PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Reklo bi se da netko štopa cijenu, vidjet ćemo dokle će moći, samo uzalud troši dionice.
Nakon ovakvog izvješća, uz očekivan još bolji ovaj 4. kvartal (budući da je plin još jeftiniji), ne znam tko bi prodavao ispod 60, a još prije nego se znalo da će izvješće biti ovako dobro je bila preko 65!!

Troškovi sirovina, potrošnog materijala i drugi materijalni troškovi su za 12% ispod razine I.-IX.2018. godine te iznose 1.014
milijuna kuna, uglavnom zahvaljujući nižem trošku prirodnog plina.

12 na milijardu je jako puno – otud dobit cijela

320 ebitda plus cijena plina 18 e mwh x 10

to bi po meni bili ziherica i prava cijena

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kako kaže kolega Investimir, sve je plin.
Sva dobit je od niže cijene plina. To je ok.
Time bi i izvješće bilo ok. Ali uz idealne uvjete i ovu brutalnu dobit, obveze su i dalje previsoke dok je EPS jako nizak. Oko 2.2kn po dionici, niti 3.7% na cijenu dionice.
Izvješće je dobro ali cijena dioncie je bila već previsoka i rast je odavne već odrađen.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.


izvjesce pokazuje da oni imaju uštedu od 140 milja na plinu i dobitv od 120

sve je plin

valja vidjeti na kojoj cijeni plina oni voze na nuli

i onda prateći plin, znat cemo gdje smo

Imaš cijene na burzi.
Vaš link …[/url]

Upravo zbog plina petrokemiji je potrebna visokoučinkovita kogeneracija – PTKM je najveći industrijski potrošač toplinske energije a uz to ide i poticaj-
Slično je i s biorafinerijom – za 100kt bioetanola treba i oko 350kt kukuruza a to je onda dodatno tržište.
I naravno uz biotanol idu poticaji.
Premijer je jučer dosta isticao taj sgment kao bitan u HR predsjedanju.
S takvim zaokruženim plinskim ciklusom mislim da bi petrokemija postala vrlo važan gospodarski subjkt šire od HR.

Čudi me Vlada tj Marić koji je kod prodaje ispustio taj potencijal.

Što se tiče vanjskih faktora, niža cijena prirodnog plina na Europskim tržištima imala je značajan utjecaj, djelomično kompenzirano
višim cijenama za naknade na emisije CO2. U usporedbi s istim razdobljem prethodne godine, nisu zabilježene nikakve značajne
izmjene cijena gnojiva.

plin je sve, oni će svoje odraditui

po koliko idde plin sad

srto kazu prognoz2e za ovu zimu i dalje

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ovo je možda presedan (uz jučerašnjeg DDJH koji je rastao nakon što mu je blokiran račun), da cijena nakon izvješća koje je premašilo svačija očekivanja padne?!
Vidjet ćemo što će biti kad malo veći broj ulagača vidi da je izašlo ovakvo izvješće!

Ovo je možda presedan (uz jučerašnjeg DDJH koji je rastao nakon što mu je blokiran račun), da cijena nakon izvješća koje je premašilo svačija očekivanja padne?!
Vidjet ćemo što će biti kad malo veći broj ulagača vidi da je izašlo ovakvo izvješće

ne razumijes ti izgleda burzu – ovo izvjesce je vec u cijdeni od 60 kn.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

A što je onda bilo u cijeni od 66 prije mjesec dana???

A što je onda bilo u cijeni od 66 prije mjesec dana???

burza skače – ili nadolje sapn 200 kn, a sad je 340, ili nagore kao ptkm 66

uzmite 66 kn, stavi u račun – po toj cijeni ptkm ima višu kotaciju od ht ili atgr

ako je to tebi u redu, ok

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

prihodi
q1 – 600-650
q2 -500
q3 – 500
q4 – 650

ebitda marža – 13,5 do 15
u q3 plin 30posto jeftiniji, ebitd< marza 22 realno - 15& 10x ebitda/ neto dug = 50 kn ako plin ostane jeftin, ovio ne valja - ebitda ce biti vise za 70-75 kn ako plin ide natrag na 18-20 eura, 50 kn to moze drzati ako lupam, ispravite me brojkama

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

racunica i dobit bi trebala biti pozitivna od sada pa na dalje.
Mislim da vecini nije jasno da petrokemija do nedavno nije uzimala plin na trzistu, nego joj je to odredivala interesna skupina, jeli (iz socijalistickog raja na zemlji, Jugoslavije – SR Hrvatske). Uz sve takve makinacije, transportne marze i sve ostale kombinacije su bile najvise u Europi, a razlozi za to su nevjerojatni (ekipa iz socijalistickog raja na Zemlji je to odredila). Tako da je godinama trajalo unistavanje firme da bi se ona nedavno prodala za nekakvu sicu, za novce kakve takva firma u trzisnim uvjetima, restrukturirana, zaradi u jedno tromjesecje.
O cijenu plina ce ovisiti dobit petrokemije, ali plina ima koliko god hoces, eko je friendly i dugorocne prognoze cijene su da mu sigurno nece rasti tipa 300 %, vec su te cijene u nekim normalnim gabaritima u ovisnosti o trzistu…

Petrokemija restrukturirana, ce imati dobit svako tromjesecje, u ovisnosti o plinu, ali nece biti u minusu.

p.s. mislim da se kolega @one iscudava kao kakvi socijalisti/komunisti ovo ono 😀 😀
firma kojoj je trzisna kapitalizacija sada koliko 4 milijarde kuna je prodana prije godinu dana za koliko, 300 milijuna kuna 😀
nista sumnjivo, sve ok 😀 😀

New Report

Close