PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Samo neka ruše, cijena plina i dalje ispod prosjeka 3.kvartala, bit će dobit još veća ovaj kvartal.

Petrokemiji su Q4 i Q1 najbolji kvartali i u njima ostvaruje slicne prodane kolicine i ukupne prihode. Q4 je prosjecno ipak bolji sto se prodaje tice.

Recimo konzervativno da ce prodaja u ovom kvartalu biti jednaka kao ona u prvom kvartalu ove godine oko 330 tisuca tona, recimo da ce ukupni prihodi biti jednaki.

U Q1 ove godine ostvarena je dobit od 54 miliona kuna (bez jednokratnih stavki). Prosjecna cijena plina je bila oko 20eura/MWh

Danasnja cijena plina je oko 30ak% niza, recimo konzervativno da ce prosjecno za 4. kvartal to biti oko 20% niza cijena plina nego u Q1 ove godine.

20% niza cijena plina je oko 50ak miliona kuna kvartalno. Imamo tu jos smanjenje izdataka za plaće (oko 20% ljudi manje) oko 6 miliona kuna kvartalno.

Dođemo konzervativno do oko 110 miliona kuna dobiti za Q4.

U slijedeca 2 kvartala Petrokemija bi mogla ostvariti dobit od oko 4-5 kuna po dionici.

biti će to vjerojatno još jedan dobar kvartal. Prirodno je za dionicu da se iskorigira, čitav market je podosta rastao zadnjih mjeseci pa je ovo jedna zdrava korekcija koja će vratiti dionice na neke razine koje su ponovno interesantne za kupnju. Odlično!

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Taman toliko da opravda cijenu od 40 kuna po dionici. Ne znam i dalje se divim svim onima koji su imali dovoljno dugo priliku prodati po 60 i više kuna a ostali su u poziciji. To mi je jednostavno neobjašnjivo da se netko toliko može vezati za određeno izdanje. Na ZSE-u i dalje vrijedi strogo pravilo, “uzmi pare i bježi”, pritaji se i čekaj neku drugu priliku a zaista ih ima dosta s vremena na vrijeme. Čak i najlošija izdanja imaju svoje vrijeme.

Opet mi nije jasno. Pa firma kvartalno moze raditi 100 milja kuna, eeeej. Koliko takvih ima u Hrvatskoj?…. ladno dam 50+ kuna za dionicu

Neki bi valjda htjeli kupovati po P/E od 5?!
E pa mislim da neće moći, i 50 kn je predobra kupnja s obzirom na rezultate!

@forumas
svi ti rezultati ugrađeni su debelo u rast cijene od 20 na 50 kn.kad vidiš kolika je TK petrokemije na ovim razinama,vidiš da je to preskupo i da bi realno dionica trebala biti u rangu 35-40 kn da bude u skladu s rezultatima

ignore: one

ovdje uvijek treba pozorno pratiti, float je nikakav. Tko bi rekao da se danas i jučer kupovalo i ispod 50 kn??

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ja, se nebi usudio kupit po 50, to što si pogodio danas neznaci da će isto biti i sutra

Na ovoj kapitalizaciji povećava se top 10. Očito da su mali koji su mislili izać izašli, a današnji skok je rezultat toga. S nestrpljenjem čekamo sutra;)

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Odlična reportaža o Petrokemiji danas u Jutarnjem.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Da, procitao sam clanak. Petrokemija, div koji se budi…

Ono sto se naglasava u tekstu je velicina tvornice. Tvornice koje je nastala u nekom drugom vremenu kada je sve rađeno za velika trzista. Ljudi koji su odrasli i vecinu zivota proveli u Hrvatskoj, ne mogu ni zamisliti velicinu tog postojenja jer takvih projekata u nasoj maloj drzavi vise jednostavno nema.

Ljudi ovdje ni ne mogu zamisliti da tvornica moze vrijediti milijarde kuna jer jednostavno ne razumiju velicinu i vaznost Petrokemije.

New Report

Close