PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nisam mogao da se ne uključim.

Procjena vrijednosti dionice PTKM DCM metodom ( fer price ) iznosi 191,45 kn. U to nije uračunat diskont ako radnici dobivaju dionice sa popustom.

Previše se bavite politikom i obećanjima gdina Polančeca koji zna da su izbori 23.11.2007 i da do tada ne može doći do privatizacije PTKM.

Sadašnja uprava je pokazala da ne može uspješno voditi tvrtku, a ulaskom u EU otvoriti će se tržište gdje PTKM može samo izgubiti na vrijednosti.

[b]Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe.[/b]


Nisam mogao da se ne uključim.
Procjena vrijednosti dionice PTKM DCM metodom ( fer price ) iznosi 191,45 kn. U to nije uračunat diskont ako radnici dobivaju dionice sa popustom.
Previše se bavite politikom i obećanjima gdina Polančeca koji zna da su izbori 23.11.2007 i da do tada ne može doći do privatizacije PTKM.
Sadašnja uprava je pokazala da ne može uspješno voditi tvrtku, a ulaskom u EU otvoriti će se tržište gdje PTKM može samo izgubiti na vrijednosti.

a ja ne mogu a da Vam ne odgovorim kako ste se ”gadno” prevarili i niste uzeli u obzir cjelokupnu situacija kao recimo cjelogodišnja opskrba plinom, pa recimo ako se rusi ili netko sa tim energentom zagrije i uleti u PTKM…
onda nema i g od govora o nekonkurentnosti a da o kvaliteti samog proizvoda i ne govorimo.


Nisam mogao da se ne uključim.

Procjena vrijednosti dionice PTKM DCM metodom ( fer price ) iznosi 191,45 kn. U to nije uračunat diskont ako radnici dobivaju dionice sa popustom.

Previše se bavite politikom i obećanjima gdina Polančeca koji zna da su izbori 23.11.2007 i da do tada ne može doći do privatizacije PTKM.

Sadašnja uprava je pokazala da ne može uspješno voditi tvrtku, a ulaskom u EU otvoriti će se tržište gdje PTKM može samo izgubiti na vrijednosti.

Novi si na ovom topicu, pa ti se mogu oprostiti ovakve nebuloze. DCM metodu raditi na tvrtku koja je :
1) monopolist
2) u vlasništvu države
3) s neriješenim pitanjem isporuke plina i cijene gnojiva

je u najmanju ruku neozbiljno.

A to da će izgubiti konkurentsku prednost ulaskom u EU – to tek uopće ne stoji. Upravo je obrnuti. PTKM je trenutno najkonkurentnija tvrtka u branši u ovom dijelu europe a i šire.

Prema tome, vrijeme će pokazati tko je bio u pravu. A u pravu ću biti ja

Hell is Empty and all the Devils are Here


Nisam mogao da se ne uključim.

Procjena vrijednosti dionice PTKM DCM metodom ( fer price ) iznosi 191,45 kn. U to nije uračunat diskont ako radnici dobivaju dionice sa popustom.

Previše se bavite politikom i obećanjima gdina Polančeca koji zna da su izbori 23.11.2007 i da do tada ne može doći do privatizacije PTKM.

Sadašnja uprava je pokazala da ne može uspješno voditi tvrtku, a ulaskom u EU otvoriti će se tržište gdje PTKM može samo izgubiti na vrijednosti.

Zašto ne bi napravio c/p DCM metode gdje argumentirano obrazlažeš dobiveni rezultat

Više ne osijećam potrebu nekoga uvijeravati da je PTKM buduća perjanica.
Žao mi je šta nisam prije dočukao ono što je vlada dala u javnost.
To smo očekivali na proljeće.
Izbori su đava…
Kad bi bili sigurni da neće izgubiti vlast, ne bi ni davali u javnost najave…
Ovako brže-bolje..

evo me!

sto se tice privatizacije, neka daju radnicima 13% firme uz popust do 25%, a ostalo strateskom partneru
mene bi zadovoljavala prodaja firme strateskome po dionici 300-350kn uz uvjet ulaganja u ptkm od 50-100milj Eura.(povecanje proizvodnje preko 2,5 milj tona)
valjda ce se slijedeci tjedan znati nesto vise o cijeloj privatizaciji

Kako se sve kupuje, najbolje je da razdragano pučanstvo KUPI DRŽAVNI DUG i počme trgovanje na ZG burzi![smiley2]
Ali samo po Hrvatskim vrijednostima i pravilima![smiley1]
BUDIMO CROAKTIVNI![smiley13]


sto se tice privatizacije, neka daju radnicima 13% firme uz popust do 25%, a ostalo strateskom partneru mene bi zadovoljavala prodaja firme strateskome po dionici 300-350kn uz uvjet ulaganja u ptkm od 50-100milj Eura.(povecanje proizvodnje preko 2,5 milj tona) valjda ce se slijedeci tjedan znati nesto vise o cijeloj privatizaciji

Po meni cijena od 300-350 kn je pre povoljna za budućeg partnera.
Svakako bih te zamolio da pogledaš postove Mike od početka kolovoza ove godine,
Iznijet ću ti samo neke detalje:

p/s cca 0,51 pri cijeni od 280 kn na burzi.
tržišna kapitalizacija 935.512.000 kn – izvor prva generacija.

Godišnji promet za 2007 se planira od 1.95 – 2 milijardi kune.
Amortizacija cca 50 milijuna kuna
Stavka dobiti + rezerviranja cca 60 milijuna kuna za samo 6 mjeseci ove godine

22.651 kom dionica vlasništva petrokemije u pbz u ovom trenutku vrijedi na burzi cca 42 milijuna kuna.

Petrokemija je modernizirana i jedna od konkurentnijih proizvođača u regiji
– samo u proteklih nekoliko godina uloženo je cca 300 mil. kuna u modernizaciju tvornice npr. potrošnja plina po toni proizvedenog gnojiva iznosi između 564-605 m3 dok ruski proizvođači koriste 1.300 m3. U modernizaciju tvornice planira se uložiti još 50 mil kuna.
– naravno netko je reći imaju povlaštenu cijena plina koju je Ina ipak povećala za prosječno 28 % i sada iznosi na 0,71 kunu, a Vlada nije dopustila porast cijena umjetnih gnojiva a petrokemija ipak posluje izuzetno dobro.

P.S
Na stranici limun.hr
http://www.limun.hr/main.aspx?id=91753&Ticker=PTKM-R-A&Source=Z
sa desne strane imaš 50-tak linkova na novinske članke o Petrokemiji čije sam podatke koristio.

A broj dionica koje petrokemija ima u PBZ možeš vidjeti na ovoj stranici.
http://www.sda.hr/portal/f?p=100:52:246919448892639::NO:RP:

Ukoliko cijena petrokemije bude oko 300 kn na natječaj će se javiti i mnoge fizičke osobe
[smiley1][smiley1][smiley1]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ukoliko cijena petrokemije bude oko 300 kn na natječaj će se javiti i mnoge fizičke osobe

[smiley11][smiley11][smiley11]


Ukoliko cijena petrokemije bude oko 300 kn na natječaj će se javiti i mnoge fizičke osobe

[smiley11][smiley11][smiley11]

Ajde analitičari izračunajte koliki je P/E, Cash ratio, P/S PTKM-e pa mi recite jesu li to dobri pokazatelji ????

Nemojte mi samo govoriti o “budućim” poslovima.

Ulažite u znanje.

[b]Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe.[/b]


Nisam mogao da se ne uključim. Procjena vrijednosti dionice PTKM DCM metodom ( fer price ) iznosi 191,45 kn. U to nije uračunat diskont ako radnici dobivaju dionice sa popustom. Previše se bavite politikom i obećanjima gdina Polančeca koji zna da su izbori 23.11.2007 i da do tada ne može doći do privatizacije PTKM. Sadašnja uprava je pokazala da ne može uspješno voditi tvrtku, a ulaskom u EU otvoriti će se tržište gdje PTKM može samo izgubiti na vrijednosti.

odlična kalkulacija i sve govori da će biti tako. Sigurno barataš informacijama vezanim uz upravu Gazproma. Jedino izgleda da ti je kod izračuna ćelija u excelu preuska jer ti fali jedna nula iza 191. Klikni na nju i raširi ju, a ako ne uspije zovi microsoft da ti je krepo excel.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

vilma:

Ukoliko cijena petrokemije bude oko 300 kn na natječaj će se javiti i mnoge fizičke osobe

[smiley11][smiley11][smiley11]

Ajde analitičari izračunajte koliki je P/E, Cash ratio, P/S PTKM-e pa mi recite jesu li to dobri pokazatelji ????

Nemojte mi samo govoriti o “budućim” poslovima.

Ulažite u znanje.

Izračunaj sam pa nam javi i objasni svoje viđenje ove sitvacije a ako si stvarno želio da ti mi to računamo imaš temu “za početnike” pa se tamo obrati

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close