PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


nopr koliko unaprijedc ptkm nabavlja plin – 3, 6 ili 12 mj

tj kad ugobvara – da li sad plaća staru cijenu ili već sad kiupuje po 12-15 eura/MWh.

cijena plina se mijenja ovisno na cijeni na europskom spot trzistu:

“Cijena prirodnog plina vezana je uz tečaj EUR-a te kretanje cijene prirodnog plina na europskom spot tržištu.”

to je iz prospekta uvrstenja dionica od ove godine (inace, odlican dokument i valja ga prouciti):

https://petrokemija.hr/Portals/0/Dokumenti_Kompanija/Objave/ProspektUvrstenjaDionica.pdf

Nema ugovaranja dugorocne fiksne cijene plina na dugi period, nego je vezana za spot cijenu (spominje se CEGH u financijskim izvjestajima). Dobavljaci naravno na to stavljaju neku svoju marzu i izdaju racune Petrokemiji.


PBZ Croatia Osiguranje OMF kat. B počeo je rasprodavati dionice Petrokemije. Svi vi koji ste željni tih dionica narednih dana će te imati priliku utažiti te svoje želje. I to za sitan novac.


Toliko su me zasipali danas dionicama da jadan ne znam što ću.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.



PBZ Croatia Osiguranje OMF kat. B počeo je rasprodavati dionice Petrokemije. Svi vi koji ste željni tih dionica narednih dana će te imati priliku utažiti te svoje želje. I to za sitan novac.


Toliko su me zasipali danas dionicama da jadan ne znam što ću.
[/quote]
malo pričekaj… strpljen-spašen!



nopr koliko unaprijedc ptkm nabavlja plin – 3, 6 ili 12 mj

tj kad ugobvara – da li sad plaća staru cijenu ili već sad kiupuje po 12-15 eura/MWh.

cijena plina se mijenja ovisno na cijeni na europskom spot trzistu:

"Cijena prirodnog plina vezana je uz tečaj EUR-a te kretanje cijene prirodnog plina na europskom spot tržištu."

to je iz prospekta uvrstenja dionica od ove godine (inace, odlican dokument i valja ga prouciti):

https://petrokemija.hr/Portals/0/Dokumenti_Kompanija/Objave/ProspektUvrstenjaDionica.pdf

Nema ugovaranja dugorocne fiksne cijene plina na dugi period, nego je vezana za spot cijenu (spominje se CEGH u financijskim izvjestajima). Dobavljaci naravno na to stavljaju neku svoju marzu i izdaju racune Petrokemiji.

[/quote]

evo, ovo je pravi post

hvala leonu

e sad – je li pametnije ovako plivajuće ili potpisati na 1 god pa ili plus ili minus ovisno o rtzistu

sto kazu druhgi – npr struju nitko ne kupuje od dana do dana. plin ne znam

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

e sad – je li pametnije ovako plivajuće ili potpisati na 1 god pa ili plus ili minus ovisno o rtzistu

sto kazu druhgi – npr struju nitko ne kupuje od dana do dana. plin ne znam

Ovako ‘plivajuce’ je najvise fer prema kupcu (Petrokemiji) i u slucaju da cijena pada, kao sto je pala zadnjih pola godine, nema zapinjanja na prije dogovorenim (visljim) cijenama.

Opskrbljivac ima svoju marzu i vjerojatno je u plusu bez obzira na cijenu.



PBZ Croatia Osiguranje OMF kat. B počeo je rasprodavati dionice Petrokemije. Svi vi koji ste željni tih dionica narednih dana će te imati priliku utažiti te svoje želje. I to za sitan novac.


Toliko su me zasipali danas dionicama da jadan ne znam što ću.
[/quote]
A u silnoj strci oko zasipavanja, očito je netko umjesto prodajnog na kraju stisnuo kupovni nalog.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.




PBZ Croatia Osiguranje OMF kat. B počeo je rasprodavati dionice Petrokemije. Svi vi koji ste željni tih dionica narednih dana će te imati priliku utažiti te svoje želje. I to za sitan novac.


Toliko su me zasipali danas dionicama da jadan ne znam što ću.
[/quote]
malo pričekaj… strpljen-spašen!
[/quote]
O kolega Računovođa, pa kaj vi radite na Ptkm. Budite oprezni da ne bi na kraju nešto i zaradili tu.
Preporučam vam da odete na LRH, tamo vam fundamenti opravdavaju puno veću cijenu nego se trenutno trguje. Prilika života za vas!

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.




PBZ Croatia Osiguranje OMF kat. B počeo je rasprodavati dionice Petrokemije. Svi vi koji ste željni tih dionica narednih dana će te imati priliku utažiti te svoje želje. I to za sitan novac.


Toliko su me zasipali danas dionicama da jadan ne znam što ću.
[/quote]
A u silnoj strci oko zasipavanja, očito je netko umjesto prodajnog na kraju stisnuo kupovni nalog.
[/quote]
http://www.poslovni.hr/burze/petrokemija-29-mil-kuna-u-plusu-prihod-11-milijardu-355897 (:

Zanimljivo, imamo slicnu situaciju kao prije 3 mjeseca kada je jedan drugi mirovinac prodavao (istina na cijenama oko 18 kuna) prije izlaska FI.

Ovaj trenutni ima jos oko 10k komada za prodati.

btw. plin je dodatno pao sto je nevjerojatno obzirom na pocetak sezone grijanja:

https://www.cegh.at/en/exchange-market/market-data/

Ovaj pad cijene plina je Petrokemiji valjda dosao u najbolje moguce vrijeme i veliki je vjetar u leđa restrukturiranju i podizanju ove firme.

Za 3 tjedna financijski izvjestaj, pa cemo vidjeti.

da, jučer sam se ugodno iznenadio kad sam vidio koliko je prodao i koliko mu je još samo ostalo komada. To se riješi u jednom danu na jačoj likvidnosti. Na radaru mi je, skupljam.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Koliko sam skužio, prodavao je kad je pokušan proboj prema 50 kn,
Možda se treba malo povući prema dolje i čekati da prospe po bid-u

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

a ludila
fond ima još 12.000 dionica za prodati, a ekipa skida s aska!?

New Report

Close