PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kad će radnici početi prodavati te dionice? Jao opet bumo pali na 230.

mozda ovo nije ni lose, neka je prvo lansiraju na 450kn(3qFI) i onda daju 10%firme radnicima po nominali uz lock-up period od 2-3 godine

To je dobro, treba pripremit lovu i u shopping! Čemu žurba

Cookie Monster


Kad će radnici početi prodavati te dionice? Jao opet bumo pali na 230.

Razmišljajte racionalno a manje emotivno.

Pročitajete svakako intervju sa Polančecom u ” Slobodnoj Dalmaciji “gdje govori o saniranju brodogradilišta. Isti je scenarij kao i kod Petrokemije.
Zadnja faza je prodaja maninskog ili većinskog paketa strateškom partneru koji će unaprijediti tehnologiju i osigurati nesmetani razvoj i proizvodnju.

Sjetite se samo kad je izašla vijest u “Vjesniku” gdje je cijena išla gore ili dolje.

Moje subjektivno mišljenje o radničkom dioničarstvu i budućnosti Petrokemije a zasnovano na temelju novinskih članaka iznio sam 24.09.2007 na 909 stranici ovog foruma
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=608&pg=909

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Iako imam puno vjere u ovu dionicu, malo me plaši pomisao da bi radničke mase mogle dobiti veće količine po većem diskontu.. To bi nas moglo malo usporiti ..

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]


Iako imam puno vjere u ovu dionicu, malo me plaši pomisao da bi radničke mase mogle dobiti veće količine po većem diskontu.. To bi nas moglo malo usporiti ..

Mislim da nas to vec i je usporilo. Sve raste osim PTKM. Cak su se i BLJE i ADPL pocele oporavljati konacno od korekcije samo se jos mi nismo vratili gdje smo bili prije korekcije

http://209.85.135.104/search?q=cache:xrRcZ74LXskJ:www.hita-academy.com/cpod15_1.htm+esop&hl=hr&ct=clnk&cd=1&gl=hr

Model radničkog dioničarstva ESOP ima “Kraš” i ne vidim razloga zašto ga ne bi imala i Petrokemija.
KRAŠ D. D./REDOVNA KRAS-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. KRAŠ – ESOP D.O.O. 271.441 19,76 Osnovni račun
2. UDRUGA MALIH DIONIČARA KRAŠ D.D. ZAGREB 97.651 7,11 Osnovni račun
3. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 93.772 6,83 Skrb. račun
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 15.978 1,16 Skrb. račun
5. FILIPOVIĆ MARIJAN 15.976 1,16 Osnovni račun
6. KRAŠ D. D. 14.992 1,09 Osnovni račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 14.624 1,06 Skrb. račun
8. VIDOŠEVIĆ NADAN 13.923 1,01 Osnovni račun
9. RADIŠIĆ DARKO 12.932 0,94 Osnovni račun
10. IVČIĆ JADRANKA 12.050 0,88 Osnovni račun
Ukupno:

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


SLK: ” http://www.jutarnji.hr/novac/vijesti/clanak/art-2007,10,12,zif_tvrtke,93928.jl Bitna vam je zadnja rečenica. ” Ne svidja mi se zadnja recenica nikako.

E sada, ja bih postavio pitanje sto ce biti ako se promijeni vlast? Vrlo moguce rekao bih, a ova ‘odluka’ je ionako na dugom stapu; moguca jedino ako se ne promijeni struktura na vrhu. Cak i da ostanu isti na vlasti; do realizacije nece doci jos neko vrijeme; dosta duze nego po mome treba da se ovi istresu i da dionica pocne odradjivati svoj rast. Ako vjerujete da je dionica dobra; vjerujte isto tako da to vide i neki fodn manageri, jer realno gledajuci nema vise puno povoljnih ulaza u likvidne dionice kao sto je petrica. My opinion; totalno nepristrano jer ne posjedujem ni jednu jedinu dionicu PTKM.[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Alien:

SLK: ” http://www.jutarnji.hr/novac/vijesti/clanak/art-2007,10,12,zif_tvrtke,93928.jl Bitna vam je zadnja rečenica. ” Ne svidja mi se zadnja recenica nikako.

E sada, ja bih postavio pitanje sto ce biti ako se promijeni vlast? Vrlo moguce rekao bih, a ova ‘odluka’ je ionako na dugom stapu; moguca jedino ako se ne promijeni struktura na vrhu. Cak i da ostanu isti na vlasti; do realizacije nece doci jos neko vrijeme; dosta duze nego po mome treba da se ovi istresu i da dionica pocne odradjivati svoj rast. Ako vjerujete da je dionica dobra; vjerujte isto tako da to vide i neki fodn manageri, jer realno gledajuci nema vise puno povoljnih ulaza u likvidne dionice kao sto je petrica. My opinion; totalno nepristrano jer ne posjedujem ni jednu jedinu dionicu PTKM.[smiley9][smiley9][smiley9]


Konačno nepaničan,realan post.
Stvarno,sada je važan 3q i pričekajmo izbore…
To je sve,a jedina sigurnost da smo na dobrom putu su fondovi koji,osim hypića,
jako penetriraju u ovu dionicu.
Npr.,KD Viktorija .Ulazila je u Orebić kada je to izgledalo suludo,a vidi sada…
Ima puno takvih primjera.
Nema potrebe bojati se za čađaru.
Ja se ne bojim još od nekakvih 170-180 kn.
Sada je održavaju oko 280-290,samo zato da bi ranoulaznici u
nekakvoj” neizvjesnoj “budućnosti rasta izašli,kapitalizirali dobit i
prešli u neke profitabilnije vode.
Nema puno do izbora…
Pozdrav čađarima[smiley2]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

Svi veliki igrači koji su u ovoj dionici da bi bez problema izašli na nivou od minimalno 800 kuna moraju vrijednost dionice dići na preko 1000 kuna. Tako će u dogledno vrijeme i biti. Vezano na privatizaciju radnicima petrokemije bolje je uzeti dionice ptkm nego INE jer ptkm može gore i 5 puta dok INA malo teže. Nadam se samo da su radnici ptkm toga svjesni i da će uzeti dionice naše firme. Cijena po kojoj će dobiti neka bude povoljna jer su ljudi u Kutini to i zaslužili svojim vrijednim radom. 500 000 dionica biti će sasvim dovoljno za radnike ako i toliku količinu uspiju progutati. Ostatak će ići strateškom partneru. Te dvije stvari po meni bi trebalo koordinirati tako da strateški partner otkupi i radničke dionice istovremeno sa državnim paketom. Tada neće biti potrebna niti zabrana prodaje na duže vrijeme i svi sretni i zadovoljni.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

ovdje je radnicko dionicarstvo ili bilo kakav pokretan potez vlade od strane privatizacije pozitivna stvar radnicko dionicarstvo uopce nije lose pogledajte kras a ako malo pogledate i imate puno primjera u svijetu ono sto je bitno dionica je likvidna dobit a ne rezervacije mazanje ociju iz ove dionice izaci ispod 550-650kn ne mislim pogotovu kad sam je ovako bagatela kupio pozdrav


Svi veliki igrači koji su u ovoj dionici da bi bez problema izašli na nivou od minimalno 800 kuna moraju vrijednost dionice dići na preko 1000 kuna. Tako će u dogledno vrijeme i biti. Vezano na privatizaciju radnicima petrokemije bolje je uzeti dionice ptkm nego INE jer ptkm može gore i 5 puta dok INA malo teže. Nadam se samo da su radnici ptkm toga svjesni i da će uzeti dionice naše firme. Cijena po kojoj će dobiti neka bude povoljna jer su ljudi u Kutini to i zaslužili svojim vrijednim radom. 500 000 dionica biti će sasvim dovoljno za radnike ako i toliku količinu uspiju progutati. Ostatak će ići strateškom partneru. Te dvije stvari po meni bi trebalo koordinirati tako da strateški partner otkupi i radničke dionice istovremeno sa državnim paketom. Tada neće biti potrebna niti zabrana prodaje na duže vrijeme i svi sretni i zadovoljni.

Ovaj scenarij se isto tako čini vrlo moguć jer bi svi odreda, kako kratkoročnotako, tako i i dugoročno profitirali.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Današnja emisija na Hrt 1 u 12.30 PLODOVI ZEMLJE

1.primjer
Cijena kukuruza postiže rekordnu razinu i do 2 kn.
Svi koji su ove godine poštivali pravilnu agrotehniku odnosno odabir hibrida kukuruza uz optimalnu upotrebu gnojiva su zadovoljnii, ostvarili su skoro normalne prinose a stim u vezi i natprosječnu dobit.

2. primjer
i u maslinarstvu. Samo stalnom obradom tla i kontinuiranom prihranom uzgajivači maslina su uspjeli sačuvati prinos u maslinarstvu koji su ugroženi ovogodišnjom sušom.

Pokušao sam naći link na „Vjesnik on line“ međutim nema ništa , ali današnji „Nedjeljni Vjesnik“ prenosi pod naslovom „Cijene pšenice divlljaju“ str 28 – preporuku Europske komisije da se ove jeseni zasiju što veće površine pod pšenicom, čak i one koje su namjeronom ostavljene da zarastu u korov.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close