PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

150 milja natukli u kv 1 dobiti.

 

davno je nenad govorio – ovo je tvornica novca. ali sindikati ga zatukli u crnu zemlju

 

dok jednima ne omrkne, drugima ne osvane – uz ovakve cijene plina, ptkm može natući 400 milja dobiti u godinu dana. frapantno.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

https://zse.hr/UserDocsImages/financ/PTKM-fin2020-1Q-NotREV-N-HR.pdf

Ovo ce bit top dionica u ovoj godini.

kretanje ljudi stane na prvi šušanj, ali kretanje roba izgleda ome ne – jesti se mora

 

perverzno je, ali istinito – što due korona bude trajala, ptkm će vieše profitirati – s jedne strane potražnja će rasti jer će hrana postajati sve važnija i skuplja, s druge strane nafta i mali brat plin ne mogu nego biti jeftini kad auti, vlakovi, brodovi i avioni stoje.

 

dok jednom ne omrkne, drugom ne osvane

 

Petrokemija: Neto dobit skočila gotovo sedam puta

 

https://www.seebiz.eu/tvrtke/petrokemija-neto-dobit-skocila-gotovo-sedam-puta/231040

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

https://www.seebiz.eu/tvrtke/petrokemija-neto-dobit-skocila-gotovo-sedam-puta/231040/

Skočila je i cijena sedam puta! 🙂

amarananab, 30.04.2020. u 13:06

Skočila je i cijena sedam puta! 🙂

Izvještaj je već ukalkuliran u cijenu jer su neki imali povlaštene informacije i podigli cijenu prije zvsničnog izvještaja. Pa nema dugo je bila 45kn.i ova cijena od 75 je ok za ovo izvješće. Jer drugi dio godine sigurno neće biti ovako niske cijene plina pa će i dobit biti sigurno manja.

@zoro

Jeli i prosla godina po tebi kalkulirana u cijeni?!

cijena plina je 7-8 eura, prihodi će bitoi oko 450 milja

 

izračunaj sam koliko će to biti akop su uz cijenu plina od 11 eura natukli 150 milja na 560 milja

 

još 130 milja dobiti u kv 2. zvuči suludo, al

i suluda je i cijena plina. a bome uprava ptkm nije luda bar mi se ne čini po ovom izvješću

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Prije su “palili lovu”, a sada pale jeftin plin i “stvaraju lovu”! 🙂

investimir, 30.04.2020. u 21:37

cijena plina je 7-8 eura, prihodi će bitoi oko 450 milja

 

izračunaj sam koliko će to biti akop su uz cijenu plina od 11 eura natukli 150 milja na 560 milja

 

još 130 milja dobiti u kv 2. zvuči suludo, al

i suluda je i cijena plina. a bome uprava ptkm nije luda bar mi se ne čini po ovom izvješću

investimir, 30.04.2020. u 21:37

cijena plina je 7-8 eura, prihodi će bitoi oko 450 milja

 

izračunaj sam koliko će to biti akop su uz cijenu plina od 11 eura natukli 150 milja na 560 milja

 

još 130 milja dobiti u kv 2. zvuči suludo, al

i suluda je i cijena plina. a bome uprava ptkm nije luda bar mi se ne čini po ovom izvješću

niko ne zna koliko će biti plin za mjesec dana.

Jer drugi dio godine sigurno neće biti ovako niske cijene plina pa će i dobit biti sigurno manja.

 

u kvart 1 – oko 11 eura

 

u kv 2 – 7 do 8 eura

 

za dalje ne znam, ali kvartal drugui je korona kvartal i tu plin može samo naniže, naviše ne može kad potražnja pada

 

cijene plina su sulude pa su i brojke sulude. nije normalno da ptkm ima neto profitna maržu od 25 posto i više. ali nije normalno ni da benzin košta 7, 5 kn, a evo košta

 

ptkm je privatna tvrtkA, ONI OVO NEĆE UPRSKATI SIGURNO. da su hep ili hrvatske vode, nimalo ne sumnjam da bi oni i ovo uspjeli uprskati

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

investimir, 30.04.2020. u 23:12

Jer drugi dio godine sigurno neće biti ovako niske cijene plina pa će i dobit biti sigurno manja.

 

u kvart 1 – oko 11 eura

 

u kv 2 – 7 do 8 eura

 

za dalje ne znam, ali kvartal drugui je korona kvartal i tu plin može samo naniže, naviše ne može kad potražnja pada

 

cijene plina su sulude pa su i brojke sulude. nije normalno da ptkm ima neto profitna maržu od 25 posto i više. ali nije normalno ni da benzin košta 7, 5 kn, a evo košta

 

ptkm je privatna tvrtkA, ONI OVO NEĆE UPRSKATI SIGURNO. da su hep ili hrvatske vode, nimalo ne sumnjam da bi oni i ovo uspjeli uprskati

Da li bi Mogla pasti potražnja za gnojivom u 2q zbog krize? S obzirom na sve ovo je realna cijena jer je ova dobit kao što sam rekao već ukalkulirana u cijenu. Ako gospodarstvo potone padaće i PTKM. HT je godinama imao dobit oko milijarde a cjena je stalno padala. Nema logike.

New Report

Close