PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

investimir, 05.01.2022. u 19:34

je li računao tko prosjek, ja sam dobio 39 kn

 

(7) Odluka o povlačenju s uvrštenja na uređenom tržištu upisuje se u sudski registar i stupa na snagu:

1. ako je odluka donesena većinom većom od devet desetina danih glasova, danom upisa odluke u sudski registar, osim ako je odlukom određeno da počinje djelovati tek istekom određenog roka od upisa odluke u sudski registar

2. u svim ostalim slučajevima, istekom šest mjeseci od dana upisa odluke u sudski registar.

1  Prosjek je trenutno nebitan jer se racuna u razdoblju od 3 mjeseca do datuma sazivanja GS…ovo je tek sjednica NO i Uprave

2. Mozda se delistira jer ako dionica nije na TK ne vrijedi Zakon o preuzimanju dionickih drustava, mozda Turci ne zele svima dat ponudu vec samo PPD-u…mozda drzava ne zeli prodat…

Uglavnom, bit ce zanimljivo vidjet kako ce drzava glasat na GS…ja mislim da ce prihvatit (iako je nelogicno) jer takve stvari se dogovaraju ranije…

Rastimo zajedno...

2. Mozda se delistira jer ako dionica nije na TK ne vrijedi Zakon o preuzimanju dionickih drustava, mozda Turci ne zele svima dat ponudu vec samo PPD-u…mozda drzava ne zeli prodat…

 

da, tu ima logike – ako država želi prodati, onda joj nikako ne odgovara delist. ako pak ne želi prodati, a voljna je prihvatiti novog vlasnika umjesto ppd, onda je delist korak u pravom smjeru

 

khurvanjski je ovo svakako. ovako se ne prodaju veliki sustavi. andabak je prodao gospodski, ali ovo je ppd. vrh transparentnosti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ma to je katastrofa. Nece zivog duha betlehemskog ostati na burzi. Cista pljackaonica. Trebalo bi zakon promijeniti da onaj tko predlozi delist mora otkupiti od svih po najvecoj cijeni u zadnjih 5 godina, a ne po 3mj prosjeku koji ce se totalno srokati nakom objave delista.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

jel ima tko kontakt podatke za hanfu. hoću reći kontakt mejl na koji običan smrtnik može dobiti bilo kakav pristojan odgovor

 

ovo mi veoma smrdi da oni pod krinkom izvještavanja javnosti potkopavaju prosjek pa se onda prave nevješti

 

jer pošteno govoreći, prosjek bi trebalo računati od obznane najširoj javnosti jer to je meritum. jer to što će za koji tjedan biti obznanjeno u pozivu na gsk je totalno irelevantno

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

investimir, 08.01.2022. u 11:29

jel ima tko kontakt podatke za hanfu. hoću reći kontakt mejl na koji običan smrtnik može dobiti bilo kakav pristojan odgovor

 

ovo mi veoma smrdi da oni pod krinkom izvještavanja javnosti potkopavaju prosjek pa se onda prave nevješti

 

jer pošteno govoreći, prosjek bi trebalo računati od obznane najširoj javnosti jer to je meritum. jer to što će za koji tjedan biti obznanjeno u pozivu na gsk je totalno irelevantno

Na ovaj mail (potrosaci@hanfa.hr) sam slao “kuhinju”na DLKV…odgovorili su mi da su upoznati sa slucajem i da prate situaciju i bla bla bla…i to je to ..

 

Rastimo zajedno...

hvala kolega. bit će iskorišteno

 

ni ja nemam neke iluzije, ali jedan-dva mejla ništa ne košta

 

ovo smrdi na manipulaciju – tjednima prije pustiš bubu a onda se pereš zakonom, kao zakon kaže

 

bilo kako bilo, i moram i hoću da ostanem. ako turci hoće kupiti, znat ćemo miimum po koliko su oni platili pa onda tko hoće može i van burze prodati

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Hoće li država dopustiti povlačenje Petrokemije s burze?

Nazalost najvjerojatnije je sve dogovoreno sa drzavom.

Ne komentirate dopunu odluke o povlačenju dionica.

Nakon dva dana sjetili su se da bi trebali dati ovlasti Upravi za stjecanje vlastitih dionica???

Kupovali bi vlastite dionice, ali su prvo objavili da bi povukli dionice s burze!!!

ppd – puni ko brod, a oči bi ti izvadili za 10 kn. fuj

 

mogu raditi to što rade, ali moje dionice su moje dionice. ako država glasa za, ide prodaja pa ćemo znati po koliko turcu ilaze.  sigurno ne misle iskrcati milijarde bez ozbiljne vizije

 

ako država glasa protiv, još bolje – svi mogu prodati turcima, a mogu i ostati jer turci kupuju ne bas slucajno sad kad je ptkm pod pritiskom plina. al neć uvijek biti tako

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

investimir, 10.01.2022. u 11:17

ppd – puni ko brod, a oči bi ti izvadili za 10 kn. fuj

 

mogu raditi to što rade, ali moje dionice su moje dionice.

super ti ide tjeranje inata…a cijena sve niže

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

moje mišljenje je da je sve ovo odrađeno kako bi se dionica maknula  s burze pa da kupac ne mora ići na javnu ponudu malim dioničarima, a paralelno s time cijena će se rušiti prema nominali od 10 kn i to je konačni cilj jer država i njeni sateliti skupa s terra-om drže blizu 95% i onda će napraviti istiskivanje po nominali i adio ptkm i mali dioničari…..

New Report

Close