PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Možda je iza firma koja se bavi time.


Možda je iza firma koja se bavi time.

nije, razne su špekulacije tko stoji iza toga, ali jedino što je sigurno gdje su oni ima love i za druge.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Na svjetskom tržištu ima primjera da vrijednost same kompanije prije 53 tjedna je bila samo 326 milijuna dolara, a da bi vrijednost u današnje vrijme skočila 7 puta dakle danas vrijedi oko 2.3 milijarde dolara. Iako je cijena plina rasla i cijena samih kompanija je rasla, jer je vidljiv jaki interes za ovu granu, gnojivo postaje jako važno, sve ima više ljudi na zemlji, a prostora sve manje i manje,
stoga treba gnojiti zemlju kako bi se proizvelo što više na manjem prostoru, tehnologije se dograđuju, a prostor se smanjuje.

Interes za MAGMU bio je prevelik stoga treba očekivati i dio gotovine na drugim dionicama pogotovo onim koja vrijednost zaostaje za svjetskim. PTKM ima preko 50 posto svoga izvoza u inozemstvo zato ima jako puno kupaca koji znaju ali i žele ju kupiti pogotovo čim bude tender dan biti će i kupaca………………….

http://biz.yahoo.com/p/112conameu.html
[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Stabilnost cijene oko 300 kn za ovu dionicu već duže vrijeme…..u najmanju ruku je najava novih dogadjanja.
FI Q-II i t.d.
Tko je pratio ovu temu zna da je bila uobičajena veča fluktuacija cijena. Toga više nema!
Takodjer i niski dnevni prometi u komadima. Znači prodaja se ne da zbunjivati nikakvim trikovima!
Nedavna izjava kakva je obvjavljena nakon sastanka NO do sada nije bila uobičajena……………znači da iza nje stoji čvrsta budućnost. Detalje znaju samo neki….[smiley2]

marcello

budi dobar pa podijeli s nama

Cijena je u okvirima 290-300 strogo kontrolirana. Pitanje je kad će je pustiti s uzde. U međuvremenu, aktivirao se Raiff. i prodao 1000 komada. ZABA kupila ni manje ni više nego 25 komada!!! Sad je već svima jasno da je realna cijena barem 2 BV, samo da igrači odluče da je pravo vrijeme za to. Da vlada želi, ja sam uvjeren da bi bez problema postigli cijenu na tenderu od minimalno 2 BV

Hell is Empty and all the Devils are Here


Cijena je u okvirima 290-300 strogo kontrolirana. Pitanje je kad će je pustiti s uzde. U međuvremenu, aktivirao se Raiff. i prodao 1000 komada. ZABA kupila ni manje ni više nego 25 komada!!! Sad je već svima jasno da je realna cijena barem 2 BV, samo da igrači odluče da je pravo vrijeme za to. Da vlada želi, ja sam uvjeren da bi bez problema postigli cijenu na tenderu od minimalno 2 BV

legendo , sve je ovo fino i lijepo . Ljudi pišu samo pozitivne stvari o Petrokemiji ali ona ubetonirana (armirani beton) 290-300 kn.
svi mi ćekamo da ode UP , jer trgovanje na cca. 1,1 BV . stvarno je smiješno u usporedbi s drugim dionicama koje se trguju na 4,5,6 BV a nisu niti sjena Petrokemiji!!!!!
[smiley7][smiley7][smiley7]

Four Star General

Da li ste primijetili ovo?

Gdje je PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN tu je i HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND.

Redom koje sam uočio:

PTKM
KOEI
MIV
LRH

Vjerojatno ima još, ali zanimljivo da su uvijek zajedno. A sve odlične dionice.

Jučer sam opet razgovarao s jednim od ljudi iz vrha Petrokemije….Pitao sam za dobit i dobio odgovor da je ista inesena takva OPREZA RADI….
No, prodaja i prihodi jesu rasli.
Ono što je bitno je da će biti sastanak s ljudima iz INA-e glede cijene plina. O tom će dakako ovisiti i rezultat.
Dali netko od vas zna da li je bilo promjene cijene plina ove godine u odnosu na prošlu, jer koliko sam ja pratio toga nije bilo no rečeno mi je drugačije….To drugačije će uvelike zavisiti o ovom sastanku s ljudima iz INA-e. Naime, čini se da će se cijena primjeniti retrospektivno…

Kad je sastanak?

Htio si reći retrogradno.

zar nisu dogovorili cijenu do 2009 ili do kad vec i prije?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Kad je sastanak? Htio si reći retrogradno.

Da, koliko sam shvatio cijena još nije striktno dogovorena. Drugim rječima nije stavljen potpis na ugovor.
Kad je sastanak ?…..Ovaj ili slijedeći tjedan…Ne znam u dan….

New Report

Close