PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.zse.hr/default.aspx?id=81330

"INA d.d. obustavlja opskrbu prirodnim plinom
Sukladno odredbama Zakona o tržištu kapitala i Pravilima Zagrebačke burze, obavještavamo
da će Ina d.d. sutra, 18. siječnja 2018. obustaviti opskrbu prirodnim plinom Petrokemiji d.d.
zbog problema s naplatom dosad isporučenih količina.
Uprava Društva je uz suglasnost Nadzornog odbora poduzela operativne mjere kojima je
osigurala da drugi dobavljač prirodnog plina Prvo plinarsko društvo preuzme isporuku svih
potrebnih količina prirodnog plina za nesmetani rad tvornice u narednom razdoblju od sedam
dana.
Proizvodnja i isporuka mineralnog gnojiva će teći nesmetano u količinama i dinamici kako je
dogovoreno s kupcima. Isto tako osigurane su i ostale sirovine za podmirenje proizvodnje.
Uprava će tijekom slijedećih sedam dana dati nove informacije oko stanja u Društvu."

INA out PPD in..na 7 dana..Nakon toga ?

Pozdrav


Mislim kakve su to g.luposti da će INA preuzeti PTKM.
Pa PTKM je bila u vlasništvu INE prije nego ju je onaj Jurčić uzeo.
Sada kada su je uproprastili i pokrali, dali bi je INI da plati račune.

Gospodo INU ne zanima PTKM.
Samo nam platite odmah isporučeni plin.
Za SVE ostalo se obratite ministru Vrdoljaku i HEPu koji je pokrao INU za 600 miliona kuna kod otimačine Ininog plina od strane HEPa.

Pa kad je HEP glavni distributer plina zašto ga ON ne isporuči PTKM?

Lopovska posla.

A sposobnost sadašnje Uprave je na nivou,

Ako nam osigurate besplatni plin mi ćemo moći proizvoditi dalje. Valjda.

Grrrrrr.

sada je očito svima i ovdje jasno da plin godinama dolazi iz podzemlja, dobro da i ranije nije došlo do eksplozije,
koliko su ono mirovinci ovdje spušili, nadam se da ministar Marko neće i ovdje reći da nije bilo gubitaka

Kad nađu rješenje za obustavu isporuke plina onda će im obustaviti isporuku struje a nakon toga vode.
Sreća pa je zrak za visoke peći besplatan inače bi im obustavili i isporuku zraka.
Leglo uhljeba, mutikaša, i ljigavaca svake vrste. Sisanje države do iznemoglosti. Države koja je čini mi se dionicama Končara garantirala za njihove kredite.

Dobro je, dogovor je postignut, sve ide normalno dalje!
To je sve samo zato jer se oteže s dokapitalizacijom, tako da što se prije ona riješi to se ide k normalizaciji poslovanja, a onda ćemo vidjet kolika će biti fer vrijednost dionice.
Trenutna cijena nije nimalo loša kad se riješe ti problemi.

Bez brige budite ništa ovdje neće propasti, doći će ppd i biti spasitelj ne samo PTKM već i cijelog grada Kutine, Plinacro će smanjiti cijene transporta plina, a Vrdloljak će biti kormilar na Titaniku dok ne naiđe na santu…

Samo da se državi i svima nama riješiti Petrokemije i da bilo tko drugi preuzme odgovornost za ovu spalionicu para.

Ignore: KressoM, delux

Napisao sam prije godinu dvije ,petrokemija ima puno materijala za reciklažu,zato rastaviti i prodati pod staro željezo jer samo tako nešto vrijedi.Sada vidimo Popijača koji je dobar strateg i ekonomist,puno priča a koristi nikakve,bit će zapamćen kao još jedan Kradezeovac koji je pokopao nekad uspješnu firmu.

Đuro stručnjak gnoji u Temi dana, dobro mu ide,
traži 350mil, za loženje

Kakav majstor.
Stvarno zastrasujuce.
On proizvodi, on izvozi, on sve…
Samo je zaboravio reci koliko novaca spaljuje.
Po ubrzanom kursu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ni svoju plaćicu ne spominje, ložači zimi znaju dobro zaraditi

Ja sam ugasio televiziju, negledljivo proljevanje gluposti. Ispričao je sve, osim ko će nam vratit penzije koje su likovi skurili.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

dobra vijest ua vas – etrokemija nije najgoro spalioničar novca – uljanik im dahće za vcratom

Premda je knjiga narudžbi bila podloga za optimizam, rezultati poslovanja već su tada bili alarmantni. U 2014. pulska grupacija zabilježila je konsolidirani gubitak od čak pola milijarde kuna. Da stvar bude gora, revizorska kuća PwC u komentaru financijskih izvješća izrazila je sumnju u realno iskazivanje 570 milijuna kuna prihoda po osnovi državnih potpora, kao i mogućnost naplate iskazanih 170 milijuna kuna potraživanja od kupaca.

Nažalost, tako katastrofalni rezultati nisu bili dovoljno upozoravajući za uzbunu. I u naredne dvije godine gubici su se nastavili gomilati, tako da su krajem trećeg tromjesečja 2017. nadmašili vlasnički kapital za čak 220 milijuna kuna, a dugovi su narasli na 3,76 milijardi kuna. Krajem godine postalo je svima jasno da je pulski div na koljenima. Kako bi zadržala socijalni mir Vlada je ponudila jamstvo za spasonosni kredit, koje je danas odobrila i Europska komisija.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close