PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A što bi onda kolega investimir rekli na rast DDJH, nakon blokade računa, štrajka radnika i lošeg izvješća??
I kažete da ovo ne treba ići preko 60?


Ovo je možda presedan (uz jučerašnjeg DDJH koji je rastao nakon što mu je blokiran račun), da cijena nakon izvješća koje je premašilo svačija očekivanja padne?!
Vidjet ćemo što će biti kad malo veći broj ulagača vidi da je izašlo ovakvo izvješće!

ne budi smijesan..ovo izvjesce sadrzano je vec u rastu sa 20 na 55 kn i vise ..pametni to znaju i danas prekaze u cash a ti kako hoces

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

Kad vam je cijena otišla s 20? Još prije prvog dobrog izvješća.
Sad kad su se zaredala jedno za drugim, svako bolje od onog prethodnog, mislite da bi cijena trebala na 20 ??!!

A što bi onda kolega investimir rekli na rast DDJH, nakon blokade računa, štrajka radnika i lošeg izvješća??
I kažete da ovo ne treba ići preko 60?

ja ne znam di bi treballo ici

imamo prihode
imamo ebitda marzu
imamlo dug
imamo cijenu plina

10 ebitda je sredina
8 ebitda je jefta
12 ebitda je skupo ali vrijedi

zato je sapn ispod 8, a rivp na 12

gdje spada ptkm to bas pretresamo

plin je ključ – oni neće omanuti, alinplin im gura ebitda marzu ispod 13 ili dize cak nqa 22 kao sad kv 3

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Plin će i dalje biti jeftin, odnosno sad je još jeftiniji nego u ovom 3. kvartalu, tako da će sljedeća izvješća biti još bolja, a pokazatelji još niži.

dajte link

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


dajte link

Central european gas hub ciji index PTKM navodi u svojim izvjestajima:

https://www.cegh.at/en/exchange-market/market-data/

Nema ovdje dugoročnih investitora osim onih koji to moraju biti a to su oni iz top 10.
Dionica je odradila veliki rast, FI nije razočaralo, a oni koji ne znaju što bi više s njom prodaju i kapitaliziraju dobit. 60 je uvijek bilo dobro za izaći za većinu koji su na vrijeme kupovali. Ostali će morati sačekati slijedeći kvartal.
Petrica mi je ove godine bio najbolji ubod , istina još nije kraj godine ali sumnjam da će nešto slično iskočiti u slijedeća 2 mjeseca.

Optima i Petrokemija su valjda dvije dionice koje su najviše
porasle ove godine, a za obje mislim da je rast bio opravdan.
Optima je porasla za čak 300%, a Petrokemija za
impresivnih 200%.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Ali sama spoznaja da će i godišnje izvješće biti još bolje nego ova dosadašnja je i više nego dovoljan razlog za daljnju zainteresiranost kupaca.
Kad vidimo kolika su izvješća podbacila, onda je ovo sada postala itekako zanimljiva dionica!

Ali sama spoznaja da će i godišnje izvješće biti još bolje nego ova dosadašnja je i više nego dovoljan razlog za daljnju zainteresiranost kupaca.
Kad vidimo kolika su izvješća podbacila, onda je ovo sada postala itekako zanimljiva dionica!

koliko dobro ce biti – dajte svoju procjenu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Pa Vi ste maloprije napisali sve. Vidi se koliko je plin jeftiniji i to je to.
Ali i kad bi bilo poput ovog i to bi bilo više nego dovoljno jer su i ovi rezultati uistinu već impresivni.

New Report

Close