PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da ,vrlo studiozno Gorane,svaka čast!
Ostaje još ta privatizacija…
Baš sam jutros na Sljemenu sreo jednu osobu,nakon dužeg vremena,”jaka”
i u “jakim”krugovima.
E,oduševio me njen podatak da je u tim krugovima ht out,a dlkv i čađara in i
da ih iole “bliže vatrici “svi kupuju na veliko.
Stvarno mi uljepšalo dan,btw,na sljemenu pada snjeg!!![smiley2]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]


Pogledajmo samo naslove na stranicama Petrokemije (novosti) od ove godine U PET MJESECI POZITIVAN REZULTAT OTPREMA GNOJIVA VEĆA OD PLANA RASTE PRODAJA GNOJIVA U BIH NASTAVLJEN TREND POZITIVNOG POSLOVANJA PROIZVEDENA OVOGODIŠNJA MILIJUNTA TONA Nakon što je država sanirala gubitke Petrokemije firma je čvrsto stala na svoje noge uzrok tome je konstantna opskrba plinom . To je velika stvar za firmu jer zbog prekida u isporuci plina Petrokemija je stvarala gubitke. Što je jako bitno ni sljedeće godine neće biti zastoja u isporuci plinom: Ove zime ne očekujemo probleme u snabdjevanju plinom. HEP i Petrokemija su uz koordinaciju našeg Ministarstva potpisali ugovore o opskrbi s Inom pa nema razloga za bilo kakve poteškoće http://www.vjesnik.hr/html/2007/10/12/Clanak.asp?r=gos&c=1 Što se tiče plina Petrokemija je pristala na povećanje plina i to postupno svake godina određeni postotak gore: Petrokemija je pristala na 20-postotno povećanje cijene plina, a taj bi se trend trebao nastaviti i ubuduće. http://www.liderpress.hr/default.aspx?sid=15155 Država je zabranila povećanje prodajnih proizvoda za ovu godinu: Na prijedlog Vlade, kao većinskog vlasnika, povučeno je prošlotjedno poskupljenje mineralnih gnojiva i cijene su vraćene na razinu prošlogodišnjih http://www.vjesnik.hr/html/2007/02/16/Clanak.asp?r=gos&c=1 Dok cijene žitarica se udvostručuju na svjetskim i domaćim tržištima: Cijene žitarica na svjetskom i domaćem tržištu udvostručene su. http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2007,10,17,rastu_cijene,94445.jl Za one koje zanima konkurentnost Petrokemije na svjetskom tržištu: Kompanije razvijenih zemalja u proizvodnji jedne tone dušičnih gnojiva u amonijskom obliku koriste 850 m3 plina,a ruske za istu proizvodnju koriste 1,300 m3. Uzimajući u obzir planiranu proizvodnju Petrokemije u 2007.od 1,239.000 tona gnojiva te planiranu potrošnju plina od 650 do 700 milijuna m3, potrošnja plina po toni proizvedenog gnojiva iznosi između 564-605 m3 plina što ukazuje na to da je vrlo konkurentna u usporedbi s ostalima http://www.poslovni.hr/43008.aspx Usporedba cijene dionice Petrokemije s cijenom dionica ostalih proizvođača u svijetu: Od 3 do 13 book value http://biz.yahoo.com/p/112conameu.html Ove godine su dvije firme u ovoj branši su imale veliki rast kolega Panda je stavio već prije grafove Zaključak: Kao što vam je Mika stalno pisao i to se ponovo pokazalo točnim Petrokemija radi punim kapacitetima bez zastoja što je i rezultiralo jučerašnju vijest : Danas je u Petrokemiji proizvedena ovogodišnja milijunta tona mineralnog gnojiva. Plan proizvodnje za devet mjeseci premašen je za 7,5 posto. Sva postrojenja su u radu.

sve što je planirano ostvaruje se, pa čak i iznad plana. Milijun tona gnojiva je proizvedeno, a najbolje u čitavoj priči je što će u skoro vrijeme samo Hrvatska trebati tu količinu gnojiva. Izvoz i potrebe stranaca za najkvalitetnijim gnojivom u evropi ne treba ni spominjati. Mnogi pričaju (iz neznanja ili nekih drugih razloga) da petrokemija ima zastarjelu opremu, a istovremeno ta oprema proizvodi gnojivo uz jednu od najmanjih potrošnji plina po toni gnojiva. Šta će tek biti kad ju Rusi ili Slovaci ili Skandinavci moderniziraju. Hoće li i onda tvornica vrijediti 942 milje kuna kao što vrijedi danas!!!!!!.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Usporedba cijene dionice Petrokemije s cijenom dionica ostalih proizvođača u svijetu:
Od 3 do 13 book value
http://biz.yahoo.com/p/112conameu.html

doci ce dan kad ce ptkm imat roe 10% ,a onda joj je samo nebo granica

11.10.2007
Vlasnik računa Stanje [%] Promjena
1.HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24
2.MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02
3.Skrb.: PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 208.022 6,23
4.Skrb.: HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 101.814 3,05
5.Skrb.: HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05
6.Skrb.: HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG[color=blue] 60.417 1,81 [/color]-4000
7.Skrb.: ZAGREBAČKA BANKA D.D. 48.665 1,46 +4500
8.RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,2
9.Skrb.: HPB D.D. 37.236 1,11
10.Skrb.: RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 36.380 1,09
Ukupno: 80,25

Važeći podaci za uredovni dan 19.10.2007 .
PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 208.022 6,23 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 101.814 3,05 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG [color=blue]57.124 1,71 [/color]Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 49.415 1,48 Skrb. račun + 750
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. HPB D.D. 37.236 1,11 Skrb. račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 36.380 1,09 Skrb. račun
Ukupno: 80,18
__________________

marcello

mozda od sutra ni taj hipo nece biti vazan


A di su mika,buco i ostali??[smiley8]

buco je svratio do londona, vjerujem da će danas pogledati kako stoje stvari na temi njegove miljenice 🙂

Ja više nemam potpis.

Bit će zanimljivo vidjeti što će Hypo napraviti ako izvješće za 3Q bude dobro kako svi očekujemo. dali će stavit enormne količine na prodaju (što bi većini odgovaralo jer bi bilo jeftinog dokupa) ili će pustit da skoči na 400 pa onda počet prodavat. zadnja 3 dana prošlo je skoro 10.000 komada i hypo je već vjerojatno na ispod 50.000 komada. to je vrijednost od jedno 15 milijuna, a to se zbilja lako pojede kad ljudi polude za dotičnom. osim hypo u principu nitko ne prodaje, pa ako bude dobro izvješće u svakom slučaju će biti veselja – ili par blokada za redom ili će nas hypo još 2-3 dana častiti.


Bit će zanimljivo vidjeti što će Hypo napraviti ako izvješće za 3Q bude dobro kako svi očekujemo. dali će stavit enormne količine na prodaju (što bi većini odgovaralo jer bi bilo jeftinog dokupa) ili će pustit da skoči na 400 pa onda počet prodavat. zadnja 3 dana prošlo je skoro 10.000 komada i hypo je već vjerojatno na ispod 50.000 komada. to je vrijednost od jedno 15 milijuna, a to se zbilja lako pojede kad ljudi polude za dotičnom. osim hypo u principu nitko ne prodaje, pa ako bude dobro izvješće u svakom slučaju će biti veselja – ili par blokada za redom ili će nas hypo još 2-3 dana častiti.

ili čemo čekat sa novim dioničarima 4q na 299,98kn…
[smiley16]

Savage:

Bit će zanimljivo vidjeti što će Hypo napraviti ako izvješće za 3Q bude dobro kako svi očekujemo. dali će stavit enormne količine na prodaju (što bi većini odgovaralo jer bi bilo jeftinog dokupa) ili će pustit da skoči na 400 pa onda počet prodavat. zadnja 3 dana prošlo je skoro 10.000 komada i hypo je već vjerojatno na ispod 50.000 komada. to je vrijednost od jedno 15 milijuna, a to se zbilja lako pojede kad ljudi polude za dotičnom. osim hypo u principu nitko ne prodaje, pa ako bude dobro izvješće u svakom slučaju će biti veselja – ili par blokada za redom ili će nas hypo još 2-3 dana častiti.

ili čemo čekat sa novim dioničarima 4q na 299,98kn…
[smiley16]

mislim da je to moguće samo u slučaju lošeg izvješća. iskreno meni bi to pasalo jer vjerujem da će ovo biti prva godina pozitivnog poslovanja, a to bi se trebalo i odraziti na cijenu. problem je što petrice baš nemam puno,a ne želim trenutno izlaziti iz nekih drugih dionica. pa bi fino u miru kasnije nadokupio. a ako izvješće bude dobro (a to će reć malo veća pozitiva) nema razloga da se ili riješimo hypa ili odemo prema gore i to dosta.

ako je sudit prema ovome clanku FI ce biti dobar

http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=7&ID_VIJESTI=81543

” mislim da je to moguće samo u slučaju lošeg izvješća. iskreno meni bi to pasalo jer vjerujem da će ovo biti prva godina pozitivnog poslovanja, a to bi se trebalo i odraziti na cijenu. problem je što petrice baš nemam puno,a ne želim trenutno izlaziti iz nekih drugih dionica. pa bi fino u miru kasnije nadokupio. a ako izvješće bude dobro (a to će reć malo veća pozitiva) nema razloga da se ili riješimo hypa ili odemo prema gore i to dosta.
[/quote]
Odličan scenarij koji bi i meni pasao.Pričekati da još malo poraste HT,a nadam se i ULPL,dokup na PTKM,a onda makar i preko 1000.Samo ne znam kako će se tu uklopiti današnja Polančecova izjava(kod Stankovića) o modelu privatizacije preko zatvorenog fonda.

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....


” mislim da je to moguće samo u slučaju lošeg izvješća. iskreno meni bi to pasalo jer vjerujem da će ovo biti prva godina pozitivnog poslovanja, a to bi se trebalo i odraziti na cijenu. problem je što petrice baš nemam puno,a ne želim trenutno izlaziti iz nekih drugih dionica. pa bi fino u miru kasnije nadokupio. a ako izvješće bude dobro (a to će reć malo veća pozitiva) nema razloga da se ili riješimo hypa ili odemo prema gore i to dosta.

Odličan scenarij koji bi i meni pasao.Pričekati da još malo poraste HT,a nadam se i ULPL,dokup na PTKM,a onda makar i preko 1000.Samo ne znam kako će se tu uklopiti današnja Polančecova izjava(kod Stankovića) o modelu privatizacije preko zatvorenog fonda.
[/quote]
pusti Polanceca mijenja nacine privatizacije ko cigo konje 🙂

New Report

Close