PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@leont
a ima i dio koji si ispustio kod citiranja:

Komentirajući rezultate, gospodin Davor Žmegač, predsjednik Uprave, izjavio je sljedeće:
U prvom tromjesečju 2019. godine Petrokemija d.d. postigla je neto dobit od 22 milijuna kuna u odnosu na 79 milijuna kuna neto gubitka
ostvarenog u istom razdoblju prošle godine. Uspoređujući rezultate bez jednokratnih stavki, neto dobit za prvo tromjesečje 2019. godine[/u][/b]
iznosi 56 milijuna kuna[/u] u usporedbi s neto gubitkom od 41 milijun kuna u prvom tromjesečju 2018. godine. Jednokratne stavke ukazuju[/i]
na pozitivan učinak vrijednosnog usklađivanja obveza za naknade na emisiju CO2 od 23 milijuna kuna za prvo tromjesečje 2019. i
negativan učinak od 38 milijuna kuna za prvo tromjesečje 2018. godine, zajedno s rezerviranjima za isplatu otpremnina od 57 milijuna
kuna za prvo tromjesečje 2019. godine.
Volumen prodaje i struktura prodaje glavni su pokretači boljeg rezultata u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Naime, ukupni[/b]
volumen prodaje povećao se za 31% zahvaljujući dobrim rezultatima u Hrvatskoj i na regionalnim tržištima, dok se volumen prodaje[/i]
na spot tržištima smanjio. Rezultatu prvog tromjesečja dodatno je doprinijela neprekinuta proizvodnja od studenog 2018. godine.

…naravno, al treba znati da jedna lasta (jedan kvartal) ne cini proljece. 🙂

Osim toga, trenutna cijena dionice uopce nije povoljna. Trzisna kapitalizacija na ovih 18 kuna je oko milijardu kuna.

nakon privatizacije situacija se očekivano stabilizira i to je dobar znak… država je pazila samo da ne bude bunta i nikome nije davala otkaz dok je za poslovanje nije bilo briga…. privatnik višak radnika rješava bez puno buke pa bi ova godina fakat mogla biti godina preokreta k profitabilnom poslovanju… dionica za držati na oku

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

privatni gazda naspram države gazde

kamo sreće da je ovo privatizirsano davno prije

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


privatni gazda naspram države gazde

kamo sreće da je ovo privatizirsano davno prije

aha….šteta da nije bilo ranije…mislim da ipak nije prekasno da firma stane na noge, novi vlasnici jaki su igrači

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

čudno kako cijena nije jučer odreagirala na jako dobro izvješće? uljanik kad se kinezi dođu malo slikavati skoči jučer 40%, a PTKM ostane bez reakcije na 22 mil.kuna dobiti? svašta

Izvješće je odlično ali sam prodao kupljeno na 15.. samo zato jer uskoro dolaze milijuni dijonica na TK… da se ne desi Mucalo i usko željezničko grlo.

edit.. ipak će probiti 21 kn? Čestitke strpljivima. Ali očekujem pad u narednim tjednima.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Izvješće je odlično ali sam prodao kupljeno na 15.. samo zato jer uskoro dolaze milijuni dijonica na TK… da se ne desi Mucalo i usko željezničko grlo.

odakle ti taj podatak? znaš li koja je to točno količina?

šta nije ovo? https://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/NSNFbns2K9alYymQ5Fbw9w==.pdf

ne znam, možda sam neš krivo skopčao. Ako jesam isprike.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Taj upis dionica se već dogodio 9. travnja

Ipak je. Moje isprike. Pa iskeno, nije loše onda.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

taj dokap (450 milijuna kuna) je odrađen u trokutu Ina, PPD i država tako da te dionice nikad neće doći pojedinačno na burzu, jedino ako jednom budu išli cijeli paketi, ali sigurno to neće biti ispod 50 kn

New Report

Close