PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U potpunosti se slažem savage,samo bih te zamolio da svoj tekst kopiraš jer ćeš ga poslije HT-a pisati više puta dnevno..
Malo sam bezobrazan..[smiley2]

Svi smo mi krivi i zaslužni za sebe,šta bi ja sad trebao plakati što ju nisam držao,nego prodao na 220,zaradio sam 50% izišao i meni dobro….
najskuplja je škola kad sami plaćamo,ali to smo svi prošli,a oni koji nisu će je proći,to je jednostavno tako…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Ne znam zašto ljude nazivaš svinjama, vjerovao sam večernjem listu, edi, miki, bigbossu, gdje sam sada na gubitku skoro 10.000 kuna u samo sat-dva vremena, da li je to normalno?[smiley5]

Evo ja te nisam navlačio da kupiš PTKM, ovdje svatko odgovara za ono što piše, ako si kupio po 300 onda čekaj privatizaciju i nebi trebao izgubiti, ja pišem već na ovoj temi preko godinu dana a još sam u PTKM kada je padala ja sam kupovao, ali i pisao i danas niti jednu dionicu nisam prodao niti oni koje ja znam da je imaju……. Stoga ima puno stvari da naučiš na burzi a to je da nekada moraš biti spreman da čekaš i 5 godina da ti se vrati vrijednost na kojoj si, ali nekad je dovoljno i 5 dana.
Ovdje je potreban rad i dosta strpljenja i upamti puno puta je i meni pala vrijednost dionice preko 60 posto pa se nikome ne žalim već znam da u svim stvarima ulažem na dugi rok….. Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 208.022 6,23 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 96.440 2,89 Skrb. račun
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 74.110 2,22 Skrb. račun
6. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
7. HPB D.D. 41.056 1,23 Skrb. račun 8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 40.921 1,22 Skrb. račun
9. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 38.842 1,16 Skrb. račun
Ukupno: 80,46

Mali dioničari prodaju[smiley4][smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


tihomir: ” Ne znam zašto ljude nazivaš svinjama, vjerovao sam večernjem listu, edi, miki, bigbossu, gdje sam sada na gubitku skoro 10.000 kuna u samo sat-dva vremena, da li je to normalno?[smiley5] ” Evo ja te nisam navlačio da kupiš PTKM, ovdje svatko odgovara za ono što piše, ako si kupio po 300 onda čekaj privatizaciju i nebi trebao izgubiti, ja pišem već na ovoj temi preko godinu dana a još sam u PTKM kada je padala ja sam kupovao, ali i pisao i danas niti jednu dionicu nisam prodao niti oni koje ja znam da je imaju……. Stoga ima puno stvari da naučiš na burzi a to je da nekada moraš biti spreman da čekaš i 5 godina da ti se vrati vrijednost na kojoj si, ali nekad je dovoljno i 5 dana. Ovdje je potreban rad i dosta strpljenja i upamti puno puta je i meni pala vrijednost dionice preko 60 posto pa se nikome ne žalim već znam da u svim stvarima ulažem na dugi rok….. Pozdrav

Sa PTKM preživio i uspone i padove pa sam nekako navikao.
Ni ja nisam prodao niti jednu dionicu Ptkm i nije mi žao.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Evo ovdje vršim usporedu ako gledaš kratkoročno stalno gubiš, ako gledaš dugoročno onda ne
Evo ja sam kupovao PTKM po 160 Kn pa 210, pa 230 pa 273 pa 308 pa 290, i nisam izgubio ništa već dobio na duge staze jer ovi iz top 10 prosjek ulaganja im je oko 260 Kn njima je stalo da ne izgube i sami ulažu kako bi imali još više.
Bio sam kada su veći dio korisnika govorila neistine znači kada je crno a sada jeste idealna situacija za PTKM pogon iskorišten, proizvod plasiran još da se dobit prikaže a ne skriva cijena bi bila procijenite sami.
Evo pogledaj usporedbu kako je izgledala LKRI, i PTKM nakon objave vijesti dakle slijedeći tjedan će otkriti pravi smjer fondova .
Ovu vijest oni mogu jako dobro iskoristiti i dignuti visoko cijenu, vidjeti ćemo…. Pozdrav svima

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Evo i da se ja javim nakon dugo vremena jer mi je teško šutjeti kad vidim ovo što se piše i kako ljudi idu ko guske u maglu. Čamio sam u PTKM mjesecima čekajući da se desi ta famozna privatizacija koja je jedini generator rasta cijene i ništa. Ovo ljeto prodao sve i ubacio u brodare koji rastu 10x brže generiranim stabilnim i eksponencijalnim rastom vozarina, ne ovise o nikakvim privatizacijama (osim JDPL) a i likvidnost im na vrlo zavidnom nivou. I onda ko grom iz vedra neba evo ti Polančeca gdje netom prije izbora navljuje privatizaciju favorizirajući u istoj radnike. Prve reakcije, bez imalo pameti i logike, nekih forumaša bile su da to sada ide do 800 kn i sl. i to je raja popušila! Dva su važna razloga zašto PTKM ne da neće gore već će dolje a to je da privatizaciju takvog opsega kakva je PTKM niti jedna vlada ne može odraditi u 2 mjeseca i to neposredno prije izbora kada ima bitnijih stvari na pameti. Pogotovo ju ne može u tako kratkom roku odraditi na zakonit način nakon svih mogućih skandala koji su potresali HFP a ako ljudi samo i na muljažu i posumnjaju odu izbori ko od šale. Drugi razlog je da radničkim dioničarstvom samo kupuju izborne glasove i odbijaju potencijalne kupce. Kada to sagledamo sa perspektive investitora onda ne vidim niti jedan razlog koji bi me ponukao na kupnju PTKM po 300 kn a kada sagledamo sa pozicije radnika PTKM i njihovih obitelji onda vidim da HDZ očajnički želi jeftinim trikom pribaviti 10.000 glasova, možda i presudnih. Tko je u pravu pokazati će vrijeme. Puno sreće želim onima koji su ušli po 300+ kn a moj savjet je da ne čine grešku i čekaju dugo da ponovo dođu na cijenu ulaza jer taj rast mogu puno brže postići na nekim drugim dionicama i kompenzirati gubitak.

Hogar vozi Volvo

Vrlo simpatičan,iskren post od “novog”kolege pod nickom bibibaba.
Nema navlakača,postoje samo oni koji se navuku,a takvima nemože pomoći
ni dragi bog.
Ja se smatram gotovo privilegiranim biti imaocem ove dionice.
Živa strast
.A i zarada će doći,ne brinem.
Ovaj forum je ,osim dobrih informacija,mjesto gdje upoznadoh hrpu
pravih likova.
E i to je obogaćivanje,zar ne.
Laku noć čađari[smiley2]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

unatrag godinu dana sve stvari oko petrokemije vođene su maestralno. Čišćenje bilance, pretvaranje duga u kapital, strahovito povećanje proizvodnje, skrivanje dobiti na pola ove godine. Sve izgleda tako dobro da ne može biti slučajno i netko jako pametan za hrvatske pojmove vodio je cijelu igru. Privatizacija je zadnji čin igre i bilo bi očekivano da se to desi za mandata ove Vlade jer ako to ne naprave ispašće jako glupi i Zoka Milanović ako dobije izbore smijaće im se do bola. A vjerovatno će ostati i bez značajnih financijskih sredstava. Vjerujem da odluka o privatizaciji stoji negdje u stolu delije iz Koprivnice duže vrijeme i ne bi mu trebao biti problem izvući ju na svijetlo dana. Vjerujem da je i stvar usuglašena i sa sindikatom ptkm jer mesa ima za sve đukele u kavezu. Privatizacija je neminovna i sindikatu je vjerovatno rečeno bolje da vas mi privatiziramo nego ćelo s ekonomije, pa onaj ludak iz Rijeke i slična rulja. Vremena za privatizaciju ima do kraja mandata ove Vlade, a jedino što još trebaju napraviti je odrezervirati puste milje kuna u rezervacijama, pokazati dobit Rusima i ostalim kandidatima i maznuti 1000 kuna po dionici. Jednostavno. Sanader nije ko pokojni Račan i ne boji se nikoga i vjerovatno je naredba za privatizaciju stigla iz njegovih usta.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

i da se nadovežem na svoj raniji post – mislm da je ovo vijest koja je ponukala Polančeca na objavu privatizacije:

http://www.poslovni.hr/53085.aspx

Hogar vozi Volvo

Izvor: http://www.liderpress.hr, Powered by PressCut
1.3.2007 – U proteklih godinu dana vrijednost dionice gubitaške Petrokemije povećala se čak 60 posto. Osnovni razlog su spekulacije o skoroj privatizaciji u kojoj bi radnici trebali imati posebne, povlaštene uvjete kupnje državnih dionica.

http://www.presscut.hr/web%20Sharing/CLIP_PDF/2007/03-2007/01-03-2007/Presscut_3669590.pdf

Pročitamo li cijeli intervju od 01.03.2007 sa predsjednikom uprave Mesarićem gdje govori o uvjetima poslovanja , cijeni dionice, važnom faktoru države, stožeru za zaštitu Petrokemije, jasno je da je privatizacija odavno pripremljena. Međutim , na nju su mnogi zaboravili jer je bila manje vjerojatna sada pred kraj mandata ove vlade i pred početak privatizacije telekoma.
Međutim u trenutku intervjua u 01.03.2007 tržištu su bili poznati podaci poslovanja Petrokemije od prvih 9 mjeseci iz 2006 godine (gubitak od 85 milijuna kuna).

Danas je situacija drukčija i nakon što je osigurana kontinuirana opskrba plinom Petrokemija postiže izuzetno dobre poslovne rezultate koji su nadmašili i plan proizvodnje njene uprave.
Burza je nagradila sa +6,06% rasta informaciju o privatizaciji u petak , a kojim smjerom i kojom dinamikom će se nastaviti vidjet ćemo u ponedjeljak.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


unatrag godinu dana sve stvari oko petrokemije vođene su maestralno. Čišćenje bilance, pretvaranje duga u kapital, strahovito povećanje proizvodnje, skrivanje dobiti na pola ove godine. Sve izgleda tako dobro da ne može biti slučajno i netko jako pametan za hrvatske pojmove vodio je cijelu igru. Privatizacija je zadnji čin igre i bilo bi očekivano da se to desi za mandata ove Vlade jer ako to ne naprave ispašće jako glupi i Zoka Milanović ako dobije izbore smijaće im se do bola. A vjerovatno će ostati i bez značajnih financijskih sredstava. Vjerujem da odluka o privatizaciji stoji negdje u stolu delije iz Koprivnice duže vrijeme i ne bi mu trebao biti problem izvući ju na svijetlo dana. Vjerujem da je i stvar usuglašena i sa sindikatom ptkm jer mesa ima za sve đukele u kavezu. Privatizacija je neminovna i sindikatu je vjerovatno rečeno bolje da vas mi privatiziramo nego ćelo s ekonomije, pa onaj ludak iz Rijeke i slična rulja. Vremena za privatizaciju ima do kraja mandata ove Vlade, a jedino što još trebaju napraviti je odrezervirati puste milje kuna u rezervacijama, pokazati dobit Rusima i ostalim kandidatima i maznuti 1000 kuna po dionici. Jednostavno. Sanader nije ko pokojni Račan i ne boji se nikoga i vjerovatno je naredba za privatizaciju stigla iz njegovih usta.

Ne Mika,mislim da ovaj put niste u pravu jer bi bilo malo ishitreno s privatizacijom,ali da je sve spremno i pripremljeno-to jest, no vjerovatnije je na proljece a Sanader je popuno uvjeren u pobjedu,no bilo kako bilo,
ova dionica sigurno ove jeseni,uz HT i veoma burnu DDJH,biti ce pozitivni hit i sigurno ide prema davnom targetu od 100Eur,samo mirno cekajte,pozdrav svima

Ljudi pričekajte malo. Pa privatizacija ne znači samo dijeljenje dionica radnicima po popustu. Nije to slučaj kao sa DDJH kako neki pričaju. Đuro ne ide u privatizaciju već samo branitelji naknadno ostvaruju prava (opravdano) nerealizirana u periodu rata.
Ovdje se priča o PRIVATIZACIJI poduzeća, a radnici u okviru te privatizacije ostvaruju prava uskraćena 1998 godine. A ta prava su bila da kupe dionice po 114,60 kn . Što i ne zvuči tako katastrofično. Bar meni ne[smiley2]
Sigurno neće PRIVATIZIRATI poduzeće tako da daju sve radnicima bez lock up perioda i puste ih da prodaju to komu hoće. A da i naprave to radnici ne bi imali komu prodati na burzi jer bi cijena taman bila 114kn u tom slučaju[smiley1]. No nema šanse za takav scenario.
Ponavljam, slučaj nema veze sa DDJH jer DDJH nije išao u privatizaciju nego je braniteljima omogućeno ostvarivanje prava. To što se branitelja sa pravima pojavilo toliko je već druga priča.

New Report

Close