PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hypo stopa cijenu i potreban je samo triger(FI) da ga se rijesimo, likvidnost je vise nego dobra ,a ova sitna korekcija par dana na cijelome trzistu ima veze i s IPO-om Atlantica


Hypo stopa cijenu i potreban je samo triger(FI) da ga se rijesimo, likvidnost je vise nego dobra ,a ova sitna korekcija par dana na cijelome trzistu ima veze i s IPO-om Atlantica

Ima jedna mala sitnica što se tiče Hypa kada je bila spomenuta privatizacija i kada je bio veliki promet Hypo nije prodao niti jedan komad a taj dan se mogao ljepo iskrcati, slična situvacija je bila na vijest o najboljoj ponudi dalekovoda za mostarski aluminij na HTV na burzi je dalekovod explodirao uz promet preko 18miliona Hypo nije niti jedan komad prodao( Ovo za dalekovod znam preko šefa koji je u njemu ako je tako molio bih kolegu Bakulaza da mi potvrdi ovo za dalekovod)
Zato smatram da su ovi hypovi potezi tako traljavi da traljavi nemogu biti
Pa samo su recimo na Petrokemiji podići cijenu do 400 i mirno sve iskrcati do 300kn

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

neznam nakako sam optimistican glede 3q ponajvise zbog bliszine izbora a i ovo 7.5%povecanje proizvodnje donosi dodatnu zaradu mozda je to priprema za neko stvarno bolje izvijesce bumo vidjeli uskoro


” mislim da je to moguće samo u slučaju lošeg izvješća. iskreno meni bi to pasalo jer vjerujem da će ovo biti prva godina pozitivnog poslovanja, a to bi se trebalo i odraziti na cijenu. problem je što petrice baš nemam puno,a ne želim trenutno izlaziti iz nekih drugih dionica. pa bi fino u miru kasnije nadokupio. a ako izvješće bude dobro (a to će reć malo veća pozitiva) nema razloga da se ili riješimo hypa ili odemo prema gore i to dosta.
Odličan scenarij koji bi i meni pasao.Pričekati da još malo poraste HT,a nadam se i ULPL,dokup na PTKM,a onda makar i preko 1000.Samo ne znam kako će se tu uklopiti današnja Polančecova izjava(kod Stankovića) o modelu privatizacije preko zatvorenog fonda.
[/quote]

ključno je pitanje isplati li se čekati u drugim dionicama kad vidimo kakvo je poslovanje petrokemije i sukladno tome kolika je podcijenjenost ove dionice. Za ptkm se zna da sigurno ide do minimalno 800 kuna jer ju tako cijene analitičari jednog od najvećih dioničara koji istovremeno imaju i moć dizanja cijene. To je 183% u odnosu na današnju cijenu.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


soony69: ” ” mislim da je to moguće samo u slučaju lošeg izvješća. iskreno meni bi to pasalo jer vjerujem da će ovo biti prva godina pozitivnog poslovanja, a to bi se trebalo i odraziti na cijenu. problem je što petrice baš nemam puno,a ne želim trenutno izlaziti iz nekih drugih dionica. pa bi fino u miru kasnije nadokupio. a ako izvješće bude dobro (a to će reć malo veća pozitiva) nema razloga da se ili riješimo hypa ili odemo prema gore i to dosta. ” Odličan scenarij koji bi i meni pasao.Pričekati da još malo poraste HT,a nadam se i ULPL,dokup na PTKM,a onda makar i preko 1000.Samo ne znam kako će se tu uklopiti današnja Polančecova izjava(kod Stankovića) o modelu privatizacije preko zatvorenog fonda.
ključno je pitanje isplati li se čekati u drugim dionicama kad vidimo kakvo je poslovanje petrokemije i sukladno tome kolika je podcijenjenost ove dionice. Za ptkm se zna da sigurno ide do minimalno 800 kuna jer ju tako cijene analitičari jednog od najvećih dioničara koji istovremeno imaju i moć dizanja cijene. To je 183% u odnosu na današnju cijenu.
[/quote]
pa ne znam više zašto još neko štopa ovu cijenu i prodaje po ovim cijenama, pa da izgore (ne daj bože) sve čadare u eu ona bi još stajala na 289,98 i čekala ATH 320,01

Evo me u vrloj i lijepoj našoj!!!

Sve po starom, vidim… što se tiče ptkm, hvala Bogu…jer stignem još nešto skupiti ovaj tjedan, pa čak i prodati dio dalekovoda!!! (nemojte se ljutiti Bakula i ekipa) Naravno ubaciti ovdje! Jedva čekam izvješće, baš me zanima… a i trebaju nam nove teme za razglabanja… nadam se da ćemo ga skupa dobro proanalizirati!!!

Pozdrav svima…


Evo me u vrloj i lijepoj našoj!!!

Sve po starom, vidim… što se tiče ptkm, hvala Bogu…jer stignem još nešto skupiti ovaj tjedan, pa čak i prodati dio dalekovoda!!! (nemojte se ljutiti Bakula i ekipa) Naravno ubaciti ovdje! Jedva čekam izvješće, baš me zanima… a i trebaju nam nove teme za razglabanja… nadam se da ćemo ga skupa dobro proanalizirati!!!

Pozdrav svima…


[smiley2][smiley2][smiley2]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

mika cit:
“Za ptkm se zna da sigurno ide do minimalno 800 kuna jer ju tako cijene analitičari jednog od najvećih dioničara koji istovremeno imaju i moć dizanja cijene. To je 183% u odnosu na današnju cijenu.”

Tko duže prati PTKM zna da je upravo 800 kn bila nominalna cijena dionice prije nego ju je država počela “kljaštriti” nedostatkom plina i pretvaranjem duga u smanjenje nominale. Na 800 kn bi tek došli do nekadašnjeg BV, bez uračunatog diskonta kod privatizacije………….?
[smiley8]

marcello


mika cit: “Za ptkm se zna da sigurno ide do minimalno 800 kuna jer ju tako cijene analitičari jednog od najvećih dioničara koji istovremeno imaju i moć dizanja cijene. To je 183% u odnosu na današnju cijenu.” Tko duže prati PTKM zna da je upravo 800 kn bila nominalna cijena dionice prije nego ju je država počela “kljaštriti” nedostatkom plina i pretvaranjem duga u smanjenje nominale. Na 800 kn bi tek došli do nekadašnjeg BV, bez uračunatog diskonta kod privatizacije………….? [smiley8]

prijatelju, naravno da je 800 kuna premalo za ovakvu firmu. Ti i ja je ne damo ispod 1300 makar čekali još 6 mjeseci. Ispod dva ovogodišnja prometa nema prodaje, a to je cca. 4,2 mlrd. kuna za sve dionice.
Kolko vidim u 9 mjesci nije se spavalo u Kutini nego su dečki gadno zasukali rukave. Pozdrav radnicima petrokemije.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

za 1300 ču ja čekat i 2godine [smiley2]

Pozdrav prijatelji. 1300 je realno očekivati, ali ne sada. Neke stvari ipak prije treba riješiti. S druge strane, ameri i KD mogu je već sad dići do ove cifre ukoliko zažele. Vraćam se uskoro

Hell is Empty and all the Devils are Here

ma cekat cu ja nju i tri godine…uzeo margin, placam 10 posto kamate godisnje moguci rast preko 400%…
i mirna Backa! bas me briga kad ce cijena otici gore, ja svoje ne prodajem ispod 1200!
pozdrav

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

New Report

Close