PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Malo je vjerojatno da 8,2 milijuna m2 zemljišta danas vrijedi samo 48m kuna ili da 650.000 m2 raznih građevina s infrastrukturom vrijedi 210m kuna! Pa po toj cijeni ne možeš ni seoski kokošinjac na otvorenom napraviti.
Košta te više od 350kn/m2, a toliko je procjena da vrijede građevine Petrokemije.

sjećam se tvojih istovjetnih procjena i na DIOK-iu pa svi znamo kako je to završilo
[/quote]

Misliš da bi i Petrokemija mogla završiti u Turskoj!
http://www.dioki.com.tr/en/

Ja sam 100% uvjeren da neće kao što sam uvjeren da su ponuđači imali priliku upoznati se s stvarnim brojkama glede vrijednosti komapnije!

govorim o tvojim procjenama imovine DIOKI-a za koju si također izbacivao ovakve velebne brojke…i što je bilo od svega na kraju?

Ignore: KressoM, delux


govorim o tvojim procjenama imovine DIOKI-a za koju si također izbacivao ovakve velebne brojke…i što je bilo od svega na kraju?

Moje procjene su bile vezane za 2 strateška uvjeta.

1. Da DINA dobije plin što je i bilo predviđeno planom razvoja plinske mreže ali je onda netragom nestalo i do danas nije napravljen priključak
2. Da se realizira projekt LNG terminala za koji je izdana i Lokacijska dozvola ali također nije realizirano, navodno zbog promjenjenih okolnosti na tržištu ali najvjerojatnije zato što vlada nije nikada ušla u projekt koji je i tada kao i danas strateški ne samo za RH nego i za dobar dio Europe.

Za ostalo u svezi Petrokemije jedini mjerodavni za procjenu imovine biti će oni čije su OBVEZUJUĆE ponude na stolu CERP-a.

Da li može netko objasniti – ZAŠTO JE BROJ DIONICA PTKM – na mom portfelju – podijeljen
na 3 – ???? sa prosječnom cijenom od 6.6 kuna / ako se podijeli na 3 /?

I ZAŠTO O TOME NITKO NIJE POSLAO NIKAKVU OBAVIJEST OD STRANE BROKERA ?

i zašto je stanje trgovanja 0 …???

Pa, kakav je to način poslovanja ….JA SAM ULOŽILA 100 – nečega , da bi mi se oduzela 2/3
vrijednosti ulaganja i ostalo mi je samo 1 /3 vrijednosti – ???

Pa, jeste li Vi normalni? Nestao mi je novac s računa portfelja ! / Tj dionice u vrijednosti od
2/3 novca !/.

LUĐACI!

AKO SMO SMANJENJEM KAPITALA – POKRILI SVE GUBITKE LOPOVA KOJI SU TAMO SVE POKRALI-

ŠTO ĆE MI SAD NOVI ULAGAČ? Da dođe na saniranu firmu ???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ovo je zrelo za čistu tužbu.

Pa, ne može Zagrebačka burza pustiti trgovanje dionicom na cijeni od 20.00 kuna… ..a zatim,

dva dana nakon toga – INTERCAPITAL izvrši smanjenje broja dionica na računu po cijeni …koja nema
blage veze s vezom …..sve svede na 1/3 broja dionica….i to po cijeni – BEZ TRGOVANJA
Naime, po izvješću portfelja i pregledu trgovanja- DANAS NIJE PROŠLA NITI JEDNA TRANSAKCIJA.?!

ZAŠTO INTERCAPITAL obavijest nije poslao PRIJE – nego je smanjio broj dionica za 2/3 ????

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Brokeraj ti je samo proveo odluku uprave!

La vita e bella!

Što se ovdje zapravo desilo, nemam ptkm ali me zanima i lijen sam. ako netko može u par crtica. zašto je cijena 20 kn a do jučer je bila 9?

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Cemu galama miami !!??

Sve su to dionicari vecinom glasova odobrili..Nista nije nelegalno ni po zakonu…Vas problem sto ste novce tu ulozili..nitko vas to nije silio..

“Petrokemija d.d. održala je 11. listopada 2017. godine, u sjedištu Društva, sjednicu Glavne
skupštine na kojoj je bilo prisutno 11.213.856 glasova ili 87,12 % od ukupno 12.871.180
glasova.
Na Glavnoj skupštini donesene su sljedeće odluke:
• Odluka o pojednostavnjenom smanjenju temeljnog kapitala Društva spajanjem
dionica (točka 2. Dnevnog reda)
• Odluka o izmjeni Statuta (točka 3. Dnevnog reda)
sukladno prijedlozima odluka objavljenim uz Ispravak Poziva na navedenu Glavnu skupštinu
objavljen 1.9.2017. na Internet stranicama Zagrebačke burze, HINA-e i Petrokemije d.d., u
Službenom registru propisanih informacija (Hanfa) te na Sudskom registru.
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/VokL3JKM6t6ktChUIPg6iQ==.pdf

Pozdrav

svi smo mi Crobex

@Miami

Nije baš da mi se da ulaziti u raspravu, ali ti mogu reći da nisi u pravu što se tiče Interkapitala.
Ako je netko dioničare *ajebao, kasko ti kažeš, onda je to Uprava i njihove odluke, ali oni imaju pokriće u glasanju na skupštini.

La vita e bella!

Za one koje zanima objašnjenje:

PETROKEMIJA d. d. – smanjenje temeljnog kapitala
25.10.2017
Poštovani,

na temelju čl. 89. a u svezi s čl. 90. st. 2. Pravila Središnjeg klirinškog depozitarnog društva d. d., čl. 583. Upute Središnjeg klirinškog depozitarnog društva d. d. (dalje: SKDD) i rješenja br. Tt-17/39155-2 koje je 17. listopada 2017. godine donio Trgovački sud u Zagrebu, a koje je provedeno u sudskom registru, obavještavamo vas da će SKDD 30. listopada 2017. godine u odnosu na društvo PETROKEMIJA d. d., Kutina, OIB 24503685008 (dalje u tekstu: Društvo) u svom informacijskom sustavu provesti upis smanjenja temeljnog kapitala spajanjem dionica uz isplatu.

Društvo je na Glavnoj skupštini održanoj 11. listopada 2017. godine donijelo odluku o smanjenju temeljnog kapitala s iznosa od 386.135.400,00 kn za iznos od 343.231.470,00 kn na iznos od 42.903.930,00 kn, smanjenjem pojedinačnog nominalnog iznosa redovne dionice PTKM-R-A s iznosa od 30,00 HRK na iznos od 3,333 HRK uz istovremeno spajanje redovnih dionica prema omjeru spajanja 3:1, na način da će 3 (tri) redovne dionice pojedinačnog nominalnog iznosa od 3,333 HRK biti spojene u 1 (jednu) redovnu dionicu oznake PTKM-R-A pojedinačnog nominalnog iznosa od 10,00 HRK.

Dioničarima kojima nakon obračuna prava na računima vrijednosnih papira neće biti upisan broj dionica koji je višekratnik broja 3 (tri), broj dionica će biti umanjen na prvi sljedeći manji cijeli broj koji podijeljen s brojem 3 (tri) daje cijeli broj novih uz istodobnu obvezu Društva da takvim dioničarima, svakom od njih, isplati razliku u novcu u iznosu od 15,21 HRK za svaku dionicu za koju je broj dionica upisan na računu vrijednosnih papira bio umanjen.

Zadnji dan trgovanja s postojećih 12.871.180 redovnih dionica oznake PTKM-R-A za koje se namira obavlja u SKDD-u je 25. listopada 2017. godine, prvi dan trgovanja s novom količinom, tj. s 4.290.393 redovnih dionica oznake PTKM-R-A za koje se namira obavlja u SKDD-u je 26. listopada 2017. godine.

Temeljni kapital Društva nakon provedene korporativne akcije smanjenja temeljenog kapitala spajanjem dionica uz isplatu upisan u informacijski sustav SKDD-a iznosit će 42.903.930,00 HRK i bit će podijeljen na 4.290.393 redovnih dionica na ime oznake PTKM-R-A pojedinačnog nominalnog iznosa od 10,00 HRK.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

@miami, nije tebe zeznuo Interkapital. Vec si ti njih mogla, a i sebe, dovesti u neugodnu situaciju jer su reverse stock split / stock merge izveli s dva dana zakasnjenja. Mogla si prodati kolicinu koju u biti ne posjedujes na dan namire. Trebali su ti i prije smanjit kolicinu raspolozivu za prodaju. Gdje tu vidis da te brokerska kuca pravi budalom?!

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Bila je obavijest na burzi o zadnjem danu trgovanja sa starom kolicinom i prvom danu s novom kolicinom. Raspolozivu kolicinu su brokeraji trebali smanjiti prema obavijesti na zse. Dakle, dva dana prije namire. Na dan namire brokeraj mora namiriti prodanu kolicinu. Ako je netko od njegovih klijenata prodao vise nego ima na dan namire onda brokeraj ima problem prema SKDD. A i klijent prema brokeraju, jer vjerojatno ugovoroom jamcite da za ono sto zadate nalog imate pokrice.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close