PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Varaš se Simone.
U oba slučaja je bio petak,nije bilo reakcija dan prije!!!!!!!!!
Predobro sam unutra…[smiley2]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

Sorry, pobrkao sam nešto ali nisam predaleko od istine…

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


I ja sam to primjetio no to je bio samo jedan dan.
Ostali dani u tjednu su bili hypićki…
Baš me zanima hoće li danas ruknuti objavu 3qua…
Imam neki filing da je petak uvijek in za dobre stvari[smiley8]

gdje si pozurio, FI ide za 7-10 dana


Netko (ili više njih) je očigledno odlučio izaći ili barem prodati što više na ovim razinama. U Petrokemiji je puno zaposlenih, a ženska usta je teško zatvoriti. Zar mislite da će svi čekati ZSE ili SDA da bi saznali kakvi su rezultati?

hypo kipa vec mjesecima
FI mora biti pozitivan barem 100000kn
to je HDZ-ova uprava ne vjerujem da ce pred izbore i “privatizaciju” izbacit gubitak

NA NAJVEĆEM SAJMU U BiH
19. listopad 2007

Na ZEPS-u najvećem bosanskohercegovačkom sajmu u Zenici u organizaciji Županijske gospodarske komore Sisak od 16. do 21. listopada između više izlagača iz Sisačko-moslavačke županije predstavlja se i Petrokemija d.d. Kutina. Riječ je o zajedničkom nastupu hrvatskoga gospodarstva kojega na tom sajmu promovira Hrvatska gospodarska komora. Sajam je okupio 650 izlagača iz 36 zemalja. Inače nastupom na općegospodarskom sajmu u Zenici Petrokemija završava svoju uspješnu ovogodišnju sajamsku godinu.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Manjak žitarica i povečanje cijene rezultira najavom povčanja iduče sjetve ovih kultura cca 20-25%. Potražnja za tim kulturama i inače je svjetski problem. Za to će trebati puno, puno gnojiva [smiley2] Za Petricu više nego dobro………………

marcello


bakulaz: ” I ja sam to primjetio no to je bio samo jedan dan. Ostali dani u tjednu su bili hypićki… Baš me zanima hoće li danas ruknuti objavu 3qua… Imam neki filing da je petak uvijek in za dobre stvari[smiley8] ” gdje si pozurio, FI ide za 7-10 dana

Toliko kontradikcija oko izlaska tih izvještaja da više ni sam neznam kad izlaze…pliz nek netko ponovi datume za mene zbunjenog
Na ZSE su se pojavila 3 trifrtaljna izvještaja tek da se zna

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


nklecak: ” bakulaz: ” I ja sam to primjetio no to je bio samo jedan dan. Ostali dani u tjednu su bili hypićki… Baš me zanima hoće li danas ruknuti objavu 3qua… Imam neki filing da je petak uvijek in za dobre stvari[smiley8] ” gdje si pozurio, FI ide za 7-10 dana ” Toliko kontradikcija oko izlaska tih izvještaja da više ni sam neznam kad izlaze…pliz nek netko ponovi datume za mene zbunjenog Na ZSE su se pojavila 3 trifrtaljna izvještaja tek da se zna

izvještaj se predaje u ponedjeljak, a samo je pitanje kad će ga zse objaviti.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Kao prvo pozdrav svima koji vjeruju u ovu dionicu.Inace sam dugo u ovoj dionici i pratim je redovito sto na forumu ,iz medija i vlastitih informacija.Jednostavno sam se morao javiti ovdje na forumu,vukla me neka neodoljiva zelja da i ja nesto napisem o tome.Vec predugo ova dionica stoji na ovim razinama i pitanje je samo vremena…
Danas sam jos malo podebljao poziciju dokupivsi 50 kom….
Ocekujem vrlo dobro izvjesce znajuci kolikim kapacitetom tvornica radi,jer sve drugo bi spadalo u politicke igre prikrivanja…
Ispravite me ako grijesim…..
Ovo nije navlacenje,vec jednostavno moje misljenje….

Bok svim dionicarima Petrokemije. Novi sam korisnik foruma, dionicar Ptkm sam od veljace, u dva navrata sam dokupljivao. Analizirajuci dionicu primarni cilj moje kupnje je buducnost poslovanja, rast prodaje i trzista, potraznje za proizvodima i kvaliteta proizvoda te vece buduce profitne marze.
Ptkm ima 0.19% profitne marze a firme u istoj industriji u inozemstvu 2.26%.
Susa i poticaji za proizvodnju biodizela garantiraju vecu potraznju u buducnosti.
Dok cijene hrane i dionica poljoprivrednih poduzeca rastu cijena dionice Ptkm ne moze rasti na temelju toga jer Vlada ne dozvoljava povecanje cijene mineralnih gnojiva.
Od bivseg gubitasa firma se u svakom segmentu popravlja, a ja uvijek kupujem buducnost i industrije koje ce tek dozivjeti svoj procvat.
Takoder zelim reci svima koji su spekulativno ulozili u ovu dionicu da takovu vrstu zarade potraze drugdje, jer ce ova firma rasti konstantno (vidim da ima puno navlakaca a ovo nije kladionica, ljudi dajte argumentirane postove npr. kao sto daju Mika i Goran8, Panda a ne tipovi poput Pupovca i super24 da vise ne nabrajam). Nemojte plakat jer dionica ne raste, rast ce kad sve dode na svoje mjesto, ako vam trenutna situacija ne odgovara prodajte.

Eto lijepi pozdrav svima uz racionalno donosenje odluka i kupovanje buducnosti i profitabilnih sektora.

Kakav kratkoročni utjecaj na cijenu (dionice, ne gnojiva) će imati nestašica plina, odnosno njegova skupoća? Ovo ide sve stare lisce PTKM forumu, Miku, Budda… Pitam jer nekako mi se čini da financijsko nije uvijek korelativno sa stvarnim stanjem, pa da vidim šta vi mislite.

Money talks, mankind listens... It's raining cash outside, and I'm not getting any wet!


Kakav kratkoročni utjecaj na cijenu (dionice, ne gnojiva) će imati nestašica plina, odnosno njegova skupoća? Ovo ide sve stare lisce PTKM forumu, Miku, Budda… Pitam jer nekako mi se čini da financijsko nije uvijek korelativno sa stvarnim stanjem, pa da vidim šta vi mislite.

Kakva nestasica plina? Ptkm ima rijesenu ospkrbu plinom od strane INA-e do kraja godine, nakon dugo godina. Dolazi topla zima pa ce i potrosnja plina bit manja. Takoder se izraduju plinovodi koji ce rijesiti mozebitne buduce probleme opskrbe plinom i smanjiti troskove prijevoza plina.

Cijena plina je vec povecana ove godine za 31% Petrokemiji i HEPu.

New Report

Close