PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Meni ovo liči na čišćenje bilance kao pripremu za strateškog partnera.
Platili su je vlasnici PTKM tj. dioničari smanjivanjem temeljnog kapitala za 2/3.
Nadam se da je ovdje kraj “NAŠ-arenju” i paljenju novaca te da je pred nama nešto ipak bolje.

Ode luka Rijeka Poljacima, ode proizvođač “hrane za hranu”, pred nama je odlazak mbogih kompanija iz sustava Agrokor.
Dobre sluge, a loši gospodari….

La vita e bella!

Ova loša vijest koja uostalom nije nikakva tajna, povlači za sobom i nešto dobro a to je da je najvjerojatnije sve usuglašeno s najizglednijim strateškim partnerom.

Ako me pamcenje sluzi ne tako davno cijena dionice ove tvrtke bila je i iznad 200 kn..znaci sad bi svi trebali bit sretni sto se predlaze da nesto sto je toliko vrijedio , spasi na nacin da se tri dionice tj..vrijednost od 600 ili vise kuna ..svede na 10 !?!?..I da se pri tome nikoga ne pita tko je za to odgovoran..tko je unistio tu vrijednost..tko je obezvrijedio novac svih nas..Da dorh ili tko vec i po sluzbenoj duznosti ne poduzme istrazne radnje zbog unistavanja drzavne imovine..itd..itd..
Kakvo “dobro” kolega !?!?..nema tu nista dobro..Nema dobro nista u tome da milijarde kuna unistite i onda kao s par miliona spasite..Ne moze se tu spasit ono sto je “izgoreno”…

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Lucijane, nemoj zaboraviti da je država nekoliko puta sudjelovala u dokapitalizaciji – jednom u vrijeme Sanadera, drugi put nedavno. I to po mnogo višim cijenama nego 3,33 kune.

Naravno kolega..i drzava i mirovinski fondovi…i sve to s nasim novcima (koliko je meni poznato strani fondovi se nisu ukljucivali u te radnje)..i nitko o tome ne prica..Nema izvanrednih vjesti..nema ucjene jedne stranke drugoj..nema poziva na bojkot..satore..itd..itd..”Netko” nam spali milijarde kuna i bas nas briga..
E pa onda i neka nam je tako kako je

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Meni se postavlja opet isto pitanje, gdje je mrzitelj kapitala g. Klaus?
A ponukan ovim zadnjim postovima također me zanima koliko su mirovinski fondovi izgubili ulažući u Petrokemiju? Zar oni ne čitaju ovaj forum i glasove razuma ??
lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Meni se postavlja opet isto pitanje, gdje je mrzitelj kapitala g. Klaus?
A ponukan ovim zadnjim postovima također me zanima koliko su mirovinski fondovi izgubili ulažući u Petrokemiju? Zar oni ne čitaju ovaj forum i glasove razuma ??
lp

Pa čuj, koliko ja znam gdin Klaus je na pobjedničkom tronu. Taj novac koji je izgubljen, izgubljen je za plaće radnika, među ostalim. Rekao mi je jednom prigodom: Kod nas svi imaju istu plaću, i menadžer i šljaker. I ponosni smo na to.

E sad, tu je jedan jako važan dio – ja se mogu slagati ili ne slagati s tom njegovom tvrdnjom. Ali, ako se ne slažem, a nisam se slagao, onda ne bih tamo smio biti dioničar. Njemu svaka čast na otvorenosti, on nije lažov, nije muljator, on savršeno jasno zastupa svoje stavove i ima na to pravo.

Koliko su izgubili mirovinski fondovi..pa kolega Plavi evo jedan primjer…

Kutina, 13. kolovoza 2013. (kutina.hr/Vecernji list) – Društvo Petrokemija d.d. obavještava javnost da su postojeći dioničari Društva, koji su imali pravo upisa dionica u I. i II. krugu, a unutar utvrđenog ponuđenog raspona cijene od 170 do 228 kuna za jednu novu dionicu, ukupno upisali i platili 1.095.330 novih dionica, čime je sukladno Odluci o povećanju temeljnog kapitala Petrokemije d.d., ispunjen uvjet da se izdanje novih dionica smatra uspješno izvršenim. Obzirom da je dosegnut prag uspješnosti i obzirom da je u I. i II. krugu valjano upisano i uplaćeno 1.095.330 novih dionica, tj. 99,34 posto od ukupno maksimalno ponuđenog broja novih dionica, Uprava društva ocijenila je da nije ekonomski isplativo provoditi III. krug, te je uz suglasnost NO odustala od provođenja III. kruga.

Nadalje, Uprava Društva je, uz suglasnost NO, temeljem Odluke o točnom iznosu povećanja temeljnog kapitala Društva izdavanjem novih dionica, utvrdila da se temeljni kapital Društva povećava izdavanjem 1.095.330 novih redovnih dionica na ime, pojedinačne nominalne vrijednosti od 170 kuna, te da se nove dionice izdaju po Konačnoj cijeni koja odgovara nominalnom iznosu dionica Društva.

Temeljni kapital Društva povećava se s iznosa od 567.989.890 kuna za iznos od 186.206.100 kuna na iznos od 754.195.990 kuna i bit će podijeljen na 4.436.447 dionica na ime, pojedinačne nominalne vrijednosti 170 kuna. Temeljni kapital Društva u cijelosti je uplaćen. U strukturi ulagatelja u nove dionice Društva sudjelovali su obvezni mirovinski fondovi s 55,3 posto, dobrovoljni mirovinski fondovi s 5,8 posto, AUDIO s 23,1 posto, inozemni ulagatelji s 3,1 posto, otvoreni investicijski fondovi s 2,5 posto i ostali s 10,2 posto.

– Dokapitalizacija je provedena u skladu s onim na čemu je sindikat inzistirao. Bilo nam je strašno važno da u njoj sudjeluje država i nakon sastanaka i razgovora, to se i dogodilo, rekao je Večernjem listu Željko Klaus, glavni sindikalni povjerenik EKN-a u Petrokemiji, dodajući kako je o prodaji neozbiljno govoriti.

– Pustimo to. Mora se još mnogo toga dogoditi i mnogo razgovora obaviti prije same prodaje, zaključio je Klaus….
http://www.sssh.hr/hr/hr/vise/-/dovrsena-dokapitalizacija-petrokemije-689

Znaci 2013 su sudjelovali u dokapu sa cca 60% po cijeni od 170 kn..Platili 657 198 dionica 111 mil kuna..Sad podjelite 657 198 diionica sa 3 i imate 219 066 dionica po 10 kn ili oko cca 2 mil kuna..
Eto izvrstan posao mirovinskih fondova kako su unistili 109 mil kuna..?!?!..Ovo sam ja izracunao u 5 minuta.i moguce su greske..moguce je toga vise..i manje..ali sigurno nisu zaradili ..A posao im je da zaradjuju..za sve drugo bi morali odgovarat

Pozdrav

svi smo mi Crobex



Meni se postavlja opet isto pitanje, gdje je mrzitelj kapitala g. Klaus?
A ponukan ovim zadnjim postovima također me zanima koliko su mirovinski fondovi izgubili ulažući u Petrokemiju? Zar oni ne čitaju ovaj forum i glasove razuma ??
lp

Pa čuj, koliko ja znam gdin Klaus je na pobjedničkom tronu. Taj novac koji je izgubljen, izgubljen je za plaće radnika, među ostalim. Rekao mi je jednom prigodom: Kod nas svi imaju istu plaću, i menadžer i šljaker. I ponosni smo na to.

E sad, tu je jedan jako važan dio – ja se mogu slagati ili ne slagati s tom njegovom tvrdnjom. Ali, ako se ne slažem, a nisam se slagao, onda ne bih tamo smio biti dioničar. Njemu svaka čast na otvorenosti, on nije lažov, nije muljator, on savršeno jasno zastupa svoje stavove i ima na to pravo.

[/quote]

Dobro. Možda nam je on kandidat za idućeg predsjednika?
Kak je sa izgledom, ja ga nikada nisam vidio uživo, ti jesi, jel bi bio za predsjednika?
Jel fin i uglađen i to sve .. ?
lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Koliko su izgubili mirovinski fondovi..pa kolega Plavi evo jedan primjer…

Kutina, 13. kolovoza 2013. (kutina.hr/Vecernji list) – Društvo Petrokemija d.d. obavještava javnost da su postojeći dioničari Društva, koji su imali pravo upisa dionica u I. i II. krugu, a unutar utvrđenog ponuđenog raspona cijene od 170 do 228 kuna za jednu novu dionicu, ukupno upisali i platili 1.095.330 novih dionica, čime je sukladno Odluci o povećanju temeljnog kapitala Petrokemije d.d., ispunjen uvjet da se izdanje novih dionica smatra uspješno izvršenim. Obzirom da je dosegnut prag uspješnosti i obzirom da je u I. i II. krugu valjano upisano i uplaćeno 1.095.330 novih dionica, tj. 99,34 posto od ukupno maksimalno ponuđenog broja novih dionica, Uprava društva ocijenila je da nije ekonomski isplativo provoditi III. krug, te je uz suglasnost NO odustala od provođenja III. kruga.

Nadalje, Uprava Društva je, uz suglasnost NO, temeljem Odluke o točnom iznosu povećanja temeljnog kapitala Društva izdavanjem novih dionica, utvrdila da se temeljni kapital Društva povećava izdavanjem 1.095.330 novih redovnih dionica na ime, pojedinačne nominalne vrijednosti od 170 kuna, te da se nove dionice izdaju po Konačnoj cijeni koja odgovara nominalnom iznosu dionica Društva.

Temeljni kapital Društva povećava se s iznosa od 567.989.890 kuna za iznos od 186.206.100 kuna na iznos od 754.195.990 kuna i bit će podijeljen na 4.436.447 dionica na ime, pojedinačne nominalne vrijednosti 170 kuna. Temeljni kapital Društva u cijelosti je uplaćen. U strukturi ulagatelja u nove dionice Društva sudjelovali su obvezni mirovinski fondovi s 55,3 posto, dobrovoljni mirovinski fondovi s 5,8 posto, AUDIO s 23,1 posto, inozemni ulagatelji s 3,1 posto, otvoreni investicijski fondovi s 2,5 posto i ostali s 10,2 posto.

– Dokapitalizacija je provedena u skladu s onim na čemu je sindikat inzistirao. Bilo nam je strašno važno da u njoj sudjeluje država i nakon sastanaka i razgovora, to se i dogodilo, rekao je Večernjem listu Željko Klaus, glavni sindikalni povjerenik EKN-a u Petrokemiji, dodajući kako je o prodaji neozbiljno govoriti.

– Pustimo to. Mora se još mnogo toga dogoditi i mnogo razgovora obaviti prije same prodaje, zaključio je Klaus….
http://www.sssh.hr/hr/hr/vise/-/dovrsena-dokapitalizacija-petrokemije-689

Znaci 2013 su sudjelovali u dokapu sa cca 60% po cijeni od 170 kn..Platili 657 198 dionica 111 mil kuna..Sad podjelite 657 198 diionica sa 3 i imate 219 066 dionica po 10 kn ili oko cca 2 mil kuna..
Eto izvrstan posao mirovinskih fondova kako su unistili 109 mil kuna..?!?!..Ovo sam ja izracunao u 5 minuta.i moguce su greske..moguce je toga vise..i manje..ali sigurno nisu zaradili ..A posao im je da zaradjuju..za sve drugo bi morali odgovarat

Pozdrav


odgovarati ? komu, čemu ? ložači nikome nikada nisu odgovarali i neće, ovo je pljačka stoljeća




Meni se postavlja opet isto pitanje, gdje je mrzitelj kapitala g. Klaus?
A ponukan ovim zadnjim postovima također me zanima koliko su mirovinski fondovi izgubili ulažući u Petrokemiju? Zar oni ne čitaju ovaj forum i glasove razuma ??
lp

Pa čuj, koliko ja znam gdin Klaus je na pobjedničkom tronu. Taj novac koji je izgubljen, izgubljen je za plaće radnika, među ostalim. Rekao mi je jednom prigodom: Kod nas svi imaju istu plaću, i menadžer i šljaker. I ponosni smo na to.

E sad, tu je jedan jako važan dio – ja se mogu slagati ili ne slagati s tom njegovom tvrdnjom. Ali, ako se ne slažem, a nisam se slagao, onda ne bih tamo smio biti dioničar. Njemu svaka čast na otvorenosti, on nije lažov, nije muljator, on savršeno jasno zastupa svoje stavove i ima na to pravo.

[/quote]

Dobro. Možda nam je on kandidat za idućeg predsjednika?
Kak je sa izgledom, ja ga nikada nisam vidio uživo, ti jesi, jel bi bio za predsjednika?
Jel fin i uglađen i to sve .. ?
lp
[/quote]

Prekrasan je. Inače ga možete vidjeti kako se bori za Imunološki zavod. I jako mu dobro ide. Tamošnji radnici već godinama dobivaju plaću od poreznih obveznika.

Molim Vas pojašnjenje,

definitivno sam stao na d…..k, mada su me mnogi upozoravali da bježim od te dionice. No kako sam tvrdoglav dobio sam fino po nosu.
Imam 5000 dionica i dobro sam zbunjen. Dali će sad jedna dionica vrijediti 3,33 kn , i u mom slučaju imati ću 15000 dionica, pošto zakonski ne bi smjela nominalna biti ispod 10 kn…ili ?
Nisam znalac, molim Vas pojašnjenje….
Hvala

New Report

Close