PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/najvaznija-domaca-kompanija-u-plinskom-biznisu-o-velikom-poslu-s-rusima-dugo-smo-radili-na-tom-ugovoru-a-plin-je-samo-za-hrvatsko-trziste/6560718/

hoce PTKM imat kakve korisit od ovog ugovora?

sve ovisi o CIJENI po kojoj će prodavati plin petrokemiji, a o tome nema ni spomena

Ignore: KressoM, delux

https://www.vecernji.hr/biznis/akovacki-meteor-preuzima-badel-petrokemija-ocekuje-osam-ponuda-1195265


https://www.vecernji.hr/biznis/akovacki-meteor-preuzima-badel-petrokemija-ocekuje-osam-ponuda-1195265

8 ponuda hmmmm znaci da ima zainteresiranih



Hrvatska ako se dobro sjećam godišnje troši 2 mlrd kubika, a PTKM 25% hrvatske potrošnje. Trebala bi imati koristi.

Valjda HR troši 3 milijarde a PTKM oko 20%.
Ugovor je bolji od prethodnog jer se veći dio cijene formira po spot cijeni u CEGH.
Ali ni to nije neko tržište jer CEGH je sve ruski pli.
Uskoro LNG i Azerbaijan – e onda je PTKM na konju.

[/quote]

i ovu firmu si dosao pokopat?

bjeste ljudi, gdje sava dodje tu trava ne raste…

Vidim da ovdje više nema priše od smanjenju kapitala tj broja dionica za 2/3 ?
Zasad bi i to trebalo uzeti u obzir jer je jako izgledno da će to proći.
Bolje bi bilo kupovati vjerojatno nakon toga, jer ovako će se izgubiti 2 od 3 dionice nakon konverzije.

Ovu dionicu pratim vrlo povrsno pa mozda sam nesto propustio. Ali koliko shvacam onaj koji sad kupi bit ce mu oduzeto 2/3 dionica. A ipak cijena raste preko 10 sto znaci da se defacto kupuje po 30 kn. Zadnji put dionica je bila na 30kn u 2014. godini.

Ili ja nesto ovdje ne razumijem ili ova burza nema nikakvog smisla.


Ovu dionicu pratim vrlo povrsno pa mozda sam nesto propustio. Ali koliko shvacam onaj koji sad kupi bit ce mu oduzeto 2/3 dionica. A ipak cijena raste preko 10 sto znaci da se defacto kupuje po 30 kn. Zadnji put dionica je bila na 30kn u 2014. godini.

Ili ja nesto ovdje ne razumijem ili ova burza nema nikakvog smisla.

Ima jedna krasna rečenica od Warrena Buffeta koja mi se čini ovdje primjenjiva:

“Ako igrate poker i nakon 20 minuta još uvijek ne znate tko je papak, vi ste taj.”

La vita e bella!


Ovu dionicu pratim vrlo povrsno pa mozda sam nesto propustio. Ali koliko shvacam onaj koji sad kupi bit ce mu oduzeto 2/3 dionica. A ipak cijena raste preko 10 sto znaci da se defacto kupuje po 30 kn. Zadnji put dionica je bila na 30kn u 2014. godini.

Ili ja nesto ovdje ne razumijem ili ova burza nema nikakvog smisla.

Neće biti oduzeto 2/3…krivo kontaš stvari. Zamisli “Tvrtku doo” čija je realna vrijednost, recimo, 900 novaca. Ta “Tvrtka doo” je podijeljena na 300 jednakih udjela u vlasništvu iliti dionica. Dakle, svaki udio (dionica) vrijedi 3 novca. Gazda jednog dana odluči smanjiti broj udjela (dionica) i reče ljudima “hajmo mi to skresat za 2/3 i da od sutra naša “Tvrtka doo” bude podijeljena na 100 udjela (dionica)” i svi se mahom složiše 🙂

I kaj sad…moja 3 stara udjela (dionice) koje vrijede 9 novca, odjednom postaju 1 udio (dionica)…grrr, pokralo me…al vidi vraga, “Tvrtka doo” kako rekosmo, vrijedi 900 novaca, ali je sada podijeljena na 100 udjela (dionica), a ne više na 300…i sad si kontam…ako sada 100 udjela i dalje vrijede 900 novaca, onda moj 1 novi udio koji je nastao od 3 stara udjela i dalje zapravo vrijedi 9 novca 🙂

E sad, pravo je pitanje što će se sa petricom dogoditi nakon toga…vjerojatno će dokapitalizacija pa će se broj dionica opet povećati…pretpostavljam po 10kn za dionicu u dokapu…zato me čudi da cijena nije između 3-4 kn trenutno…ili netko misli da će dokap po većoj cijeni od 10 kn po dionici.

PS imam dionice ptkm u svom portfelju

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

http://www.petrokemija.hr/Mediji/Vijesti/tabid/115/ArticleId/1131/oamid/518/Default.aspx

marcello



Ovu dionicu pratim vrlo povrsno pa mozda sam nesto propustio. Ali koliko shvacam onaj koji sad kupi bit ce mu oduzeto 2/3 dionica. A ipak cijena raste preko 10 sto znaci da se defacto kupuje po 30 kn. Zadnji put dionica je bila na 30kn u 2014. godini.

Ili ja nesto ovdje ne razumijem ili ova burza nema nikakvog smisla.

Neće biti oduzeto 2/3…krivo kontaš stvari. Zamisli "Tvrtku doo" čija je realna vrijednost, recimo, 900 novaca. Ta "Tvrtka doo" je podijeljena na 300 jednakih udjela u vlasništvu iliti dionica. Dakle, svaki udio (dionica) vrijedi 3 novca. Gazda jednog dana odluči smanjiti broj udjela (dionica) i reče ljudima "hajmo mi to skresat za 2/3 i da od sutra naša "Tvrtka doo" bude podijeljena na 100 udjela (dionica)" i svi se mahom složiše 🙂

I kaj sad…moja 3 stara udjela (dionice) koje vrijede 9 novca, odjednom postaju 1 udio (dionica)…grrr, pokralo me…al vidi vraga, "Tvrtka doo" kako rekosmo, vrijedi 900 novaca, ali je sada podijeljena na 100 udjela (dionica), a ne više na 300…i sad si kontam…ako sada 100 udjela i dalje vrijede 900 novaca, onda moj 1 novi udio koji je nastao od 3 stara udjela i dalje zapravo vrijedi 9 novca 🙂

E sad, pravo je pitanje što će se sa petricom dogoditi nakon toga…vjerojatno će dokapitalizacija pa će se broj dionica opet povećati…pretpostavljam po 10kn za dionicu u dokapu…zato me čudi da cijena nije između 3-4 kn trenutno…ili netko misli da će dokap po većoj cijeni od 10 kn po dionici.

PS imam dionice ptkm u svom portfelju
[/quote]
Po sadašnjoj cijeni vlasnici dionica smatraju da će nakon smanjenja broja dionica za dvije trećine cijena jedne dionice biti oko 30 kuna.. Po meni nemoguća misija jer dokap će ići po 10 i to tek nakon što se smanji broj dionica. Pa si sad računajte što kupujete. Bolje je sačekati da se izvrši smanjenje broja dionica za dvije trećine pa onda eventualno razmišljati o nekoj možebitnoj kupnji. Ali daleko je još taj dan, a ovo sada je čisti gubitak vremena i novca.

@bananarama
tako je…u najmanju ruku, bar za mene, sve što u je ovom trenutku više od “cijena dionice u dokapu podijeljena na 3” je preskupo…a dokap očekujem po 10 kn…

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

“Ovim investicijama u mjere energetske ucinkovitosti postižu se uštede u potrošnji elektricne
energije od oko 3,4 GWh godišnje, uz period povrata investicije od dvije godine.”

New Report

Close