PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jos samo da dodam,
evo vam link pa pogledajte da se ona trzi na samo 16 P/E…a tu je i petrokemija blizu..ali pogledajte P/B i P/S…tj. koliki potencijal za rast ima PTKM, jer je na mizernim razinama naspram Terre Nitrogen…., tocnije, njen P/B je na 11, a P/S na 4….
dakle, PTKM ima jos dug put ispred sebe da dodje na realno vrednovanje….
pozdrav

http://finance.yahoo.com/q/ks?s=TNH

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Na današnjoj prosječnoj cijeni od 264 kn

P/S =1,1

P/BV=0,9[smiley2]

P/E=318 [smiley8]

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

kad izađe tender bez obzira kad to bilo očekujem opasnu tarapanu po dionicama koje su slobodne. Kako je slobodnih cca. 35% oni koji daju ponudu na tenderu vjerovatno će se boriti za ostatak dionica i tu će cijena otići u nebo. Jaku ulogu igrati će veći blokovi dionica koje kontroliraju Bank of New York i KD i oni će za svoje dionice postići vrhunsku cijenu. Mi mali se samo trebamo prikrpati uz te velike jer bi cijena za vrijeme natječaja mogla biti i veća od krajnje prodajne. Na Plivi su se tukla dva borca, a ovdje će se tabati čitavo krdo. Na radost sviju nas.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Pitam ja tebe kome ću ja prodati svojih 500 komada kupljenih na 300 kuna. Zadnja danas 280 kuna, gubitak 10.000 kuna + provizija. Ti si nagovarao po forumu na kupnju, i to već radiš godinu dana i više. Preuzmi odgovornost. Ako misliš da će ići po 1000 kuna, ja tebi mimo burze prodam po 295 kuna. Što misliš? Ti zaradio, ja se spasio.

Koja privatizacija, pa staru čađaru neće nitko, to je socijalistički div izgubljen u svemiru.

🙂


Pitam ja tebe kome ću ja prodati svojih 500 komada kupljenih na 300 kuna. Zadnja danas 280 kuna, gubitak 10.000 kuna + provizija. Ti si nagovarao po forumu na kupnju, i to već radiš godinu dana i više. Preuzmi odgovornost. Ako misliš da će ići po 1000 kuna, ja tebi mimo burze prodam po 295 kuna. Što misliš? Ti zaradio, ja se spasio.

Koja privatizacija, pa staru čađaru neće nitko, to je socijalistički div izgubljen u svemiru.


Na današnjoj prosječnoj cijeni od 264 kn P/S =1,1 P/BV=0,9[smiley2] P/E=318 [smiley8]

Jeste li sigurni da je ovo točan P/S.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 208.022 6,23 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 96.440 2,89 Skrb. račun
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 74.110 2,22 Skrb. račun
6. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
7. HPB D.D. 41.056 1,23 Skrb. račun
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 40.921 1,22 Skrb. račun
9. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 39.642 1,19 Skrb. račun +800kom
Ukupno: 80,48

laser:

Na današnjoj prosječnoj cijeni od 264 kn P/S =1,1 P/BV=0,9[smiley2] P/E=318 [smiley8]

Jeste li sigurni da je ovo točan P/S.

FIMIN izvještaj sa današnjim datumom.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

laser:

Na današnjoj prosječnoj cijeni od 264 kn P/S =1,1 P/BV=0,9[smiley2] P/E=318 [smiley8]

Jeste li sigurni da je ovo točan P/S.

fulao si danasnju prosjecnu…ona je 282,76…kasnis par dana….laser

polugodisnji prihod (prodaja, sales) 969.072.000 podijeljeno sa 3.341.117 daje iznos od 290, podijeljeno sa 280 kuna je 1.1. ali rijec je o polugodisnjoj prodaji, a ako cijelogodisnja bude oko 2 milijarde, tada je to naravno upola manje, oko 0.5, daleko manje od 4 koji ima Terra Nitrogen…..(kompanija u SAD-u koja proizvodi gnojivo….)

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

http://www.petrokemija.hr/Default.aspx?tabid=52

U “Moslavačkom listu” objavljen je opširniji članak o Petrokemiji koja je bila sudionik sajmova u G. Radgoni i Gradačcu, lijepo je takve stvari čuti i od medija. [smiley2]


Goran8: ” laser: ” Na današnjoj prosječnoj cijeni od 264 kn P/S =1,1 P/BV=0,9[smiley2] P/E=318 [smiley8] ” Jeste li sigurni da je ovo točan P/S. ” fulao si danasnju prosjecnu…ona je 282,76…kasnis par dana….laser polugodisnji prihod (prodaja, sales) 969.072.000 podijeljeno sa 3.341.117 daje iznos od 290, podijeljeno sa 280 kuna je 1.1. ali rijec je o polugodisnjoj prodaji, a ako cijelogodisnja bude oko 2 milijarde, tada je to naravno upola manje, oko 0.5, daleko manje od 4 koji ima Terra Nitrogen…..(kompanija u SAD-u koja proizvodi gnojivo….)

P/S 4 u slučaju ptkm iznosio bi 2500 kuna po dionici i to bi bila opasna cifra koja ne bi bila dobra jer bi mi dioničari u toj situaciji poludili, a onda đaba pare. Međutim nije nemoguće da u trenutku prodaje bude između 2 i 2,2, a onda bi se približili cijeni koju su Skandinavci nudili prije 10 godina, a to je 1500 kuna. Prema mojim kalkulacijama sigurno neće biti ispod 1,6, a sve tri varijante govore da je trenutna cijena od 280 kuna tragično mala, ali istovremeno je i prilika za gadnu papriku onom tko kupuje po ovim cijenama. Ako je TIHI kupio po 300 iz ovoga proizlazi da može mirno spavati.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close