda Ilirika? Carobnjaci?

Priopćenje za javnost 30.10.2007. Za objavu odmah

OBJAVA REZULTATA POSLOVANJA PETROKEMIJE d.d. ZA I – IX 2007. GODINE

Petrokemija d.d. tijekom prvih devet mjeseci 2007. godine ostvarila je ukupne prihode u visini od 1500,6 milijuna kuna, što je porast od 21,4% u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Pri tome su prihodi od prodaje ostvareni u iznosu od 1441,5 milijuna kuna, što je za 20,5% više od prihoda ostvarenih u istom razdoblju 2006. godine. U strukturi ostvarenih prihoda porasli su prihodi od prodaje u inozemstvu za 25,0%, dok su prihodi od prodaje u zemlji porasli za 14,7%.

Petrokemija d.d. u prvih devet mjeseci 2007. godine ostvarila je ukupne rashode u iznosu 1486,9 milijuna kuna, dok je dobit prije oporezivanja ostvarena u visini od 13,7 milijuna kuna.

Petrokemija d.d. u prvih devet mjeseci 2007. godine prebacila je plan proizvodnje mineralnih gnojiva 7,5%, dok je u odnosu na isto razdoblje prošle godine ostvaren rast od 7,7%. Najveći rast prodaje ostvaren je kod NPK mineralnih gnojiva te u skupini proizvoda na bazi bentonitnih glina.
Od strateških projekata naglasak je stavljen na primjenu nove organizacijske strukture i ulaganja u modernizaciju proizvodnje i u zaštitu okoliša.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

zanima me jeli nas stari znanac cartmann usao i sto misli o FI-u?

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 208.022 6,23 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 101.814 3,05 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 53.787 1,61 Skrb. račun
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 51.475 1,54 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 37.900 1,13 Skrb. račun
10. HPB D.D. 37.203 1,11 Skrb. račun
Ukupno: 80,18

Evo tko je prodavao HYPO

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

zaba kupila 4372, hypo prodao 4400, ovim tempom za par dana hypo ispada iz top 10

Evo jedan od primjera na burzi;
Prijatelj mi je do grla u JDPL i opisao mi je stanje nakon 2Q, tada je JDPL ostvario veliku dobit u odnosu na gubitak iz istog perioda lani. I umjesto da naraste on je padao sa 530 na čak 460 kuna kažu zbog velikog pritiska na prodaji ali postojale su tu vjerojatno drugi interesi.
Nevjerojatno situacija je tako trajala sve do kraja 9 mjeseca kada je zadnji put bio na 500 kn, danas se trži od cca 800 -840 kn.
Kako su iskusniji investitori govorili prije ili poslije dionica dođe tamo gdje joj je mjesto.


Dobro si uzeo ovaj primjer, a postoji još jedna sličnost s JDPL-om, a to je da su ti koji su prodavali i štopali cijenu bili HYPO. To bi značilo da će potegnut bar do 400 nakon što izađu iz PTKM

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=29690

New Report

Close