PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Eto, budale kipaju. Kakav kretenluk. Smijem se, ponavljam se[smiley2][smiley2]

Hell is Empty and all the Devils are Here

Sve su to kratkoročna štopanja, PTKM sada odlično radi, upamtite da se očekuje još povećanje cijene gnojiva, ovo je sitnica cijena će ići svojim tokom bitno je da PTKM radi odlično…………

I ADPL radi odlično….

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Eto, budale kipaju. Kakav kretenluk. Smijem se, ponavljam sesmiley2

Jedino mi nije jasno kak ih ekipa nije još prokužila pa udaraju po asku nakon svake malo bolje vijest……
Ovi s ADPL su već istrenirani, može bit kakva oče vijest, cijena ni makac, nitko ne navaljuje….

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

U sat vremena 10 stranica postova…

Toga se najviše bojim…[smiley8]


Sve su to kratkoročna štopanja, PTKM sada odlično radi, upamtite da se očekuje još povećanje cijene gnojiva, ovo je sitnica cijena će ići svojim tokom bitno je da PTKM radi odlično………… I ADPL radi odlično….

ADPL radi odlično ali velika je razlika između PTKM i ADPL
1. Proizvodnja gnojiva, a oni proizvode dijelove za automobile
2. Veliki minus je bio prošle godine pogledaj bilancu što je veliki plus, to je zaokret za 180 stupnjeva
Cijenu štopa ESOP i PBZ, a ovdje samo HYPO koji je skoro vani
3. Velika su očekivanja za 2008. u vezi gnojiva ali i cijena će ići gore do 30 posto.
4. Tvornica će raditi punim pogonom i neće biti redukcije jer sklapa količinske ugovore sa INOM, plati pa koristi…..povećanje zaliha, potraživanja, smanjena kratkoročnih financijskih obveza pogledaj bilancu.[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Vratio se i ja danas u petricu posle dužeg vremena, bilo bi šteeta to propustiti…[smiley2]

ADPL radi odlično ali velika je razlika između PTKM i ADPL
1. Proizvodnja gnojiva, a oni proizvode dijelove za automobile
2. Veliki minus je bio prošle godine pogledaj bilancu što je veliki plus, to je zaokret za 180 stupnjeva
3. Velika su očekivanja za 2008. u vezi gnojiva ali i cijena će ići gore do 30 posto.
4. Tvornica će raditi punim pogonom i neće biti redukcije jer sklapa količinske ugovore sa INOM, plati pa koristi…..povećanje zaliha, potraživanja, smanjena kratkoročnih financijskih obveza pogledaj bilancu.

Bravo, sve si točno izračunao…
Ja bih još dodao stavku br. 5.

5. Druženje s Hypom na neodređeno ( Igre bez granica )

[smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Joj, bio sam ja u PTKM i prije pa sam izasao sa nulom kada sam vidio da ne zele otkriti dobit a brodari su mirisali na uzlet (i INGRA).

Sa Q3 EV/EBITDA je oko 12.
Neka Q4 bude EBITDA 30 mil. kako idu svaki kvartal dolazim do tog pokazatelja od 9.2
Uz povecanje salesa i dobre buduce pretpostavke i napokon otkrivanje dobiti ovo je meni jedna od rijetkih dobrih prilika na trzistu., ad nisu imali ovakav ostali uzlet u pokazateljima nebih ulazio.

Nevezano radnika, i ostalih stvari

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ovo je određeno jer imaju po podacima
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 55.875 1,67 Skrb. račun
to je na sda.hr jučerašnji dan
to je 16 milijuna Kn,
i to će brzo nestati, ali sada nebi prodavao jer dokazalo se da cijena PTKM vrijedi, ti prodaj, ja neću……..[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

tu se i dalje ne vide pomaci…sretno svima koji imaju ptkm..ali dobro si izračunajte koliko vrijedi svo željezo u ptkm..pa onda to podijeliste s cijenom željeza na slobodnom tržištu (sirovina9, tak da znate se prpremit na najgore ako ikad dođe do toga.

Ne tvrdim da će doći ali ..malo sigurnosti nije naodmet


tu se i dalje ne vide pomaci…sretno svima koji imaju ptkm..ali dobro si izračunajte koliko vrijedi svo željezo u ptkm..pa onda to podijeliste s cijenom željeza na slobodnom tržištu (sirovina9, tak da znate se prpremit na najgore ako ikad dođe do toga. Ne tvrdim da će doći ali ..malo sigurnosti nije naodmet

skroz nepotreban komentar, kad je svima jasno pa i tebi da su pomaci vidljivi i to značajno. Samo su prihodi od prodaje u inozemstvu u zadnjem kvartalu rasli za 28% dok u zemlji i preko 40%, da dalje ne duljimo pomak je vidljiv, a i BV je preko 280


tu se i dalje ne vide pomaci…sretno svima koji imaju ptkm..ali dobro si izračunajte koliko vrijedi svo željezo u ptkm..pa onda to podijeliste s cijenom željeza na slobodnom tržištu (sirovina9, tak da znate se prpremit na najgore ako ikad dođe do toga.

Što je bilo? Pobjeglo ti na 280 i nisi uspio uletiti [smiley1]? Ajde, ajde, pa ni 300 trenutno nije velika cijena…

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet

New Report

Close