PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pozdrav svima….
citam ovaj forum odnedavno i imam jedno pitanje…
dajte mi recite koja ce vlada privatizirati petrokemiju, dignuti troskove gnojiva, plina za kucanstvo…jel to mozda socijalna partija?

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE


pozdrav svima…. citam ovaj forum odnedavno i imam jedno pitanje… dajte mi recite koja ce vlada privatizirati petrokemiju, dignuti troskove gnojiva, plina za kucanstvo…jel to mozda socijalna partija?

Svaka koju narod izabere na izborima.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

” Svaka koju narod izabere na izborima.
[/quote]
ovo mi i nije bas neki argument. Jeli postoji neki rok za privatizaciju? PTKM, pa tako i INE, i drugih firmi u HFP portfelju ??

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE


” Svaka koju narod izabere na izborima.
ovo mi i nije bas neki argument. Jeli postoji neki rok za privatizaciju? PTKM, pa tako i INE, i drugih firmi u HFP portfelju ??
[/quote]

jedne stvari bi ljudi trebali početi biti svjesni. Hrvatska kad uđe u EU izgledati će kao i ostale zemlje Evropske unije ako ne i bolje jer ima strahovit potencijal. Za koju godinu ćemo gledati Pakistance, Filipince i ostalu ekipu u našem McDonaldsu jer neće biti hrvatske radne snage ili neće htjeti raditi takve poslove.
Isto tako cijena energenata biti će identična cijenama evropskih država i tu mislim na naftu i plin pogotovo. Isto tako tržište (seljaci, velike poljoprivredne firme) će plaćati tržišnu cijenu gnojiva ili ih neće biti. Tko se prilagodi dobro, tko ne otpao je iz igre. Isto tako će Hrvatska vlada bez obzira koje orijentacije bila morati privatizirati sve firme iz svog portfelja. To se odnosi i na petrokemiju koja mora biti privatizirana i mora početi poslovati po tržišnim principima jer je jedino to normalno i tako čitav razvijeni svijet radi. Kad se to desi dionica će vrijediti preko 1000 kuna jer je prodaja umjetnog gnojiva i proizvoda u toj industriji pitanje opstanka, a pogotovo će to pitanje biti značajno u Hrvatskoj koja ima ogromne poljoprivredne površine koje stoje neiskorištene.

Zato su svaka pitanja o upitnosti privatizacije, cijeni plina, potencijalu petrokemije lako odgovorljiva jer ono što se dešava u evropi i svijetu desiti će se i u Hrvatskoj. Da li je to za 6 mjeseci ili godinu dana potpuno je nebitno. Tko razumije čekati će, a tko ne ima i drugih veselja.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Zato su svaka pitanja o upitnosti privatizacije, cijeni plina, potencijalu petrokemije lako odgovorljiva jer ono što se dešava u evropi i svijetu desiti će se i u Hrvatskoj. Da li je to za 6 mjeseci ili godinu dana potpuno je nebitno. Tko razumije čekati će, a tko ne ima i drugih veselja.
[/quote]

OK, evo citam u Lideru od 6 srpnja, firma Verbund, austrijski energetski koncern je u vlasnistvu Vlade Austrije u iznosu od 51%, nisu ga htjeli privatizirati….tocnije prodati OMV-u…..
Zasto stavljas pod mus da tako mora biti sPTKM? Mozda nece prodati vecinski udio, kao sto nisu prodali niti u INI…..a ta godina dana bi se mogla razduziti na 5 godina, dok dodje druga vlada nakon ove nove, koja ce se htjeti jos zadrzati na vlasti pa nece htjei recimo poskupiti plin…pred izbore….nije se ina preko noci prodala, a otkad se prodao paket gradjanima, proslo je puno vremena, a jos vise vremena je prslo otkad su prodali madjarima 25+1 dionicu…

ne kazem da PTKM ne vrijedi, ali vremesnki rok u kojemu prizeljkujete da se idealna situacija dogodi je mozda prekratak….a sa pocevanjem vremena novcani tokovi se diskontiraju i postaju sve manji u buducnosti….

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE


ne kazem da PTKM ne vrijedi, ali vremesnki rok u kojemu prizeljkujete da se idealna situacija dogodi je mozda prekratak….a sa pocevanjem vremena novcani tokovi se diskontiraju i postaju sve manji u buducnosti….

Nije kratak ako imate na umu cinjenicu da bi privatizacija morala biti gotova do ulaska u EU jer to oni tako uvjetuju. A mi bi da smo 2009 tranu – dakle nema bas puno vremena, a stosta je jos ostalo da se isprivatizira.


pozdrav svima…. citam ovaj forum odnedavno i imam jedno pitanje… dajte mi recite koja ce vlada privatizirati petrokemiju, dignuti troskove gnojiva, plina za kucanstvo…jel to mozda socijalna partija?

Niste mi jasni vi ljudi, prvo govorita te je firma u banani, a onda izvučete iz toga zaključak da ju država neće privatizirati. Koja to budala proda INU i HT a zadrži Petrokemiju, svašta[smiley10]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Zato su svaka pitanja o upitnosti privatizacije, cijeni plina, potencijalu petrokemije lako odgovorljiva jer ono što se dešava u evropi i svijetu desiti će se i u Hrvatskoj. Da li je to za 6 mjeseci ili godinu dana potpuno je nebitno. Tko razumije čekati će, a tko ne ima i drugih veselja.
OK, evo citam u Lideru od 6 srpnja, firma Verbund, austrijski energetski koncern je u vlasnistvu Vlade Austrije u iznosu od 51%, nisu ga htjeli privatizirati….tocnije prodati OMV-u….. Zasto stavljas pod mus da tako mora biti sPTKM? Mozda nece prodati vecinski udio, kao sto nisu prodali niti u INI…..a ta godina dana bi se mogla razduziti na 5 godina, dok dodje druga vlada nakon ove nove, koja ce se htjeti jos zadrzati na vlasti pa nece htjei recimo poskupiti plin…pred izbore….nije se ina preko noci prodala, a otkad se prodao paket gradjanima, proslo je puno vremena, a jos vise vremena je prslo otkad su prodali madjarima 25+1 dionicu… ne kazem da PTKM ne vrijedi, ali vremesnki rok u kojemu prizeljkujete da se idealna situacija dogodi je mozda prekratak….a sa pocevanjem vremena novcani tokovi se diskontiraju i postaju sve manji u buducnosti….
[/quote]

pogrešno razmišljanje, vrijeme je apsolutni saveznik petrokemije jer će poslovanje biti sve bolje i bolje. Dalje privatizacija nije jedini momenat koji može lansirati cijenu već to mogu napraviti i neki od dioničara među prvih 10. Nama kao sitnim igračima potpuno je svejedno hoće li cijena skočiti zbog privatizacije ili zbog nekog od fondova.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Svakako treba naglasiti da je tvornica modernizirana i da je konkurentana svim proizođačima gnojiva u svijetu.Kompanije razvijenih zemalja u proizvodnji jedne tone dušičnih gnojiva u amonijskom obliku koriste 850 m3 plina, a ruske za istu proizvodnju koriste 1,300 m3. Uzimajući u obzir planiranu proizvodnju Petrokemije u 2007. od 1,239.000 tona gnojiva te planiranu potrošnju plina od 650 do 700 milijuna m3, potrošnja plina po toni proizvedenog gnojiva iznosi između 564-605 m3 plina što ukazuje na to da je vrlo konkurentna u usporedbi s ostalima, .Ovi podaci jasno govore koji je potencijal Petrokemija,a kada usporedimo cijenu tih i sličnih kemijskih kompanija vidimo da je PTKM jako potcjenjena

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Svakako treba naglasiti da je tvornica modernizirana i da je konkurentana svim proizođačima gnojiva u svijetu.Kompanije razvijenih zemalja u proizvodnji jedne tone dušičnih gnojiva u amonijskom obliku koriste 850 m3 plina, a ruske za istu proizvodnju koriste 1,300 m3. Uzimajući u obzir planiranu proizvodnju Petrokemije u 2007. od 1,239.000 tona gnojiva te planiranu potrošnju plina od 650 do 700 milijuna m3, potrošnja plina po toni proizvedenog gnojiva iznosi između 564-605 m3 plina što ukazuje na to da je vrlo konkurentna u usporedbi s ostalima, .Ovi podaci jasno govore koji je potencijal Petrokemija,a kada usporedimo cijenu tih i sličnih kemijskih kompanija vidimo da je PTKM jako potcjenjena

najmodernija oprema je činjenica koju mnogi ne prihvaćaju. Dobar dio ljudi misli da je nemoguće u Hrvatskoj imati tvornicu na tom nivou. Gospodo zapamtite, petrokemija je ravna najjačim svjetskim proizvođačima umjetnog gnojiva po tehnologiji. Zamislite da se Rusi koji troše 100 % više plina da proizvedu istu količinu gnojiva dočepaju ovakve tvornice, a oni imaju plin u vlasništvu….Zapravo podcijenjenost ove dionice je nevjerovatna i pravo čudo je da neka svjetska firma nije već krenula čistiti ovih 35 i kusur % dionica na burzi i tako si stvoriti poziciju da ju kupe ili gadno zarade na preprodaji.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Zapravo podcijenjenost ove dionice je nevjerovatna i pravo čudo je da neka svjetska firma nije već krenula čistiti ovih 35 i kusur % dionica na burzi i tako si stvoriti poziciju da ju kupe ili gadno zarade na preprodaji.

Kako nije, a New York bank?


mika: ” Zapravo podcijenjenost ove dionice je nevjerovatna i pravo čudo je da neka svjetska firma nije već krenula čistiti ovih 35 i kusur % dionica na burzi i tako si stvoriti poziciju da ju kupe ili gadno zarade na preprodaji. ” Kako nije, a New York bank?

mislio sam na firme koje se bave proizvodnjom umjetnog gnojiva, a New York je skrbnički račun.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close