PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po ovoj IZVANREDNOJ SKUPŠTINI DRUŠTVA – ispada -da imaju kupca…….

isključili su pravo upisa dionica svim postojećim dioničarima…pravo dokapitalizacije postojećim dioničarima,
i otvorili mogućnost kupnje dionica bez natječaja…

Što znači u praksi čl.351 st.1 toč.3 Zakona o tržištu kapitala …koja je to iznimka?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Po ovoj IZVANREDNOJ SKUPŠTINI DRUŠTVA – ispada -da imaju kupca…….

ma nego, kao što su imali i za VDKT…ma kako samo ubodeš sve te stečajuše?!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Zašto toliko dioničara sada prodaje dionicu ? To su ovi koji su kupovali na 9.50..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Zašto toliko dioničara sada prodaje dionicu ? To su ovi koji su kupovali na 9.50..?

vjerojatno su vidjeli novi gubitak u FI….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Mislim da se PTKM može preuzeti jedino preko duga, a tu su onda kandidati INA i PPD, sumnjam da će netko ponuditi novac, pri ovolikom dugu. Dakle po meni nema šanse da netko uplati pravu lovu za ovo.


Mislim da se PTKM može preuzeti jedino preko duga, a tu su onda kandidati INA i PPD, sumnjam da će netko ponuditi novac, pri ovolikom dugu. Dakle po meni nema šanse da netko uplati pravu lovu za ovo.

Mišljenja sam da Popijč sa satelitima to priprema za PPD, ali budući su prisutni i neki drugi renomirani evropski ponuditelji ne znam da će ići glatko.
U svakom slučaju, čim se prije preuzme od države gledat ćemo neke druge brojke…. što na računu što na TK.
Interesantno kako je tempirano vrijeme objave rezultata, mogućnost trgovanja _ otvaranja nloga sa razbijanjem dionice “3”
Danas se lupovalo i prodavalo po 6 kn (po starim brojkama)
Nije loše

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Fedor i Ing tipuju na Ppd i Inu. I ja isto.
Samo kad udju u to onda nema vise prodaje plina po astronomskim cijenama. Valjda ce onda svesti stvar u rentabilne okvire. I obvezatno najuritu bagru koja se nakupila tamo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Fedor i Ing tipuju na Ppd i Inu. I ja isto.
Samo kad udju u to onda nema vise prodaje plina po astronomskim cijenama. Valjda ce onda svesti stvar u rentabilne okvire. I obvezatno najuritu bagru koja se nakupila tamo.

derat će oni i dalje s cijenom plina dok ne iskvizaju sve ostale van iz PTKM i ne postanu jedini gazde unutra…tek onda će cijena plina pasti

Ignore: KressoM, delux

…..Nastavno na javno objavljeni Poziv za dostavu obvezujućih ponuda u dokapitalizaciji Petrokemije d.d., Društvo je do roka iskazanog u Pozivu i obavijesti o produženju roka za ponude zaprimilo obvezujuće ponude nekoliko zainteresiranih ponuđača.
Ponude potencijalnih investitora su dostavljene u Centar za restrukturiranje i prodaju i Ministarstvo državne imovine na daljnji postupak…….

Ja se ne bum štel mešat ali HEP, JANAF i Mirovinci su najbolji…………..

I od kuda nekom toliko hrabrosti da PROCJENJUJE sadašnju vrijednost kompanije? I koliko su sadašnji knjigovodstveni podatci TOČNI budući da su nastali kao rezultat tzv KUPONSKE privatizacije kada je enormno umanjivana vrijednsot komapnija za potrebe privatizacijskih fondova.

Tako je dugotrajna imovina Petrokemije 1998. bila 2.150.517.877,00 kuna a 2000. samo 1.301.574.720,14 kuna!
Zna li tko koliko te procjene danas drže vodu – u dvije godine otpisana vrijednost 850m kuna!

Aaaa, divote, sve djeljivo s 3, i jos na to nominala 10kn, i jos nitko ni to ne bude uzeo u dokapu![/i]

1. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 3.425.991 79,85%
2. AZ OMF kat. B 132.564 3,09%
3. ADDIKO BANK D.D./PBZ CO OMF – KATEGORIJA B 122.143 2,85%
4. Erste Plavi OMF kat. B 110.961 2,59%
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 42.237 0,98%
6. Privredna banka Zagreb d.d. 40.527 0,94%
7. HPB D.D./FOND ZA FINANCIRANJE RAZGRADNJE NEK 32.400 0,76%
8. Privredna banka Zagreb d.d. 11.204 0,26%
9. OTP BANKA D.D. 10.416 0,24%
10. PESEC ANTHONY JOSIP 10.046 0,23%

Gore navedeni Mirovinci su bili u sobi s povjerljivim podatcima – svatko tko je bio unutra dobro ZNA da tu nema nikakvog govora o negativnom kapitalu!

Malo je vjerojatno da 8,2 milijuna m2 zemljišta danas vrijedi samo 48m kuna ili da 650.000 m2 raznih građevina s infrastrukturom vrijedi 210m kuna! Pa po toj cijeni ne možeš ni seoski kokošinjac na otvorenom napraviti.
Košta te više od 350kn/m2, a toliko je procjena da vrijede građevine Petrokemije.


Malo je vjerojatno da 8,2 milijuna m2 zemljišta danas vrijedi samo 48m kuna ili da 650.000 m2 raznih građevina s infrastrukturom vrijedi 210m kuna! Pa po toj cijeni ne možeš ni seoski kokošinjac na otvorenom napraviti.
Košta te više od 350kn/m2, a toliko je procjena da vrijede građevine Petrokemije.

sjećam se tvojih istovjetnih procjena i na DIOK-iu pa svi znamo kako je to završilo

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close