PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


koliko dobro ce biti – dajte svoju procjenu

Obzirom da je povijesno gledano prodaja oko 25% bolja u Q4 nego u Q3 i cinjenicom da je prodaja veca na domacem trzistu (gdje je cijena veca), ocekujem oko 120-150 miliona kuna dobiti za Q4

Ovaj kvartal je premasio moja ocekivanja, a mislim i da nisam nerealan oko procjene za Q4.

Plin je jos uvijek jeftin a sada PTKM ima 3 dobavljaca od kojih moze kupovati plin i birati onoga koji je najpovoljniji.

Pa Vi ste maloprije napisali sve. Vidi se koliko je plin jeftiniji i to je to.
Ali i kad bi bilo poput ovog i to bi bilo više nego dovoljno jer su i ovi rezultati uistinu već impresivni.

ja sam dao svoju procjenu – prihodi i ebitda

dajte vi svoju

pa ce narod reci svoje

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


ja sam dao svoju procjenu – prihodi i ebitda

EBITDA ce biti veci od neto duga.

dok vi pišete, otklizala vam dionica…
bolje podmetnite leđa na kupnji kad ste tako sigurni u to što govorite

…neka proda tko hoce, kada nestane takvih i cijena ce gore. A posto free float nije veliki, to ce se dogoditi relativno brzo.

Danas je vec proslo oko 8 posto cijelog free floata.


Pa Vi ste maloprije napisali sve. Vidi se koliko je plin jeftiniji i to je to.
Ali i kad bi bilo poput ovog i to bi bilo više nego dovoljno jer su i ovi rezultati uistinu već impresivni.

Rezultati opravdavaju cijenu dionice od 35-40 kn…sve drugo je preskupo…Naravno trziste je druga prica..

Pozdrav

svi smo mi Crobex

I onda kad bi je vi kupili po 30, trebala bi opet na 60 ??!!
Treba zahvaliti svima navlakačima ovdje da se nakon najboljeg izvješća ikad, koje je prešlo čak svačija očekivanja, može kupovati po 10 – 15% nižoj cijeni!!



ja sam dao svoju procjenu – prihodi i ebitda

EBITDA ce biti veci od neto duga.
[/quote]

dakle, očekuješ ebitda u q4 od 150

o brazloži – koji prihod, koja marž<

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kolega LeoNT

Kakva su vasa ocekivanja vezano za cijenu dionice?
Sve je nekako krenulo s izjavom ministra gospodarstva, odzvanja negdje spomenuti iznos oko 100 kn

@starivuk

Jos nisam prodao dionice, znaci mislim da ce cijena ici gore. Koliko ce stvarno biti, nitko ne moze znati, ali cinjenica je da su okolnosti oko firme jako pozitivne i kao sto sada vidimo materijaliziraju se u rezultatima poslovanja.

Ocekujem da nakon sto nestrpljivi prodaju, cijena krene prema prema gore.

Mislim da bi se za 2 kvartala ministrove procjene mogle obistiniti…

Ma cijena je odraz nedostatka papira i spekulacije. Da se netko od većih vlasnika uključi u trgovinu cijena bi se vrlo brzo vratila na značajno niže razine. I to je najvažniji drajver koji privlači špekulante, a poboljšanje fundamenta je katalizator (Pospjesivac) spekulacije.

Pao interes za Petrokemiju. Još nijedna transakcija danas. Cijena plina raste.

https://www.cegh.at/en/exchange-market/market-data/

New Report

Close