PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedino je dobro to da i sadašnji kupci podnesu dio tereta ovog ogromnog gubitka koji se je dogodio preko noći.
Tako da oni koji su kupovali na 16 mogli su prodati barem na 10 ako nisu na vrijeme saznali vijest, oni koji su tada kupovali sada će moći izaći opet po 7-8, i tako dalje u krug…
Tako da svi oni koji su imali u obziru ovu dionicu će izgubiti podjednako, to je donekle i pravedno.
Jedino oni koji su baš zaguljeni, oni neka onda i podnesu najveći teret.


Moje saucesce svim imateljima ove dionice. Znam kakav je osjecaj.

Uz komentar da stvarno ne razumijem zasto se i dalje kupuje po 8-9 kuna, ako ce 2/3 tih dionica biti oduzete. Znaci ako pomnozimo sa 3 to je isto kao da sada placas 24 – 27 kn za nesto sto ima nominalu 10


O cemu vi pricate? Mirovinci su sudjelovali u dokapu po 170kn, zar ne?, a vidite kako se gube novci ali sam ipak “donekle na vrijeme” uvidio da sto vise u drek dirate vise smrdi…
Prosječna Bruto NC 161,17
Prosječna Bruto PC 133,32


Uz komentar da stvarno ne razumijem zasto se i dalje kupuje po 8-9 kuna, ako ce 2/3 tih dionica biti oduzete. Znaci ako pomnozimo sa 3 to je isto kao da sada placas 24 – 27 kn za nesto sto ima nominalu 10

upravo tako, ali svest će se to uskoro u realne okvire

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

S tim da se u današnjem Jutarnjem, ako sam dobro iščitao, mirovinci prijete da neće sudjelovati u dokapu bez strateškog partnera uz pomoć kojeg će PTKM profitabilno poslovati. Ako mirovinci tako zbore i ističu taj detalj, reklo bi se da takvog partnera ili nema na vidiku ili mu ne daju da preuzme PTKM.


S tim da se u današnjem Jutarnjem, ako sam dobro iščitao, mirovinci prijete da neće sudjelovati u dokapu bez strateškog partnera uz pomoć kojeg će PTKM profitabilno poslovati. Ako mirovinci tako zbore i ističu taj detalj, reklo bi se da takvog partnera ili nema na vidiku ili mu ne daju da preuzme PTKM.

Bilo bi lijepo kad bi se vizionari_ mirovnici očitovali kako to, na temelju čijih analiza, radili dokapitalizaciju po 170 kn i više…
Tko će odgovarati za takav gubitak naših novaca!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



S tim da se u današnjem Jutarnjem, ako sam dobro iščitao, mirovinci prijete da neće sudjelovati u dokapu bez strateškog partnera uz pomoć kojeg će PTKM profitabilno poslovati. Ako mirovinci tako zbore i ističu taj detalj, reklo bi se da takvog partnera ili nema na vidiku ili mu ne daju da preuzme PTKM.

Bilo bi lijepo kad bi se vizionari_ mirovnici očitovali kako to, na temelju čijih analiza, radili dokapitalizaciju po 170 kn i više…
Tko će odgovarati za takav gubitak naših novaca!

[/quote]
Dokapitalizirali su i Ledo po 8000 kuna a na kraju možda dobiju 100 kuna po dionici. Nije to njihov novac pa da ih je briga, a što se tiče neke kaznene odgovornosti ne sjećam se da je zbog takvih stvari itko ikada u Hrvatskoj odgovarao. Jednostavno zakon je tako skrojen da nitko za ništa nije odgovoran, a zakonodavac se bavi pločama u Jasenovcu dok burza propada.



S tim da se u današnjem Jutarnjem, ako sam dobro iščitao, mirovinci prijete da neće sudjelovati u dokapu bez strateškog partnera uz pomoć kojeg će PTKM profitabilno poslovati. Ako mirovinci tako zbore i ističu taj detalj, reklo bi se da takvog partnera ili nema na vidiku ili mu ne daju da preuzme PTKM.

Bilo bi lijepo kad bi se vizionari_ mirovnici očitovali kako to, na temelju čijih analiza, radili dokapitalizaciju po 170 kn i više…
Tko će odgovarati za takav gubitak naših novaca!

[/quote]
kada cijena stigne do predviđene, ostati će im točno 2% vrijednosti od uloženog, kod njih ona o >pijanim milijunašima< ima pravo značenje, jedino što je ovdje poznato tko plaća gubitke i zamislite koliko su još za to vrijeme plaća pobrali, ložači na n-tu

Kao što sam već bio rekao, kupac eto ipak ima i to čak već i po 9 kn.
Teško je bilo vjerojatno, ali ipak je eto moguće, iako je većina mislila kako će ići barem na 5 ili i niže.
Da li kupci očekuju nešto drugo, ili ni ne znaju da će ići dioba dionica.

Istina, jedne sekunde bilo je i kupaca po devet. Tko je iskoristio tu sekundu, već sada u gubitku je jedno 20% manje od onih koji nisu iskoristili tu sekundu. Ali, za razliku od dobiti koja može biti neograničena, kod gubitka je jedna stvar sigurna (ako nemaš margin) – možeš izgubiti samo 100% uloga, ni promil više od toga.

Od 1.10. ćemo vidjeti dobitnike i gubitnike!

Ova naša burza – vreća suza, šaka smijeha.
Osim na nekoliko turističkih dionica posljednjih godina jad i čemer.
U svemu tome Petrokemija se pokazala kao žešća spalionica novca što malih, što velikih investitora. O državi da ne govorimo.


https://view.officeapps.live.com/op/view.aspx?src=http://zse.hr/UserDocsImages/financ/PTKM-fin2017-1H-NotREV-K-HR.xlsx
ova PTKM je stvarno koma firma, nju država ne treba prodavati pokloniti bilo kome iz branše tko će dati garanciju da neće gasiti proizvodnju 5 godina pa neka radi što hoće

kUPOVAO SAM JE NA 200 NA 100 NA 30 NA 15 A BOME SAM JE I PRODAVAO NA 360-TKO VOLI NEK IZVOLI-besmisleno je na burzi u Hrvatskoj pričati šta vrijedi a šta ne vrijedi-sjetimo se todexa prije 10 godina-mnogi su tu uzeli novce za kratko vrijeme-al kakav je čiji račun na kraju to je važno-ovdje se ništa ne mjenja po pitaju priča i pričica-novac je papirnate anatomije vjetar ga može odnjeti i razbacati ali ga teško može vjetar donjeti u onoj svoti u kojoj je odnijeo

od silinih tehničara međeda-vukova i ostalih analitičara ipak je pravilo i knjiga B.Grahama nenadmašiva literatura za bilo koju osobu koja trguje vrijednosnim papirima

ima jedan dobar podforum na na forumu i zove se što smo danas tržili.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

New Report

Close