PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kakav kratkoročni utjecaj na cijenu (dionice, ne gnojiva) će imati nestašica plina, odnosno njegova skupoća? Ovo ide sve stare lisce PTKM forumu, Miku, Budda… Pitam jer nekako mi se čini da financijsko nije uvijek korelativno sa stvarnim stanjem, pa da vidim šta vi mislite.

I još nešto: šta mislite kakav će utjecaj imati pobjeda SDP-a odnosno HDZ-a na cijenu dionice? Nisam iskusnjara na burzi, ali brijem da SDP neće tako lako dići ruku za privatizaciju, tako da bi držateljima PTKM to moglo pomrsit planove, i to dugoročno.

Money talks, mankind listens... It's raining cash outside, and I'm not getting any wet!


bigfellow1: ” Kakav kratkoročni utjecaj na cijenu (dionice, ne gnojiva) će imati nestašica plina, odnosno njegova skupoća? Ovo ide sve stare lisce PTKM forumu, Miku, Budda… Pitam jer nekako mi se čini da financijsko nije uvijek korelativno sa stvarnim stanjem, pa da vidim šta vi mislite. ” I još nešto: šta mislite kakav će utjecaj imati pobjeda SDP-a odnosno HDZ-a na cijenu dionice? Nisam iskusnjara na burzi, ali brijem da SDP neće tako lako dići ruku za privatizaciju, tako da bi držateljima PTKM to moglo pomrsit planove, i to dugoročno.

Svakako je za Ptkm bolje da HDZ ostane na vlasti, u drugom slucaju privatizacija kompanija se svejedno mora nastaviti. Dugorocno se imateljima Ptkm nikako ne mogu pomrsiti planovi, jer ce ona rasti i bez privatizacije zbog rezultata svojeg poslovanja.


Kakav kratkoročni utjecaj na cijenu (dionice, ne gnojiva) će imati nestašica plina, odnosno njegova skupoća? Ovo ide sve stare lisce PTKM forumu, Miku, Budda… Pitam jer nekako mi se čini da financijsko nije uvijek korelativno sa stvarnim stanjem, pa da vidim šta vi mislite.

Uz svo dužno poštovanje,plin je tema koja je davno apsolvirana.
Pa i protekla zima nije imala hladni pogon i da još nije bilo one nezgode u siječnju,vidjeli bi vi
Fi i jače od ovih.
Firma je definitivno konsolidirana,presoji političko natezanje oko modela privat. između
sindikata,radnika,vlade itd.
Jedno ostaje,čađara ima kapacitet,proizvod i potražnju koju jedva namiruje..
Ima li to budućnosti kolege?[smiley2]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

Bakulaz nije stvar u tome sto protekla zima nije imala hladan pogon. Nego, ako je hladnija zima onda potrose vise plina da bi uopce zagrijali pogon, eto o tome se radi.
Nece biti tolika steta ako je i daju radnicima po niskoj cijeni ako im zabrane prodaju na par godina.


Bakulaz nije stvar u tome sto protekla zima nije imala hladan pogon. Nego, ako je hladnija zima onda potrose vise plina da bi uopce zagrijali pogon, eto o tome se radi.
Nece biti tolika steta ako je i daju radnicima po niskoj cijeni ako im zabrane prodaju na par godina.

Ne kolega.
zimi zbog strateškog prioriteta nisu plina ni imali!!!
To je ogromno drukčije od vaše tvrdnje…[smiley2]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]


Kakav kratkoročni utjecaj na cijenu (dionice, ne gnojiva) će imati nestašica plina, odnosno njegova skupoća? Ovo ide sve stare lisce PTKM forumu, Miku, Budda… Pitam jer nekako mi se čini da financijsko nije uvijek korelativno sa stvarnim stanjem, pa da vidim šta vi mislite.

Plina ima dovoljno za sve, pa čak i više nego što ga treba. Podzemno skladište u Hrvatskoj prošle zime ostalo je pola puno jer plin nije imao tko potrošiti. Pogotovo plina ima na ruskim poljima i u ostalim azijskim zemljama. Cijena plina neće se petrokemiji mijenjati jer nema mijenjanja izlaznih cijena proizvoda.
Petrokemija troši strateški proizvod da bi proizveli jednako važan proizvod, tako da se za vlasništvo nad takvom firmom mora voditi gadna borba

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Prika:

Bakulaz nije stvar u tome sto protekla zima nije imala hladan pogon. Nego, ako je hladnija zima onda potrose vise plina da bi uopce zagrijali pogon, eto o tome se radi.
Nece biti tolika steta ako je i daju radnicima po niskoj cijeni ako im zabrane prodaju na par godina.

Ne kolega.
zimi zbog strateškog prioriteta nisu plina ni imali!!!
To je ogromno drukčije od vaše tvrdnje…[smiley2]


Ne trebate Vi mene uciti o proslosti Petrokemije. Vi ste rekli da u protekloj zimi nije bio hladan pogon. Nije stvar u tome, nego sto je hladnija zima njima treba vise plina da zagriju pogon! Na taj nacin trose vise plina i imaju vece rashode. Sve je u redu. Malo smo se krivo razumjeli (Vi ste u prvoj recenici na krivi nacin iznjeli sto ste mislili).

Hladan pogon – pogon je instaliran, ali ne i korišten.
Hladno u pogonu – brrrrrr
Hladno na pogonu – rode donijele više granja…mogućnost urušavanja krova….
ajmo čadžari…

evo me!

bakulaz:

Prika:

Bakulaz nije stvar u tome sto protekla zima nije imala hladan pogon. Nego, ako je hladnija zima onda potrose vise plina da bi uopce zagrijali pogon, eto o tome se radi.
Nece biti tolika steta ako je i daju radnicima po niskoj cijeni ako im zabrane prodaju na par godina.

Ne kolega.
zimi zbog strateškog prioriteta nisu plina ni imali!!!
To je ogromno drukčije od vaše tvrdnje…[smiley2]

Ne trebate Vi mene uciti o proslosti Petrokemije. Vi ste rekli da u protekloj zimi nije bio hladan pogon. Nije stvar u tome, nego sto je hladnija zima njima treba vise plina da zagriju pogon! Na taj nacin trose vise plina i imaju vece rashode. Sve je u redu. Malo smo se krivo razumjeli (Vi ste u prvoj recenici na krivi nacin iznjeli sto ste mislili).


Nedaj bože da sam pomislio pametovati,no nisam se krivo izrazio…
Nema potrebe za takvim pomislima i tonovima…
Mislio sam na pošle godine u kojima je čađara bila gubitaš pa i zbog tog razloga(hladni pogon)…
Danas je ovo kons. firma,spremna za uspješnu udaju.
Postoje strateške grane svake industrije,a nadam se da će naša država
uvijek imati u vidu da je ovo jedna od tih i da će pomoći oko cijene
i opskrbe plina na dobrobit svih.
Proizvodnja hrane ,uz vodu,je svakako budućnost.
pozdrav kolega

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

Ne trebate Vi mene uciti o proslosti Petrokemije. Vi ste rekli da u protekloj zimi nije bio hladan pogon. Nije stvar u tome, nego sto je hladnija zima njima treba vise plina da zagriju pogon! Na taj nacin trose vise plina i imaju vece rashode. Sve je u redu. Malo smo se krivo razumjeli (Vi ste u prvoj recenici na krivi nacin iznjeli sto ste mislili).

Mislim da niste u pravu što se tiče odnosa temperature i potrošnje plina
Ne nalazimo se u sibiru da su nam cjelodnevne temperature -20 ili -30
Najveća količina energije se troši prilikom upućivanja bilo kojeg stroja tako o čemu vi govorite bio bi problem da se postrojenja gase petkom a pale ponedeljkom. S obzirom da postrojenja u Petrokemiji kada se upale nakon godišnjeg remonta se ne gase bez nekog kvara sve do remonta sljedeće godine

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Nebitna zavrzlama. Rekli su mi da Ptkm trosi puno plina izmedu ostalog jer ima treba dugo da se strojevi zagriju. Odnosno, duze treba da se zagrije dok je hladnije, uz duze zagrijavanje se i vise plina potrosi.

Drugo, jer znate koja je cijena plina koju Ptkm placa INA-i(novac cijena, uracunato poskupljenje od 30% ove godine), te po kojoj cijeni INA nabavlja plin. Koja je potrosnja plina Petrokemije? Po kojoj bi cijeni Petrokemija placala INA-i plin da nije zasticena sa drzavne strane? (tj kolike su marze INAi na plin kad ih prodaje drugim firmama)? Petrokemiji ga prodaje uz gubitak. To su neka kljucna pitanja sto se tice buducih troskova Ptkm.

Trece, koliko je Hypo prodao dionica u posljednjih mjesec, tri i sest mjeseci?

htio bi samo pohvaliti kolegu cartmanna (www.cartmann.com), za odličan pristup analize dionice i posebno petrice nama najdraže, na njegovom blogu…, svaka čast[smiley11] ako ima ko novi dobro je ipak da pročita opasnosti koje vrebaju na ovi dionici, iako se puno stvari promenilo u globalnom svijetu u plus petrici….
i naravno pohvala miki i ostalima…

ps
nadajmo se samo da če 3q biti dobar ako ne odličan[smiley2]

New Report

Close