PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“Problem” je sto se proizvodi proizvod koji sve manje i manje treba ..Kolega poljoprivreda postaje in ..Svi traze komadic zemlje da ga obrade i zasade nesto .. Drzava je shvatila neke stvari da tercijalna industrija nije zabadave nazvana tercijalnom i da se snaga stvara primarnom i sekundarnom a “zabava..relaksacija..sport ” su samo nadogradnja.

Svu tu zemlju treba s necim prihranit…”njegovat”..itd..tako da se netreba brinut hoce li cijen aplina bit plus ili minus..Vazno je da raste potraznja za proizvodom koji proizvodite.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

diokidina, 04.05.2020. u 10:18

Zar nije realna cijena od 100-150kn u odnosu na poslovanje.

Puno pricate o cijeni plina, sta ako, sto kad,… Cijena plina ce biti na ovima razinama do kraja godine. Sto ce bit slijedec godine cemo vidjeti. Poslovanje ce se voditi i na vecim cjenama plina, ali normalno ne uz ovaku dobit.

100 ozda moze, ali nategnuto

 

150 nema veze s mozgom

 

valjda i dalje vrijede neki prihodi, neke marže i neka dobit. zahvaljujući niskoj cijeni plina, to sada jako lijepo izgleda, i vjerojatno će godina biti rekordna. ali ne može plin biti 1 euro niti rbitda marža može biti 60, a neto profitna 40. to ima samo u prostituciji i trgovini drogom

 

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Iz iscitanih poruka vidim da je mnogima preriskantno kupovati na ovim cijenama, a kad dođe do 100,tada ce im bit sigurnije. Uvik ista se prica ponavlja.

Petrokemija ima dovoljno veliko tržište za razvoj. Zbog velike mase i volumena, transport je značajna stavka u finalnoj cijeni proizvoda, pa je očito da Petrokemija ima konkurentsku prednost u tome što je smještena u centru poljoprivredne regije i da u radijusu od barem 400 kilometara nema značajnije proizvodnje mineralnih gnojiva.

diokidina, 04.05.2020. u 10:18

Zar nije realna cijena od 100-150kn u odnosu na poslovanje.

ajde izračunaj i napiši:

1. kolika je TK petrokemije na ovoj cijeni od 80 kn?

2. kolika bi bila na visokih 100 kn?

kolika bi bila na nebuloznih 150 kn?

 

čekamo….

 

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Na 100 kn TK 5.5 mlrd..Na EBITD od 550 mil kn

EPS 10 kn

P/E 10

 

Nebuloza za tvrtku koja ostvaruje dobit od 550 mil kuna , ima EPS 10 trziti se na P/E 10 ?

 

Pozdrav

 

svi smo mi Crobex

Lucijan, 05.05.2020. u 12:31

Na 100 kn TK 5.5 mlrd..

petrokemija da vrijedi 5,5 milijardi kuna??!

kao što rekoh, za mene je to nebuloza, ali ne daj se ti smetati nego samo oderi po asku 😆

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Nije vazno ni sta vi mislite ni sta ja mislim..vazno je jedino koliko ce ostati zaradjeno novaca na kraju godine.

Ako dobit bude cca 500 mil kuna ..100 kn je vise nego fer ..ako budu u minusu i kuna je previse.

 

Kad bi se znalo tko ce bit u pravu svi bi na burzi bili bogatasi

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/nije-ih-omeo-virus-istrazili-smo-kako-je-petrokemija-iz-kategorije-otpisanih-usla-medu-odlikase-foto-20200505

PLIN PAO ISPOD 6. LUUUUUUUDILO

 

SADA JE DVIJE TRECINEN JEFTINIJI NO U KV 2 2019.

 

ovo ce biti ludilo od kvartala, imat ce neto profitnu marzu iznad 25 posto – oko 100 milja dobti ns 450 milja prihoda

 

u pola godine četvrt milijarde kn – ludilo

 

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

investimir, 19.05.2020. u 16:18

PLIN PAO ISPOD 6. LUUUUUUUDILO

 

SADA JE DVIJE TRECINEN JEFTINIJI NO U KV 2 2019.

 

ovo ce biti ludilo od kvartala, imat ce neto profitnu marzu iznad 25 posto – oko 100 milja dobti ns 450 milja prihoda

Nije to baš tako sjajno kako izgleda bar dugoročno. Cijena plina sigurno će ići gore i dibit će padati. Možda veću 3 ili 4 kvartalu a nagodinu sigurno. Ova cijena je i više nego korektna možda malo i previsoka jer je već skočila 500% u par mjeseci. Po današnjem prometu vidi se da i nije previše zanimljiva dugoročnim ulagačima. Jer zašto sada plaćati 80 ili 100 kn i kad plin poskupi i dobit padne prodavati po 50 ili manje. Budućnost se ulaže u cijenu a za PTKM budućnost i nije tako sjajna kao za neke druge dionice koje za razliku od PTKM imaju jednu lošiju godinu i ostale odlične dik će PTKM imati jednu odličnu i ostale prosječne. Zbog toga su investitori danas uložili 300 puta više u RIVP nego u PTKM. JER RIVP ima perspektivniju budućnost

u pola godine četvrt milijarde kn – ludilo

 


 

Imamo i dva nova u TOP-10.

New Report

Close