PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što nije država koja ima vlastitu proizvodnju plina u visokom postotku kriva što se tvrtki isporučivao plin po cijeni uvoznog a ne domaćeg plina? Tu su kroz tu cijenu plina izvučene milijarde a to traje još od starih udbaško jugoslavenskih vremena. Sjetite se vila u Londonu

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Koja vlastita proizvodnja plina?

Tko ke vlasnik Ine? A ENI-ja?

Previše si čitao jedan blog gdje su ti očito glavu napunili kojekakvim glupostima. Čuj ovog Jugoslaveni…u kojem si ti stoljeću zapeo.

Ali najbolje sto Q3 Petrokemiji uopce nije neki udarni kvartal, dapace. Ako nas je Q3 izuo iz cipela, Q4 ce nas izuti iz gaca i carapa. 🙂

Onako odoka, izvjestaj je stvarno dobar:

“…bez jednokratnih stavki, neto dobit za prvih devet mjeseci 2019. godine iznosi 178 milijuna kuna”
“.. EBITDA bez jednokratnih stavki povećala se na 270 milijuna kuna..”
“Neto dug (1) društva Petrokemija umanjen je za 66% u odnosu na 30. rujan 2018. godine te iznosi 372 milijuna kuna.”
Tijekom I.-IX.2019. godine ostvarena prosječna kamatna stopa iznosila je 3,6 % godišnje.

itd, itd..

Ma sve je to lijepo, al dionica je skupa.

I nemoj o neto dugu molim te…. nakon pretvaranja stotina milijuna kuna duga u equity piše se o smanjenju neto duga… ja iz pristojnosti prema onima čiji je novac godinama pržen u PTKM to ne bih pisao.

PTKM je po mojem sudu vise spekulacija nego investicija. Kome se svidja nek ulaze, kome se ne svidja, nek ne radi to. I svi sretni i zadovoljni. Eto.

Cijelo ljeto smo govorili kakav je ovo bonbončić i preokret je bio samo pitanje vremena

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Kroz cijenu plina malverzacije traju od jugoslavenskih vremena, a nastavljaju se i kasnije jer je ista ekipa nastavila priču i dalje. Odakle Jaguštu vila u Londonu? To je stara priča. Iz prošlog stoljeća i tu smo zapeli u mnogim stvarima.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Javi se komisiji koja se bavi predmetima sukcesije država članica bivše Jugoslavije. Štoviše pošalji im svoje navode i popratnu dokumentaciju i zatraži od njih da provedu neovisnu istragu. I obavijesti ih da rezultate učine javno dostupnima pa možemo komentirati.

Nisam povjesničar niti kriminalist da bi se bavio takvim istragama.

Ova kako je neki od milja zovu čađara mora:

1. Napraviti projekt visokoučinkovite kogeneracije cca 2x200MW električno
2. Napraviti projekt biorafinerije cca 100kt bioetanola

To bi onda bila firma ajnc A.

I cijena padne??
Ovakvo dobro izvješće mislim nitko nije očekivao!

izvjesce pokazuje da oni imaju uštedu od 140 milja na plinu i dobitv od 120

sve je plin

valja vidjeti na kojoj cijeni plina oni voze na nuli

i onda prateći plin, znat cemo gdje smo

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

cijena pada jer je sentiment trenutno loš, puno dionica je raslo na krilima očekivanja izvješća i sad je sell on news na djelu. Neke dionice uopće nisu rasle jer se očekuju loša izvješća, tako da imamo to što imamo trenutno. Sljedeći mjesec dati će nam smjer kojim ćemo se kretati narednih mjeseci.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


sve je plin

Prosjecna cijena plina u 10. mjesecu je niza od one u 9. Nema naznaka da ce plin gore u skorije vrijeme, jednostavno ga je previse na trzistu.
Vjerojatno i slijedece godine na ovim razinama, mozda cak i malo nize.

New Report

Close