PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To vam je plin za kucanstva. Ptkm koliko ja znam ima ugovor sa PPD-om. Ako sam u krivu, ispricavam se citateljima.

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/PTKM-fin2016-3Q-NotREV-N-HR.pdf

vidim i dalje lože pare! njima ni petnaest dokapa ne može pomoći…

Pa budući da su prihodi manji dobro je i da je ostvareno 20 mil kn manji gubitak nego 2015.

Da su prihodi bili kao lani, vjerojatno bi bili i u plusu.
Uprava kaže da poljoprivrednici čekaju zadnji čas za kupnju, tako da bi to mogli biti u ovom kvartalu nešto bolji prihodi

@accountant
ako i dalje misle očuvati radna mjesta, bar neka te ljude pošalju na prekvalifikaciju za ložače, kakva je to sprdnja od naše politike, prema poreznim obveznicima

Dobro je što su ukupni prihodi za 25% manji nego lani, da su veći bio bi veći i gubitak. Ovdje se i dalje turbo spaljuje lova i tome se ne nazire kraj!

Uuuu, gori izvještaj nisam dugo vidio. Meni se čini da to rade namjerno, da se kupcima može dati po što nižoj cijeni. Stavite se u poziciju da ste vlasnik ove firme, što biste napravili da vam uprava stalno donosi ovakve izvještaje? Gubitak iz razdoblja u razdoblje. A kad ih kupi PPD (vjerojatno) odjednom će procvjetati.

Pa ne znam baš da bi bio lošiji rezultat da su prihodi veći.
PTKM ima visoke fiksne troškove, tako da bi veći prihodi vjerojatno rezultirali dobitkom kao što smo to imali u prvih pola godine.

Tako da ako do kraja godine uspiju nadoknaditi prihode, možda čak budu i u plusu!
Zako nije ovo baš nešto preloše čini mi se, a u odnosu na prethodne godine je revolucija od rezultata, to ne smijemo zaboraviti!

Vjerojatno šteta za onoga tko je prosuo po bidu, ask se izgleda ne da ispod ovaj tjedan stečenih 21-22.
Izvještaj zapravo ne znači previše, budući da su oni koji je žele preuzeti već odredili cijenu, tako da tu treba čekati tu odluku, da li će biti ispod ili iznad 20 (spominjalo se 10 dok su izvještaji bili loši, a sada i preko 30 kako neki navode u prijašnjim postovima.)

Zato nema druge nego čekati rasplet oko preuzimanja, izvještaj nije tu uopće ni bitan, jer kupac već vjerojatno zna sve o PTKM .


Ptkm je obična spalionica love i tako će biti dok ne dobije gazdu koji neće dozvoliti da mu spaljuju lovu.
Što se tiče dioničara, što prije privatizirati, ako treba i "pokloniti" nekom, samo da prestanu spaljivati lovu.
Što se tiče radnika, sindikata…, nikad privatizirati, jer ipak je to Petrokemija pa će se naći uvijek stranka koja će pomoći firmi sa našim novcima.


Uuuu, gori izvještaj nisam dugo vidio. Meni se čini da to rade namjerno, da se kupcima može dati po što nižoj cijeni. Stavite se u poziciju da ste vlasnik ove firme, što biste napravili da vam uprava stalno donosi ovakve izvještaje? Gubitak iz razdoblja u razdoblje. A kad ih kupi PPD (vjerojatno) odjednom će procvjetati.

Pogledao bih stavku “troškovi osoblja” i čestitao upravi, jer (osobno mišljenje) tome PTKM i služi..
(btw, patriotski je to legitimno, ali ne mislim ubacivati dodatnu lovu unutra, ionako mi je već mirovina spaljena..)

http://www.tportal.hr/biznis/kompanije/450372/Cudo-u-Kutini-Petrokemija-prepolovila-gubitak.html

New Report

Close