PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije mene osobno strah za Petricu. Dapače do grla sam u njoj.. Ono što mene sada zanima je kako će uprava predočit izvještaj. Ako je realno gledajući izvještaj bi trebao biti jak….No, ova izjava predsjednika uprave na skupštini (ako je ispravno prenesena), glede velikog povećanja preoizvodnje i prodaje, a malog glede dobiti mi je čudna. U stiliu kao da neko kaže: Kupio sam najnoviji Porsche, sve bajno, al ide 120 na sat !? Čudno,… meni da….
E i još jedna ekskluziva za vas koji ne znate…Izvještaj bi trebao jako brzo, možda već krajem slijedećeg tjedna…

Što znači za vas loš izvještaj?

Ako budu velika očekivanja, bit će velika pražnjenja ako se ista ne obistine, možda je bolje ne pretjerivati kolika će biti dobit. Sve pozitivno je više nego dobro, a od Mesarića se može svašta očekivati.


Što znači za vas loš izvještaj?

Svaki NEISTINIT. Ako znam koliko su im troškovi od prodane robe (na temelju izvještaja od 1Q) za npr. 400 mil. prihoda od prodaje, onda to isto proporcionalno očekujem i sada budući da nije bilo nikakvih zastoja u proizvodnji ni promjena cijene sirovina ni energenata….

S druge strane svaki pozitivan izvještaj je uspjeh budući da je Petrokemija u lanjskom razdoblju imala gubitak od preko 20 mil kn. Dakle, napredak i te kakav…

No, neko u dionicu ulazi da bi zaradio 10%, neko 50%, a neko 100%….Sve ovisi u kojem si kutu gledanja…

I dalje tvrdim da ako budu imali 3 milijuna dobiti da je to fenomenalno, jer je kumulativno 6 milijuna. Kvartalno lošije, ali ukupno gledano puno bolje. Prevelika očekivanja često puta u konačnici mogu jako razočarati, što ne znači da će biti ovaj put. Čekamo….[smiley2]


analiza: ” Što znači za vas loš izvještaj? ” Svaki NEISTINIT. Ako znam koliko su im troškovi od prodane robe (na temelju izvještaja od 1Q) za npr. 400 mil. prihoda od prodaje, onda to isto proporcionalno očekujem i sada budući da nije bilo nikakvih zastoja u proizvodnji ni promjena cijene sirovina ni energenata…. S druge strane svaki pozitivan izvještaj je uspjeh budući da je Petrokemija u lanjskom razdoblju imala gubitak od preko 20 mil kn. Dakle, napredak i te kakav… No, neko u dionicu ulazi da bi zaradio 10%, neko 50%, a neko 100%….Sve ovisi u kojem si kutu gledanja…

Ono što nikako nemogu sakriti je da tvornica radi punom parom i da ne mogu proizvesti koliko se traži gnojiva.
Da li će i izvještaj pratiti te podatke sa našom ekipom nikad se nezna. Pitanje je da li ih je to sve malo i iznenadilo i da nisu očekivali ovakvo povećanje potražnje jer su prema planovima veću dobit trebali početi iskazivati tek 2009 ako se ne varam.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ajde Mika, kada imaš toliko informacija, saznaj prije svih kakvo će biti izvješće. Budi jednom prvi s točnom informacijom.


Ajde Mika, kada imaš toiko informacija, saznaj prije svih kakvo će biti izvješće. Budi jednom prvi s točnom informacijom.

…nema šanse…Tamo je ona stara škola koja ni po cijenu mučenja ne daje informacije….


Ajde Mika, kada imaš toiko informacija, saznaj prije svih kakvo će biti izvješće. Budi jednom prvi s točnom informacijom.

Vjerujem da su se još na početku godine znalo kakva će biti izvješća za sve kvartale, pa tako i za nadolazeći. Predstava se režira kako režiseru paše

Hell is Empty and all the Devils are Here

Kažem da je ova godina planirana s manjom dobiti, ali u svakom slučaju s pozitivnim poslovanjem, zato ne treba očekivati nebesa. Također, vrlo bitno KD ne kupuje bezveze, kada sve povežeš dobiješ vrlo konkretan zaključak.


Ajde Mika, kada imaš toliko informacija, saznaj prije svih kakvo će biti izvješće. Budi jednom prvi s točnom informacijom.

gadno si me uvrijedio. šta sam do sad davao netočne informacije

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Promet je za poludit. Ima li tko K/P

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


Promet je za poludit. Ima li tko K/P

New Report

Close