PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ serislav, a gledaj ovo :

http://www.petrokemija.hr ovo je nasa Petrokemija, a ovo u Maroku ;

http://www.ocpgroup.ma

pa onda imamo i njihovo izvjesce, prezentacija ( nebi bilo lose pogledat )

http://www.ocpgroup.ma/sites/default/files/alldocs/RA%20OCP%202015%20VUK.pdf

toliko o tome , kako smo mi najpametniji, kako sve treba biti nase, kak nitko drugi ne zna, samo mi, a nasi koji to vode su najpametniji 🙂

Ma jasno. Kaj je najbolje kad vide da im mutna prica ne prolazi ponistit ce natjecaj.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


http://www.seebiz.eu/pakistanski-fatima-group-zeli-petrokemiju/ar-160767/

Hahahhaha. Ovo ce biti odlicno. Ekipa nasih kokasanera hoce preuzeti preko duga od napuhane cijene plina, a ovi dolaze s nekim nalo zdravijim parama. Bit ce zanimljivo. Nemam ptkm, ali radovao bih se da nasima zabiju kajlu.


naši? kao i pakistanci


poslovanje je toliko loše da se ne bi trebalo zvati poslovanjem nego trajnom elementarnom nepogodom, a ime firme promijeniti u "Spalionica keša d.d."…. i tome usprkos, nađu se likovi koji drže kupovne naloge iznad 10 kn, za ne vjerovati?!?

Jel želiš reći da ti nebi sada kupio po 11 kuna?

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Prije 10 godina sam zbog SABORSKOG SLENGA prstao slušati vjesti.

Našao sam portal PD. i bilo je tu navedenog slenga i i priče-pričam ti priču

A bilo je i jako konstruktivnog razgovora i rasprava -pa se samim čitanjem moglo pratiti nekakve smjernice.

Zadnjih 5 godina svaki post se svodi na pričam ti priču a autori postova imaju neko znanje.ja znam da ga imaju i više puno nego ga sam imam.ali uprkos tome pričaju priče koje su pune teatralnosti i najviše nalikuju na Grčke Dionizije.

Pa ako je neko na tržištu više od 10 godina i prati neku dionicu i uđe ili izađe u nju iz nje zašto daje time sebi za pravo da se ponaša ko na kazališnim daskama..???

Neka upiše glumu i neka si sam kupi kostim koji oće i neka ga plati koliko oće-ali neka ne trči ko betmen u tom kostimu od Jurišićeve do avenije Bolonje.

Ako misli da to tako nije neka se lipo popne na Bosanku u tom kostimu pa neka poleti u luku Gruž.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Temeljni kapital Društva smanjuje se na pojednostavnjeni način sa iznosa od 386.135.400,00 (tristoosamdesetišestmilijunastotridestipettisućaičetiristo) kuna za iznos od 343.231.470,00 (tristočetrdesettrimilijunadvjestotridesetjednatisućaičetiristosedamdeset) kuna na iznos od 42.903.930,00 (četrdesetdvamilijunadevetstotritisućeidevetstotrideset) kuna pri čemu će nominalni iznos redovne dionice sa 30,00 (trideset) kuna biti smanjen ispod nominalnog iznosa propisanog člankom 163. stavkom 2. Zakona o trgovačkim društvima na iznos od 3,333 (tricijelatristotridesetitri) kune, uslijed čega će se sukladno članku 349. stavku 3. u vezi sa člankom 342. stavkom 4. Zakona o trgovačkim društvima izvršiti spajanje dionica, na način da će se tako dobivene 3 (tri) redovne dionice pojedinačne nominalne vrijednosti od 3,333 (tricijelatristotridesetitri) kune spojiti u 1
(jednu) redovnu dionicu pojedinačne nominalne vrijednosti od 10,00 (trideset) kuna, a radi obveze zaokruživanja nominalne vrijednosti dionice na 10,00 (deset) kuna, ostatak od 3.923.969,33
(trimilijunadevetstodvadesetitritisućedevestošezdesetidevetkunaitridesetitrilipe) kuna koji
preostane nakon pokrića ukupnog gubitka Društva iz članka 2. ove Odluke prenosi se u kapitalne
rezerve Društva.
Dioničarima koji na dan izrade obračuna spajanja na računima vrijednosnih papira nemaju upisan broj dionica koji je višekratnik broja 3 (tri), broj dionica upisan na svakom računu vrijednosnih papira će biti umanjen na prvi sljedeći manji cijeli broj dionica koji podijeljen s brojem 3 (tri) daje cijeli broj Novih dionica uz istodobnu obvezu Društva da takvim dioničarima, svakom od njih, isplati razliku u
novcu u iznosu od 15,21 (petnaestkunaidvadesetjednulipu) kuna za svaku dionicu za koju je broj dionica upisan na računu vrijednosnih papira bio umanjen. Navedeni iznos utvrđen je na temelju prosječne cijene dionica ostvarene na uređenom tržištu Zagrebačke burze u zadnja tri mjeseca prije dana donošenja odluke o sazivanju glavne skupštine Društva.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

plavi

plavi

S vremena na vrijeme posjetim ovaj topic i napišem par rečenica o opasnosti ulaganja u ovu dionicu. Tko je pročitao moje postove unazad godinu dana i napravio dužnu provjeru ili konzultaciju o istome mogao je uštediti dobre novce.

I sad šta je, nema ponuda…, a u međuvremenu približavaju se rezultati za 1. kvartal. Kapitala sve manje i manje. Pamet u glavu, cijena je nisko, ali uvijek može niže.

Trenutno ne vidim ništa kratkoročno što bi pozitivno moglo utjecati na ovu dionicu, zato je mogučnost negativnih vijesti i te kakva ( FI ).

lp

s vremena na vrijeme, sjetim se upozoriti na ovu dionicu, uz najbolje želje dioničarima.
Od posta gore još 12 % minus.

Trenutno imamo situaciju da predsjednik NO-a dovodi u pitanje samu opstojnost kompanije.
Kapital i rezerve se smanjuju, svaki dan dalje bez konkretne dobre vijesti, još čvršća omća oko vrata.

To što je netko kupio po 170 kuna ništa ne znaći. Ionako je kupljeno novcem budućih umirovljenika, hebe se njima za prinose, bitnije je udovoljiti državi, ako zauzvrat mogu nešto dobiti ( krajnji vlasnici MF-ova )

lp

Nakon nekoliko dobronamjernih upozorenja u postovima koje citiram, gdje smo sada?
Cijena je pala još više od 50 % u međuvremenu, 31.3. kada sam pisao zadnji post cijena je bila ca. 70 HRK.
I što sada?
Državna banka blokirala pa na nagovo države odblokirala tvrtku.
Obavijesti službene nigdje nema ( gdje je Hanfa ? ).
U međuvremenu nitko ovo ne želi dokapitalizirati ( kao da je to čudno ? ), jedino država pod mus.
Po mojem mišljenju dokapitalizacija će biti po 30 kuna, ako uopće prođe.
Jasno mi je da neki od većih postojećih dioničara drže cijenu, ali mi nisu jasni ovi što kupuju sada, ćemu se nadaju? Zima je pred vratima, što će biti sa plinom, obzirom na situaciju u Ukrajini??

Ovi koji dokapitaliziraju ( postojeći ) po 30 ( ako bude po 30 ) vjerojatno će iskoristiti priliku da se riješe dionica uz kakvu takvu zaradu, jer cilj dokapitalizacije je ionako opstanak tvrtke a ne kapitalna dobit.

lp

S vremena na vrijeme navratim na ovu temu.
Evo imamo sada i smanjenje temeljnog kapitala ispod zakonskih 10 kuna pa spajanje dionica da bi se dobilo zakonski potrebnih nominala od 10 kuna. Pa mora ” tvrtka ” isplatiti razliku dioničarima koji nemaju višekratnik broja 10.
Ostalo još samo 40-tak milijuna kapitala. Uz opetovano upozorenje ( od tamo negdje 200 kuna upozoravam na loše ulaganje u PTKM ), želio bih najbolje diooničarima, ali kako ?
Mene samo opet zanima gdje je onaj mrzitelj svakoga kapitala, g. Klaus? Konačno je došao na svoje kapitala više nema ( skoro ).
Evo linka sa jednog dobrog iako ne tako poznatog portala:

https://www.liberal.hr/clanak.php?id=817

Da li netko zna što se sa njime dogodilo? Je li on još uvijek prima naknade za predjsednika sindikata, člana NO-a, što se desilo sa njime?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

A čuj, ne može se reći da je firma jako dobra, dapače.

Međutim, ovdje ipak govorimo o firmi čiji će dioničari bolje proći od dioničara Leda ili Jamnice.

Dakle, dioničari PTKM će vjerojatno ostvariti 2-3% od onoga što su uložili u PTKM, a dioničari Agrokorovih perjanica 0%.

That’s life.


plavi

plavi

S vremena na vrijeme posjetim ovaj topic i napišem par rečenica o opasnosti ulaganja u ovu dionicu. Tko je pročitao moje postove unazad godinu dana i napravio dužnu provjeru ili konzultaciju o istome mogao je uštediti dobre novce.

I sad šta je, nema ponuda…, a u međuvremenu približavaju se rezultati za 1. kvartal. Kapitala sve manje i manje. Pamet u glavu, cijena je nisko, ali uvijek može niže.

Trenutno ne vidim ništa kratkoročno što bi pozitivno moglo utjecati na ovu dionicu, zato je mogučnost negativnih vijesti i te kakva ( FI ).

lp

s vremena na vrijeme, sjetim se upozoriti na ovu dionicu, uz najbolje želje dioničarima.
Od posta gore još 12 % minus.

Trenutno imamo situaciju da predsjednik NO-a dovodi u pitanje samu opstojnost kompanije.
Kapital i rezerve se smanjuju, svaki dan dalje bez konkretne dobre vijesti, još čvršća omća oko vrata.

To što je netko kupio po 170 kuna ništa ne znaći. Ionako je kupljeno novcem budućih umirovljenika, hebe se njima za prinose, bitnije je udovoljiti državi, ako zauzvrat mogu nešto dobiti ( krajnji vlasnici MF-ova )

lp

Nakon nekoliko dobronamjernih upozorenja u postovima koje citiram, gdje smo sada?
Cijena je pala još više od 50 % u međuvremenu, 31.3. kada sam pisao zadnji post cijena je bila ca. 70 HRK.
I što sada?
Državna banka blokirala pa na nagovo države odblokirala tvrtku.
Obavijesti službene nigdje nema ( gdje je Hanfa ? ).
U međuvremenu nitko ovo ne želi dokapitalizirati ( kao da je to čudno ? ), jedino država pod mus.
Po mojem mišljenju dokapitalizacija će biti po 30 kuna, ako uopće prođe.
Jasno mi je da neki od većih postojećih dioničara drže cijenu, ali mi nisu jasni ovi što kupuju sada, ćemu se nadaju? Zima je pred vratima, što će biti sa plinom, obzirom na situaciju u Ukrajini??

Ovi koji dokapitaliziraju ( postojeći ) po 30 ( ako bude po 30 ) vjerojatno će iskoristiti priliku da se riješe dionica uz kakvu takvu zaradu, jer cilj dokapitalizacije je ionako opstanak tvrtke a ne kapitalna dobit.

lp

S vremena na vrijeme navratim na ovu temu.
Evo imamo sada i smanjenje temeljnog kapitala ispod zakonskih 10 kuna pa spajanje dionica da bi se dobilo zakonski potrebnih nominala od 10 kuna. Pa mora " tvrtka " isplatiti razliku dioničarima koji nemaju višekratnik broja 10.
Ostalo još samo 40-tak milijuna kapitala. Uz opetovano upozorenje ( od tamo negdje 200 kuna upozoravam na loše ulaganje u PTKM ), želio bih najbolje diooničarima, ali kako ?
Mene samo opet zanima gdje je onaj mrzitelj svakoga kapitala, g. Klaus? Konačno je došao na svoje kapitala više nema ( skoro ).
Evo linka sa jednog dobrog iako ne tako poznatog portala:

https://www.liberal.hr/clanak.php?id=817

Da li netko zna što se sa njime dogodilo? Je li on još uvijek prima naknade za predjsednika sindikata, člana NO-a, što se desilo sa njime?

lp
[/quote]

Kolega plavi apsolutno cijenim sve što ste napisali, predvidjeli…evidentno je bilo da politika PTKM odvela u propast…
Da je famozni sindikalist Klaus i njemu bliski pristali prije 5 godina na privatizaciju… sad bi imali respektabilan industrijski subjekt…

Glede dioničara, možda odlična prilika za kupnju 12_13 kn…. do jučer nisi mogao kupiti niti jednu dionicu ispod 16 kn….
Interes za preuzimanje je ogroman, čini mi se 8 ozbiljnih ponuditelja, a to ipak može biti pozitivno u svemu ovome

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Znači cijena bi već sada na tržištu trebala biti oko 3,33 kune. Treba se postaviti na 3,50 pa kupiti par komada čisto da imam na gledalici.

Bio sam i preoptimističan kada sam pisao da ulazak strateškog ide po 10 kuna, kad ono po tri puta manjoj računajući da će Vam sada 3 dionice vrednovati 10 kuna a mogli ste ih nedavno komotno prodati za 15 kuna po komadu odnosno 45 kuna za tri dionice dobiti. Belosvetska pljačka, ali ipak manja nego što ju je Agrokorac napravio sa svojim izdanjima.


Znači cijena bi već sada na tržištu trebala biti oko 3,33 kune. Treba se postaviti na 3,50 pa kupiti par komada čisto da imam na gledalici.

Ne baš. 😉

New Report

Close