PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hoće li ili neće danas FI 3q???????[smiley8]
Možda je i bolje ne,cijela burza crvena…[smiley16]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]


Kod ove dionice nikad nema logike i nikad ne reagira kako se očekuje. To me frustrira.

slažem se. ja sam isto nemalo živaca izgubio na njoj. ali mislim da bi sad bilo dosta čudno da izvješće bude loše. ovim tempom hypo će past do kraja tjedna sa 50.000 na 30.000, a tko zna dali će i do kraja prodavat. a i to što je ostalo u slučaju dobrog izvješća će pojest KD Victorija i dignut cijenu do kraja godine. prinos im je dosta loš zasad baš zato što su se nakrcali dionica koje hypo prodaje i tako ih štopa. pa je za očekivat da malo dignu svoje dionice. bumo videli ne?

Mislim da gubim živce i izlazim van iz nje i idem u nekog brodara.

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


Mislim da gubim živce i izlazim van iz nje i idem u nekog brodara.

Zar nije malo kasno za to?
Možda se z……… dva puta.
Ni vozarine neće dovijeka ovako.
Kina je uskoro gotova sa pripremama za olimpijadu.
[smiley3]

pupovac:

Mislim da gubim živce i izlazim van iz nje i idem u nekog brodara.

Zar nije malo kasno za to?
Možda se z……… dva puta.
Ni vozarine neće dovijeka ovako.
Kina je uskoro gotova sa pripremama za olimpijadu.
[smiley3]

Svakako da je gotov rast vozarina. http://www.dryships.com/index.cfm?get=report [smiley1]


Mislim da gubim živce i izlazim van iz nje i idem u nekog brodara.

Kratko sam korisnik foruma a citam ga duze. Pupovac stalno kuka kak nije zadovoljan i kak ide van.
A ja mu porucujem: svak pametan ko vidi bolju priliku za zaradu (dugorocnu ili kratkorocnu) ili ko nije zadovoljan svojom investicijom (Ptkm u ovom slucaju), bolje da izadje iz dionice cijom persepktivom i (ili) trenutnom vrijednoscu nije zadovoljan.

Pozdrav

Nakon polugodišnjeg izvješća u Petrokemiji je bilo 1689 dioničara mislim da je do danas taj broj jako smanjen što je po meni jako dobro jer će biti manji broj kočnica do svima nam zacrtane cijene.
Vjerujem da je i danas dan ili dva prije vjerovatno jako dobrog financijskog izvještaja Pertokemija izgubila još jedno 10-ak dioničara

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Današnji dan je spoj reakcije na svjetska crvenila i spretne fondovske reakcije na to,pred fi.
Da,fondovi diktiraju naše vrijednosti i nitko drugi…[smiley6]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]


Današnji dan je spoj reakcije na svjetska crvenila i spretne fondovske reakcije na to,pred fi.
Da,fondovi diktiraju naše vrijednosti i nitko drugi…[smiley6]

i namirisali su da ekipa izlazi zbog Atlantica

Danas je prosječna cijena bila 281,25 kn i kupci zadovoljno trljaju ruke. No ako je razlog izlaska 4.940 kom dionica zbog ulaska u neku drugu akciju………prodavatelji su si sami krivi! Pohlepa često zamagljuje pogled….. Iskusniji ulagači to dobro znaju.

marcello

zbilja mi nije jasno tko bi danas izlazio iz ptkm par dana prije izvještaja koji bi trebao biti jako dobar. navodni razlog lošeg 2Q piše u izvješću

“Ostvarena dobit u iznosu od 1,8 mln kn manja je za 0,5 mln kn od ostvarene dobiti u prethodnom tromjesečju, jer je sezona potrošnje gnojiva, zbog vremenskih prilika, prestala ranije.”

zadnjih par mjeseci se govori o 7,5 % većoj prodaji od planirane tako da tu nebi smjelo biti ikakve bojazni. danas su izlazili samo hypo i ljudi poput pupovca koji očito nemogu čekati par dana pa onda daju ispod 280 kn (bez uvrede). mislim da bi bilo jako čudno da izbace loše izvješće pogotovo sada pred izbore.

Osnovni proizvodni program poduzetnika Petrokemija d.d. odnosi se na proizvodnju mineralnih gnojiva (cca 90 posto). Proizvodnja mineralnih gnojiva u 2005. ostvarena je na razini 1.137.000 t, dok je za sljedećih pet godina planiran rast na razinu od 1.350.000 t
Perokemija ako nastavi ovim tempom proizvodnje do kraja ove godine mogla bi proizvesti od 1.250.000t do 1.300.000t mineralnih gnojiva što je već ove godina blizu petogodišnjem planu koji je prezentiran Ministarstvu Gospodarstva u povodu sanacije Petrokemije.

Nadalje plan prihoda do 2010g je:
2007-1.923.256 što prestavlja dobitak od1.829.000
2008-2.064.228 20.363.000
2009-2.096.890 28.321.000
2010-2.105.625 40.259.000

[/center]
Ovako je prestavljen plan proizvodnje i prihoda do 2010
Kako stalno čelnici Petrokemije iznose prebačaj plana( često se spominje brojke od 7-14%) prema tome možemo vidjeti da Petrokemija je skoro već dosegla plan prodaje i proizvodnje od 2009g

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close