PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobro je biti optimističan. Kolege su bile u pravu u vezi booka od 8,xx , greškom u izvoru koji sam gledao nisu bile uključene dionice koje su bile u zadnjem dokapu, tako da je taj book sad točno 50% od trenutne cijene.
Vjerujem da će PPD ući po tih minimalnih 10 kn budući da ima interes, a kako će se i pošto trgovati s tim dionicama nemam pojma.
Svima puno sreće u trgovanju, vidjet ćemo brzo kako će sve završiti, dosad smo imali raspon trgovanja od točno 100% (od 11 do 22), a sad smo u sredini.
Neki su nakon dokapitalizacija porasli, neki dodatno pali, pa ćemo vidjet što će biti tu (ovdje je sjećamo se dosad bila jedna po 30).

Izgleda da je sviše onih koji vjeruju u dokap po 10.
Ipak su izgleda bili u pravu oni koji su to još davno najavljivali, kad je još cijena bila na 11 kn.
Šteta za još jedne velike gubitke dioničara na ZSE.

a lijepo sam vam rekao i onda sam još ja ispao loš :/

što je trulo, trulo je a samo si kuhajte mozak sa đurom i sl. glupostima i hvatajte padajuče noževe a kada dođe izvješće i ako naprave još 50 miliona gubitka u zadnjem kvartalu, onda će neki ostati bez prstiju

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Nije baš tako trulo, ali za male dioničare sada nije dobro.
Interesantno kako netko pokušava održavati bid, ne znam čemu sad nakon što je situacija s dokapom jasnija, troši sredstva po ovoj cijeni.
Razumljivo je da prodavači vjerojatno ne žele dati jeftino dionice, ali bid (tko kod bio i što god želi postići) radi sizifov posao.
Sve nas je opet dobro opeklo.


Dobro je biti optimističan. Kolege su bile u pravu u vezi booka od 8,xx , greškom u izvoru koji sam gledao nisu bile uključene dionice koje su bile u zadnjem dokapu, tako da je taj book sad točno 50% od trenutne cijene.
Vjerujem da će PPD ući po tih minimalnih 10 kn budući da ima interes, a kako će se i pošto trgovati s tim dionicama nemam pojma.
Svima puno sreće u trgovanju, vidjet ćemo brzo kako će sve završiti, dosad smo imali raspon trgovanja od točno 100% (od 11 do 22), a sad smo u sredini.
Neki su nakon dokapitalizacija porasli, neki dodatno pali, pa ćemo vidjet što će biti tu (ovdje je sjećamo se dosad bila jedna po 30).

Da kolega,
PPD vrlo izgledno ulazi na 10 kn i to bi terbalo biti dno ali….
Ja sam gadno prošao na IGH jer, tom logikom, mislio sam kada je gljadelkin Sergej ponudio zaprepaštujuće malu cijenu za većinski paket u dokapu po 190…REAKO SAM OK.. to je to DNO..ali danas je na 100 a bilo je i po 62…stoga ako PPD uđe na 10 kn ne znaći da je to DNO..dapače!
Nemam dionice od ovog gubitaša i nemam ju namjeru niti imati skoro..


Nije baš tako trulo, ali za male dioničare sada nije dobro.
Interesantno kako netko pokušava održavati bid, ne znam čemu sad nakon što je situacija s dokapom jasnija, troši sredstva po ovoj cijeni.
Razumljivo je da prodavači vjerojatno ne žele dati jeftino dionice, ali bid (tko kod bio i što god želi postići) radi sizifov posao.
Sve nas je opet dobro opeklo.

pozitiva, čekam i ja po 10kn ponovno ali mislim da ne bu išlo

Mislim da treba kupcu(ima) uistinu čestitati na hrabrosti, svaka čast koliko su spremni “braniti” na 16.
Jedino je interesantno zašto onaj tko želi kupiti ne spusti ljestvicu jer bi ga ask sigurno pratio.
Plus toga izlaže velike naloge kao da želi da se vidi da ima bida na 16, jako čudno.

Ovdje je dobro poceo pesimizam oko cijene.zajedno sa grafovima ukazuje da se jos malkice priceka na ulaz

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Svi jedva cekaju 10 kn! Ako dodje do toga, idem po margin u banku, no s druge strane, mali je free float, osim ako cerp ne krene po 10 kn u prodaju. Jeli Maric toliko lud? Mislim da nije.

Ovdje je vjerujem jako usporedivo s onim što je bilo s DLKV, gotovo u lipu.

Isto je bila točno negdje ovakva cijena, onda dokap po 10 i pad cijene na 11, onda je počeo opet rast do 18 na krilima stalnih dobrih vijesti o sklopljenim ugovorima vrijednim više od milijardu kn, i onda opet konstantni pad opet na 11-12 (a sve to vrijeme posluje s dobitkom i stalno ugovara velike nove poslove).

Sad se nekako vratio na razinu od 14 zbog dobrih izvještaja i novih poslova, ali je teška borba s cijenom svaki dan.

Što možemo očekivati kako će se razvijati situacija ovdje, slično ili možda drukčije?

Petrokemija na Vladi za deset dana, PPD i dalje glavni igrač

Potencijalni investitor ujedno je i opskrbljivač Petrokemije plinom, te najvažniji vjerovnik, a njegova je ponuda na čekanju devet mjeseci.
Za deset dana istječe rok do kojega novi program restrukturiranja kutinskog proizvođača mineralnih gnojiva Petrokemije treba biti dostavljen Ministarstvu gospodarstva, a koje u suradnji s ostalim ministarstvima, prvenstveno Ministarstva financija, do 7. prosinca treba dati zeleno svjetlo i uputiti ga potom u Bruxelles. Na pripremi novog programa restrukturiranja i financijske konsolidacije već dva mjeseca rade stručnjaci konzultantske kuće KPMG, a prema riječima predsjednika Uprave Petrokemije Nenada Zečevića program je još u izradi.
Čekaju instrukcije
Trenutno smo u zadnjoj fazi pripreme, koja je specifična jer zahtijeva određene konzultacije s većinskim vlasnikom, a to je država, oko vlasničke strukture i obvezujuće ponude potencijalnog investitora koja je još uvijek aktualna”, kaže Zečević. Potencijalni investitor je PPD, ujedno i opskbljivač Petrokemije plinom, te najvažniji vjerovnik, a njegova je obvezujuća ponuda na razmatranju punih devet mjeseci.
Za daljnji postupak bitne su “instrukcije” iz Ministrastva gospodarstva i eventualne korekcije prijedloga, a premda ih se u ovom trenutku ne očekuje, Zečević kaže kako se za svaki slučaj priprema više opcija za konsolidaciju tvrtke, kako bi bili spremni i za mogućnost da se država kao većinski vlasnik i PPD kao mogući strateški partner ne dogovore. Ni sama procedura odobravanja programa u Europskoj komisiji nije jednostavna, a prema dosadašnjim iskustvima s primjerice HŽ Cargom traje i pola godine.
Smanjenje gubitka
No, taj je proces neizbježan jer zbog državnih potpora koje je Petrokemiji kao tvrtki u teškoćama dala država odobrenjem kredita HBOR-a u visini 200 milijuna kuna, a za koje je Vlada dala i državno jamstvo, novi sanacijski program podliježe obvezi verifikacije EK.Iako u prvih devet mjeseci ove godine Petrokemija ostvaruje manje prihode i pad prodaje i na domaćem i inozemnim tržištima u odnosu na isto lanjsko razdoblje, Zečević financijske podatke ocjenjuje pozitivnim, jer je, pojašnjava, tvrtka ostvarila značajno smanjenje gubitka. U tri kvartala ove godine bili su 30 milijuna kuna, a lani je u tom vremenu gubitak bio 93 milijuna kuna.
Dodatno svoj stav o pozitivnim pomacima u poslovanju on potkrepljuje i podacima kako je Petrokemija ove godine osigurala, za razliku od ranijih godina, rezervacije za trošak stakleničkih plinova, a u ljetnim mjesecima je čak 45 dana obustavila u cijelosti proizvodnju zbog kompletnog remonta proizvodnih postrojenja, što je bila jedna od krupnijih investicija u tom segmentu nakon dugo vremena.
Loša godina za sve
“Ovo je za cijelu industriju mineralnih gnojiva izuzetno teška godina, u kojoj svi proizvođači bilježe pad realizacije, čak osjetno veći od nas, no tim više potrebno je provesti restrukturiranje tvrtke”, poručuje Zečević. Smanjenje stope PDV-a za gnojiva s 25 na 13 posto od početka iduće godine, a potom vjerojatno na 5 posto od 2018. godine imat će po prvim procjenama neutralan efekt na poslovanje Petrokemije, odnosno ključnim za poslovanje biti će dinamika odabira novog vlasnika tvrtke.

Nije ovo ništa posebno što je objavljeno, sve to znamo kako ide.

Sad mi baš pada na pamet da je netko tko je imao informacije da će se nešto pisati o Ptkm, jučer možda i kupovao u nadi da će cijena možda ići gore.

Treba biti jako oprezan s ovime, book je ispod 10 kn, tako da će teško PPD ulaziti iznad 10, a kako piše i članak nije sigurno da li će i ući ako se ne dogovore.
Zato oprez, jer ovo je sad čista kocka (crno ili crveno).

New Report

Close