PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sada će mnogi jako se razveseliti kad umjesto 5 dionica na računu, budu svedeni na 1 dionicu. I onda no što su kupili prije par dana po 100 kn, BUDE IM VRIJEDILO OKO 10 KN JER NOVA cijena će gravitirati ka 10 kn zbog dokapa po 10 kn.

nEGO, DEČKI, D ASE VIS ENISTE MALO ZEZNULI – TREBALI STE KUPOVATI PO 2 KN, NE PO 20. jer 5 x 2 daje 10, ali 5 x 20 daje mallo više.

I onda je uvijek netko drugui kriv

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Meni nije jasna jedna stvar? dakle napraviš stotine miliona gubitaka u nadzornom odboru… i ne snosiš nikakve posljedice za to?
Ono ako posluješ sa dobiti i napraviš odličnu dobit kompanija te nagradi sa bonusom i to je logično…
ali ako je kontra? ukenjaš sve onda nema nikakve odgovornosti? koji bolesni ugovori i poslovanje, pa onda ti je svejedno jel minus 50 ili 500 miliona,, u biti bolje da si što više napravio, jer si sigurno nekome to pretočio

Da li se svim dioničarima smanjuje broj dionica 5x ili sam ja nešto krivo shvatio?Ako je tako onda su stari dionićari dobro popušili,jer ako jedna nova vrijedi trenutno 19kn onda jedna stara vrijedi 3.75kn

I netko kaže da ZSE nije dobar, a možeš dionicu koja trenutno vrijedi 2 kn prodati po 1.000% skupljoj cijeni !!??
I to s relativno dobrim prometom u odnosu kad je bila ispod 10!

Kolega investimir pa zasto ljudima kvarite raspolozenje ?!..A tako su se radovali kako im je vrijednost portfelja porasla..kako je drzava evo ipak nesto dobro napravila za dionicare..”narod”..kako zse zna vrednovat uspjesne..I sad im vi pokvarite raspolozenje !. Ma dajte molim vas pa bas ste neki .

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Kolega investimir pa zasto ljudima kvarite raspolozenje ?!..A tako su se radovali kako im je vrijednost portfelja porasla..kako je drzava evo ipak nesto dobro napravila za dionicare.."narod"..kako zse zna vrednovat uspjesne..I sad im vi pokvarite raspolozenje !. Ma dajte molim vas pa bas ste neki .

Pozdrav

ja sam za to da ljudi zarade jer to na nasusno treba na ovoj burzi.

Ali ne razumijem kako netko misli zaraditi radeći protiv zdravog razuma i zdrave logike. ČAK I DA NEMA SPAJANJA, ČAK I DA JE SVE OK, KAKVOG SMILSA IMA KUPITI DIONICU PO 20 KN KOJA JE ISTI DAN DOKAPAN PO 10 KN.

Ako je dionica dobra, ajde onda 14 ili uvrh glave 15 kn. ali ako je dionica u pobelmima, kakve logike ima platiti nesto 100 psoto skuplje nego veliki investitori. u ovom slučaju 1000 posto skuplje jer uskoro ce od 5 nastati jedna dionica.

Mislim da će i sutra biti isto – dzaba ljudima govoriti – neki vide vrijednost u tehnici, neki u petrici. i tu pomoći nea

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kupio jutros 900 na 15, prodao na 17 nakon cijelih 6 minuta čekanja…….i mislim si, kako sam super okrenuo lovu na brzinu i malo ublazio gubitke proteklih dana…….kad ono majstor potegne opet do 20……..:)



Kolega investimir pa zasto ljudima kvarite raspolozenje ?!..A tako su se radovali kako im je vrijednost portfelja porasla..kako je drzava evo ipak nesto dobro napravila za dionicare.."narod"..kako zse zna vrednovat uspjesne..I sad im vi pokvarite raspolozenje !. Ma dajte molim vas pa bas ste neki .

Pozdrav

ja sam za to da ljudi zarade jer to na nasusno treba na ovoj burzi.

Ali ne razumijem kako netko misli zaraditi radeći protiv zdravog razuma i zdrave logike. ČAK I DA NEMA SPAJANJA, ČAK I DA JE SVE OK, KAKVOG SMILSA IMA KUPITI DIONICU PO 20 KN KOJA JE ISTI DAN DOKAPAN PO 10 KN.

Ako je dionica dobra, ajde onda 14 ili uvrh glave 15 kn. ali ako je dionica u pobelmima, kakve logike ima platiti nesto 100 psoto skuplje nego veliki investitori. u ovom slučaju 1000 posto skuplje jer uskoro ce od 5 nastati jedna dionica.

Mislim da će i sutra biti isto – dzaba ljudima govoriti – neki vide vrijednost u tehnici, neki u petrici. i tu pomoći nea
[/quote]
Ovo nije prvi put da gledamo ovakvo inteligentno investiranje. Vjerojatno se troši tuđi novac na svoje dionice. Što drugo može bit? Zašto se u novinama ne pojavi veliki naslov s pitanjem kojeg si postavio pa nek investitori objasne svoju logiku da i mi nešto naučimo. Hoće, kad ljudima pukne film i kad poraste broj članaka u crnoj kronici.

Ne mogu reći da mi je jasno što se događa, sjećam se da sam imao n dionica, da su mi to smanjili na n/3 dionica (jer su u naše ime odlučili da dobavljači energije ni u kom obliku neće snositi odgovornost za gubitke u kojoj su troškovi energije i repromaterijala 75%, a oba najveća dobavljača energije napravila su dubinsku analizu tvrtke još par godina ranije, tako da su jako dobro znali kome prodaju i kolika je vjerojatnost naplate :rofl:) i da su u jednom trenutku najavili da će mi broj dionica smanjiti na n/15 (to sam vidio na ovom forumu).

Toliko me više nije briga da nisam niti otišao pogledati koliko mi trenutno piše da imam dionica (možda je već n/15?).

Reći trguje li se sad “čitavim” dionicama (odnosno n/3 jer je to već proknjiženo) ili “novopodijeljenim dionicama” (n/15) … e, to vam je za mene trenutno viša matematika. U svakom se slučaju pridružujem ovima što se čude kako nešto što ne vrijedi gotovo ništa može na burzi imati (nešto) veću vrijednost, ali već smo odavno naučili da u Hrvatskoj ne vrijede (ni) zakoni koji štite od malverzacija na burzi pa …

Ali, kao što rekoh, više me nije niti briga (već sam uračunao da je izgubljeno sve).

Da bilo bi zanimljivo videjti tko je kupovao, prodavao…i koliko se prebacuje između privatnih i fondovskih pozicije 🙂

Na jednoj drugoj dionici se tako iskipavalo tjednima iako su tada pokazatelji te dionice bili dosta dobri dok se nije javno na blogu pojavila mogućnost da se priupita tko je i zašto prodavao. Istog trena je iskipavanje prestalo. Gledajući to nisam mogao vjerovati.

Spajanje dionica nije jos proknjizeno ..

Temeljem točke 12. Odluke Glavne skupštine o pojednostavljenom smanjenju temeljnog kapitala
Društva spajanjem dionica radi pokrića gubitaka i prenošenja sredstava u rezerve kapitala od 9. srpnja
2018. godine („Odluka o smanjenju temeljnog kapitala“), Društvo će podnijeti prijavu za upis Odluke o
smanjenju temeljnog kapitala u sudski registar Trgovačkog suda u Zagrebu. Nakon upisa smanjenja
temeljnog kapitala u sudski registar Trgovačkog suda u Zagrebu, temeljni kapital Društva iznosit će
100.287.010,00 kuna i bit će podijeljen na 10.028.701 nematerijaliziranih redovnih dionica koje glase
na ime, svaka u nominalnom iznosu od 10,00 kuna. Temeljni kapital Društva bit će smanjen s danom
upisa Odluke o smanjenju temeljnoga kapitala u sudski registar Trgovačkog suda u Zagrebu, o čemu
će Društvo pravovremeno obavijestiti javnost””

Kad bude ..bit ce tko zadnji magarac..”pojednostavljeno ”

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/WTobue4bmu1BhCbUxykDIA==.pdf
Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close